Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Heimdallr75

    őstag

    válasz domerator #37975 üzenetére

    ritkán értünk egyet, de ez most így helyes ahogy írtad.

    A pontosságon van a hangsúly, gondolom megerősíted, hogy itt is a pontosság az ár függvénye :D emulálni lehet softwaresen, igaz messze nem olyan pontosan.

    الغريبة في هذا الكوكب

  • #71562240

    törölt tag

    válasz domerator #37975 üzenetére

    Délután nem volt módom írni, és nem is akarom újrakezdeni, tudomásul veszem, hogy szerintetek ez nem illik bele a giroszkóp fogalmába, és ezen nem jutunk közös nevezőre, de még egyet reagálnék. Szerinted én félreértek ezt-azt a témában, szerintem pedig elbeszélünk egymás mellett. A lézergiroszkópot elismered giroszkópnak, én pedig azt mondom, hogy ez a mi kis háromtengelyű gyorsulásérzékelőnk a működési elvében, és működési céljában azonos lézergiroszkóppal, csak itt nem lézer méri a forgást. Nézd meg mit írtál a lézergiroszkópról és a repülőgépek inerciális navigációs rendszereiről. Ebben a telefonban lényegében ugyanaz történik, csak más léptékben. A nekem írt hsz.-ben és abban amit heimdalnak írtál, azt mondod, hogy elláthatna giroszkóp feladatokat ez a készülék is a hardveres szenzor és a számítási háttért biztostó hardver-szoftver révén, ha pontosabb lenne. Na de éppen hogy giroszkóp feladatokat lát el! Miért lenne a giroszkópság pontossági kérdés? Utalsz a mechanikus giroszkópra, én pedig kezdettől azt nyökögöm, hogy amit a mechanikusban fő rotornak nevezel, tehát aminek meg kell tartanunk a helyzetét, az a telefonban a kijelző (mármint az azon megjelenített tartalom)! A kijelző a „fő rotor”! A kijelző helyzetének megtartását (és persze adott esetben az elfordítását) érjük el a három tengelyű gyorsulásmérő szenzorok giroszkóp funkciója által. Ehhez bőven elegendő a meglévő pontosság, de az iPhone-ban levő, általad is giroszkópnak nevezett eszköz is ugyanezt csinálja, legfeljebb másképp működik és a nagyobb pontossága révén esetleg „klasszikusabb” giroszkópi funkciókat is el tudna látni, bár nem tudom mi lehetne az a kiegészítő giroszkópi feladat ahhoz képest, hogy a kijelzőt tájolja. De biztos jó valami másra is. Mégegyszer: a Defy-giroszkópban a kijelző a „fő rotor”, a kijelzőn lévő tartalom „térbeli helyzetének” a szabályozása a telefongiroszkópunk funkciója. Te ezt nyilván maximum metaforaként lennél hajlandó elfogadni, én azonban nem azt mondom, hogy „képes lenne ha...”, hanem azt, hogy képes és el is lát giroszkóp funkciót, a giroszkópság nem pontossági kérdés. Elnézést mindenkitől, akit zavar ez az egész témázgatás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák