Új hozzászólás Aktív témák

  • csab2

    veterán

    Első 1-2 óra tapasztalatai:

    A külső nagyon szép. A telefon nagyon egyben van. Annak a tervezőnek viszont, aki a hátlap levételének módját kitalálta, eltörném egyenként az összes ujját! Szabályosan úgy kell lefeszegetni a hátlapot a telefonról. Két helyen meg is látszik az eredménye ennek a műveletnek. :(

    A kijelző bizony lehetne jobb. :( A betekintési szögekkel baj van. Ha a telefon egy kicsit elfordul az ember kezében jobbra, egyből rossz a kép. Magyarul balról nagyon alacsony a betekintési szög. Ugyanez a helyzet felülről is, csak az kevésbé zavaró, mert ki nézi a telefonja kijelzőjét felülről? Az viszont gyakran megesik, hogy kézben tartva kissé jobbra fordul a készülék. Na, ennél a telefonnál nem fog, mert egyből "elmegy" a kép.

    A fényképezővel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy - a tesztben leírttal ellentétben - ha a tájolást fekvőre állítjuk az úgy is marad. Bogot az tévesztette meg, hogy ha előnézeti kép be van állítva, akkor azt valóban álló nézetben mutatja, de a beállított idő után visszavált fekvőre. Nálam nincs előnézeti kép, így tökéletes.

    Egy apróság ami nekem tetszik, hogy képek nézegetésekor a csillag és a kettős kereszt gombbal szépen, folyamatosan lehet nagyítani és kicsinyíteni a képet.

    A telefon sebességéről pár szót. Lehetne gyorsabb. Nem rossz, de lehetne fürgébb. Pl. a fényképezőben a beállításoknál. Az, hogy az alkalmazásokban várni kell belépéskor nem zavar, mert nem használom ezeket. Itt jegyzem meg, hogy egyik előretelepített alkalmazást sem lehet törölni. A sok demo játékot sem. Legalább is én nem találtam meg.

    Ami felfoghatatlan számomra (is), hogy mi a jó istenért nem szétszedhetős a töltőfej és a töltőzsinór!? Mert persze egy rohadt adatkábelt nem adtak a telefonhoz. Nekem pedig naná, hogy pont ilyen kábelem nincs! :( Ez annak a ténynek a tudatában különösen dühítő, hogy milyen rohadt macera a hátlapot leszedni! Mert ha a hátlapot tök egyszerű volna leszedni, vagy - uram bocsá! - a hátlap leszedése nélkül is ki lehetne venni a microSD-t, nem szólnék egy szót sem.

    A sima Mail alkalmazásban elsőre be bírtam állítani az indamailes fiókomat. Azt még nem tudom, hogy működni is működik-e (küldés, fogadás). Az exchange mail-t nem bírtam működésre bírni, mert frissíteni akarja az appot, ami viszont nem sikerül. A Nokia account-ot is sikerül beállítani. Az Opera Minit elsőre letöltötte és telepítette.

    Egyelőre ennyi. Ha lesz valami, még írok.

    Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Új hozzászólás Aktív témák