Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wapee

    tag

    Spectrum 48K fejállítgatás magnón mikor szereztem a számtech szakkörből kölcsön kazit tele játékkal.
    Joysticckal csapatás. Jó volt, persze mai szemmel már béna grafika meg hang, de a hangulat az nagyon jó.
    Aztán fél évet várni, hogy megjavítsák a gépet. Rokonnál csodáltam a C64-et, meg Plus4-et.
    Havernál volt Videoton. Szakkörön volt C16-osok hálóba kötve központi gép Plus4 floppyval. Hálón keresztül floppyról töltöttük a programot.
    PC XT 8088-on(640kB RAM CGA mono) 360kB Floppyval szerencsétlenkedni. Először egy AT-ban leformáztuk 1.2MB-ra és csodálkoztam, hogy semmit sem olvasott. Aztán végre rájöttünk, hogy kell, meg hogy nem minden fut el rajta. Accolade F1 mindig olvasási hibával indult, de Retry vagy Ignore és mindig elindult. Digger a Cat, Elite mind jó játékok voltak. Defender of The Crown.
    286-oson (Amd 20MHz! 1MB RAM) két floppyval ügyeskedni (1.44MB és 1.2MB). Aztán 40MB HDD beszerezni és 1mp alatt betöltött a DOS 6.22. Az összes játék felfért rá és még maradt egy csomó hely. Lehetett duplázni is (tömörítéssel valami SuperStor volt). PC Speaker aztán Covox Adlib és SB kompatibilis kártya majd GUS. 2x CD olvasó és meghajtó. Minden kártyát jumperelni kellett. Mono VGA-m volt. Mikor meglett a színes SVGA wow!!! azok a színek :D Cadaver, Eye of the Beholder I-II. Wolf 3D. Star Wars X-Wing (14 floppy volt talán és vissza kellett mennem mert persze az egyik bad sectoros lett, felraktam és a vinyóm tele is lett...). Stunts. Test Drive II. F-16 Falcon.Another World. Metal Mutant. Street Fighter 2. Death Track. Maniac Mansion Zak McRaken. Street Rod.
    Havernál csodáltam az Amiga 600-at. Aztán persze jöttek a jobb és jobb gépek játékok:
    386 vettem bele egy koprocit az Imagine miatt, de a 486DX4-100 megette reggelire. Itt már volt CD-m és jöttek a multimédiás játékok a sok videó és zene is néha CD-ről ment.
    Doom I-II, Duke Nukem 3D, Descent. Tie Fighter. Alone in the Dark. Comanche...és még sorolhatnám.
    Az évek folyamán fejlődtek a játékok is. Grafikailag színesebbek lettek (nekem legalábbis mono->színes, kevesebb színből több lett). A hangok is fejlődtek. Még csodálkoztunk akkor mikor megszólalt a gép játék közben, nem csak csipogás vagy pittyegés szólt. Aztán zene téren is OPL3 aztán OPL4 és a Midi. Ezek sokat dobtak az összképen. Főleg az ember rádobta egy music centerre vagy egy régi sztereó erősítőre-hangfalpárra.
    Régi játékokba több volt a képzelet az ötlet. A maiak már túr realisztikusak. Már régóta nem játszom csak a régebbi játékokkal(hardver miatt is). Régen LANoztunk is 2-3-an szűkebb körben F1-et nyomtuk (Challenge) meg SBK-t. UT és Q3-at. Igaz néha elment fél nap mire minden működött de megér :) te.

    Még ezekhez kapcsolódóan: Nekem meghatározó volt a sz.gép mert ezen tanultam meg programozni először basic-ben aztán pascal és assembly majd c. Az Alaplap c. újságra előfizetésem volt a postás előszeretettel hajotgatta be a postaládába a floppylemezes melléklettel együttt :D persze ettől még működött :D CoV-on nagyokat röhögtünk, PC-Guru is volt először Guru. Chipből is jött egy pár. Voltak ezekhez floppy-k később CD-k tele multimédiás cuccal. Zene, hangminták videók, programozási cuccok, demoscene anyagok, grafikák és disk magok is. Nekem jó volt turkálni ezek közt a tartalmak között.

    [ Szerkesztve ]

  • wapee

    tag

    válasz Flowtation #123 üzenetére

    Jaja. Fast Tracker, Scream Tracker. Még megvannak a számok. Sok demoscene zenéből elemezgettem. Hangszerkesztő is volt benne.
    [Trackerek]
    Először még Speakeren ment, raktam rá nagyobb hangszórókat, aztán jött a Covox, majd SB és végül a Gravis UltraSound. Mekkora minőségi ugrás volt!

Új hozzászólás Aktív témák