Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flowtation

    őstag

    válasz atike #124 üzenetére

    Bizony, bizony. Voltak újság mellékletek, azokon is voltak szerzemények, be lehetett küldeni, aztán örülni a "népszerűségnek". És a hangszer elnevezések, dob, cin, taps, stb,stb. :-)

    Meg aztán voltak demok is, ha emlékeztek. Kifejezetten a látványra kihegyezve, sajnos nevekre már nem emlékszem, de három volt ami megragadott, EMF volt az egyik készítő, talán? Egyikben volt vektoros 3d grafika, meg 3d folyadék ábrázolások, fényjáték, stb. Bár ez már későbbi időszak, de már nekem ez is retro.

    szerk: Megtaláltam!! ez volt az egyik:Second Reality

    [ Szerkesztve ]

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

  • scarabaeus

    őstag

    válasz atike #124 üzenetére

    Én erre figyeltem, az ezredforduló környékén a Plus/4-es kazettákat digitalizáltam be, hogy az azokra kiírt elkészült programjaim mind meglegyenek, az emulátoron belüli sikeres beolvasások után elmentettem őket .prg fájlokba, azóta is mennek emulátorokban. Írtam csicsás, szintaxis kiemelős, eredeti Commodore karakterkészletes HTML listázót a programok BASIC részeinek, az assembly részekre csak a visszafejtős-kommentelős módszer maradt. Ma már nem tudnám megtenni, a 3 évtizedes kazettákat valószínűleg akkor is nehézkesen tudnám hibamentesen áthozni, ha még működne a deckem. :)

    Az Amigával könnyű helyzetben voltam, Sekában kétfelé vágtam a 880 blokkot két 440 blokkos, 440 KB-os részre, és két 720 KB-os IBM formázású lemezre kiírtam, PC-n pedig csak összemásoltam, hogy .ADF-et kapjak, vagy vállaltam a nem túl gyors tömörítést, akkor egy 720 KB-osra kifért a 880 KB. Így a programjaim assembler listái, lefordított változatai, nomeg az AMOS-os alakításaim, raytrace és egyéb képeim, a néhány .mod-om is, mind megvan, minden aktuális PC-mben látom működés közben a régi dolgaimat.

    A nosztalgia kicsúcsosodása lett volna a rádióklubban egy "közös" kazettára a '80-as évek első felében még BRG MK-3000-essel kiírt VC-20 programjaim beillesztése a sorba, de sajna annak a kazettának '99-ben már nem akadtam a nyomára.

    [ Szerkesztve ]

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák