Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz Lompos48 #5577 üzenetére

    akkor deceptio visus...na, erre kössél közegváltást...
    (Mellesleg fizikából érettségiztem szabadon választottnak,mert azt mondta a tanár, 4 tétel kivételével a negyedikes anyag lesz. Az meg elektrotechnika volt, amit tagozatos gimnáziumként 3 éven keresztül tanultunk. Fizika érettségi előtt 17 órával beszereztem a tételeket és elkezdtem hörögni: pont fordítva volt... 4 kérdés elektro, a többi 1-3.os anyag.
    Az érettségin a kihúzott tételem első kérdése, egy motor x.mennyiségű y.égéshőjű benzint fogyaszt, mennyi a teljesítménye... II. kérdés: fény interferencia, elhajlás. Azon az órán, amin ezt tanultuk, éppen vadul azt tárgyaltuk a későbbi keresztkomámmal, hogy délután hogyan próbáljuk összerakni a nemrégiben szétszedett NSU motorját... valami a pocsolyákról meg egy, az órán végzett kísérletről derengett... III. kérdés: röntgensugárzás, ez mentett meg. Meg az, hogy szabadon választottam a fizikát. A tanár nagyon csóválta a fejét, mit csináljon velem, többször nekilendült a keze, hogy beírja az egyet. Aztán megkérdezte, most mit csináljak veled ... mi akarsz lenni? Habozás nélkül rávágtam: matróz!
    Elröhögte magát, na, tűnj a szemem elől .... kettes.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák