Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mokus1

    addikt

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    Pontosan nálam is nagy probléma volt hogy borzasztó tömör volt.Én nem találtam rá megoldást, így vissza is szoktam a finom kis franciakenyérhez :)

  • _Oscar

    aktív tag

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    Az is elég, ha játszol a víz/élesztő aránnyal. Nem emlékszem már miből kell több/kevesebb, de 2 hét alatt kikísérleteztük apámmal a dolgot. Ha sikerült a tuti receptet kikisérletezni, akkor érdemes ragaszkodni az adott élesztő és liszt márkához. Elég eltérő minősége van a különböző márkáknak.

    to ALL
    Amúgy jó akkor jön jól az instant élesztő, ha időzítve használod a gépet. Vizet az üst aljára, bele a lisztet és a száraz liszt tetejére kell az élesztőt rakni. Nem mászik ki reggelre a cucc a gépből.

    Szinezni is lehet a kenyeret. Spenóttal zöldre, pirospaprikával pirorsra. Anyám valamelyik aug. 20-ra csinált 3 kenyeret, egy normált, egy pirosat és egy zöldet. Jópofán nézett ki a piros-fehér-zöld szendvics.

    Jól jön még a gép egyéb sütésnél is. Pizzatésztát dagasztani és keleszteni, vagy kalácstésztát készíteni szuper és könnyű vele. Ha kész kiveszed tepsire és berakod a sütőbe. (Kalácstésztához, ha az utolsó keverés előtt adod hozzá a kakaót, akkor olyan szép csikos lesz, mint a péknél) Dolgozzon szépen a gép, nehogy már kézzel kelljen megcsinálni :-)

    [ Szerkesztve ]

    Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

Új hozzászólás Aktív témák