Új hozzászólás Aktív témák

  • nalaca000

    tag

    válasz hcl #294 üzenetére

    Amit a linkelt cikkben írtál minden szavával egyetértek és még jól is van megfogalmazva. Nekem egy csöppet sem volt száraz. Ezt kéne valamennyi médiának vezető cikkent lehozni.
    Amivel kiegeszitenem, az iskolákban nincs életre nevelés. Értem ez alatt, hogy nemcsak általános műszaki ismereteket nem tanitanak, de jogit és gazdasagit sem. Nagyon-nagyon kellene. Pl. mindenki vesz fel hitelt, ez hogy működik, hogy kell számolni, mit jelent a kezesség stb. Mi az ingatlannyilvantartas, mégis mit látsz a papíron.
    Ebben az országban az absztrakcios készség igen alacsony. Az egyetemi éveim alatt igen sok szakbarbarral találkoztam. Azóta is... Vissza tudták mondani mi van a könyvben, de hogy azt hogy kellene atultetni a való életre már megoldhatatlan problémát jelentett.

    Egyszer egy ismerősöm egyetemi tanára a következőt mondta a jogi karon. Nem érti, hogy miért nem a matematika a felvételi tárgy, hiszen az tiszta logika és absztrakció, márpedig a jogaszoknak a jogszbalyban lefektetett absztrakt dolgot kell egy konkrét esetre alkalmazni. Igaza volt.
    Én is jogász vagyok úgyhogy minden jogom megvan, hogy szidjam a fajtamat...

    És a végére egy kiegészítés. A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hulyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyeresre.

    A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

Új hozzászólás Aktív témák