Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #67 üzenetére

    Nem. Nincs. Ki kell ábrándítsalak de semmi közöd hozzá, hogy ki mire költi a jövedelmét. Ha valaki üzemanyagra veri el a fizuja java részét mert a céltalan fel-alá kocsikázás a hobbija akkor szíve joga, tegye. Egyet nem kell vele érteni de beleszólásod semmilyen szinten nincs. És senki másnak sincs. Ez van. Dolgozd fel.

    (#73): Az állam örül az üzemanyagokból befolyó tetemes jövedéki adó és áfa bevételnek. Az államot semmi más nem érdekli.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz azbest #114 üzenetére

    Ahhoz előbb parkoló kéne de az nincs.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Reggie0 #118 üzenetére

    "Koltozzel kozelebb a munkadhoz es akkor..."

    Na témánál vagyunk. Költözz el te a városból ha zavarnak a körülmények. 1:1 ;]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Diabolis #142 üzenetére

    Én csak viccből írtam azért nyomtam a végére a smileyt. Egy belvárosi lakónak ugyanúgy joga van a tiszta levegőhöz mint nekem a dél alföldi kis faluban DE! azt látni kell, hogy a főváros belső kerületei húsz évvel ezelőtt is pontosan ugyan ilyen élhetetlenek voltak már. Közel ennyi autó volt az utakon mint ma és nem ám hibridek meg részecskeszűrős dízelek. A lóphaszt! Fasza kis Euro1-2-es benzinesek meg részecskeszűrő nélküli koromokádó dízelek. A rakás szar bkv ikarus buszflottáról már nem is szólva. Marha érdekes, hogy akkor nem volt ilyen világvége hangulat meg mindmeghalunk hisztike pedig ezerszer szarabb volt a levegő mint ma amikor takarékosabb és sokkal de nagyon-nagyon sokkal tisztább üzemű autókban ülnek a népek. Az az igazság, hogy divat lett a rinyálás a mindenért IS. Ennyi. Agglomerációs nagyvárosban nőttem fel a paneldzsungelben majd beköltöztem és valamivel több mint kilenc évet éltem a fővárosban abból kettő és felet egy a Hungária körútra néző lakásban. Érezhetően rosszabb volt a levegő mint manapság, akkor mégis mi a tökömről is beszélünk? Amúgy meg nem értem az embereket ha utál valaki ott élni mert tömeg zaj és büdös van az minek szopatja magát azzal, hogy ott marad a belvárosi koszfészekben? Ez olyan mint ha azon vergődnék, hogy mi az, hogy nincs pláza multiplex auchan kfc meg a pöcsöm se tudja mi itt a halál faszán ahol élek. Ha valahol szar élni odébb kell állni oda hol jó vagy jópofát vágni a körülményekhez. Nem bonyolult. Én megléptem. És elmondhatom, hogy az életem legjobb döntése volt. Itt nem boxolnak hajnal egykor drogon veszekedő bidámbidámok a ház előtt, nem okádnak/szarnak/hugyoznak össze mindent a csövesek és a bulikázó faszfejek, nincs éjjel kocsiajtó csapkodás, kikapcsolhatatlan autóriasztó, ezer decibellel elrongyoló motorosok, szirénázó mentőautó, kosz, bűz stb. Itt kuss van. Csend és nyugalom. A szomszédok többé kevésbé tekintettel vannak a másikra néha ugat egy két kutya aztán annyi. Megfizethetetlen ez a nyugi meg a jobb levegő. Mert a jótól azért ez is messze van. Élne a tököm a belvárosban már akkor is egy élhetetlen rakás szar hely volt amikor ott hédereztem. Tőlem lehet picsogni ezen a témán de simán képen röhögöm az illetőt. És mondom nem kell elmenni a világ végére mint ahogy én tettem. Ott vannak a külső kerületek amelyek simán élhetőek a belső kerületekhez képest. Másokat basztatunk azért mert egyesek szerint túl kényelmesek amiért kiköltöznek egy peremkerületbe vagy az agglomerációba és onnan járnek be mókuskereket hajtani miközben mi magunk ott dekkolunk a belvárosban mert minden ott van helyben karnyújtásnyira? Hja kérem valamit valamiért, ugye.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    Éljen az elektromos autózás. Akkumulátorgyárak árnyékában

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz hroberto #279 üzenetére

    Oké, de csak az alkatrészárakat nézd. Az utóbbi években rohadtul megdrágult a szakmunka. Nyáron kézifék bowdent cseréltettem + a hátsó fékeket újíttattam fel mert vizsgán már nem biztos, hogy átment volna úgy. A szerelőnek két órája ment rá így lett alkatrésszel együtt 55k a vége természetesen okosba számla nélkül. És ez csak egy sima hátsófék felújítás volt egy öreg opelon amihez amúgy gombokért van alkatrész. Szóval reális amit írt.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ecaddsell #246 üzenetére

    Bár együttérzek az ottaniakkal azt látni kell, hogy ez előnyöket és a hátrányokat szembeállítva vsz. ezen globálisan nyerünk (lehet nem is keveset)

    Ez kurva jó. Mond annak akinek fenekestől felforgatták és pokollá tették az életét. Egy gyerekkori barátom érintett a Gödi esetben. Nagyjából egy évtizeddel ezelőtt a nagyszülőktől örökül hagyott fővárosi lakást értékesítve + nem kevés hitelt a nyakukba véve húztak fel ott egy családi házat amit még 10+ évig törleszteni fognak. Mert, hogy szép környezet csend nyugalom meg jó levegő. Akkor még csak a régi "kis" Samsung üzem állt ott amit elválasztott egy jókora erdősáv a település lakott részétől így senkit sem zavart, hogy ott van. Ma meg zaj van por van nem folyik le a szennyvíz, a házak nem elértéktelenedtek hanem konkrétan és ténylegesen eladhatatlanok mert akkora a zajterhelés, hogy nincs az a hülye aki oda akarna költözni. És ott állsz meglőve egy élhetetlen környezetben az eladhatatlan ingatlanoddal amit sokmilliós hitel terhel és semmilyen szinten nem érdekel senkit a problémád. Bárkihez fordulsz lepattintanak. Államilag támogatott beruházás esélyed sincs semmire. Magyarország jobban teljesít... :W

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz 7Heads Drago #293 üzenetére

    Mármint az újtelepi lakosoknak? Nem.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák