Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    1983. Commodore VC(VIC)-20 a helyi rádióklubban. Azon túl, hogy engem egyből a programozás fogott meg, azért játszottunk is eleget a többiekkel. Ami játékprogramot 3,5 KB-ból kihoztak akkoriban... A VC-20-ra írt 1982-es Skramble egy példa volt erre. A szűkös memóriába egész terjedelmes pályát sikerül belepréselniük, ha menet közben "baleset" történt, az 1 életnek annyi, kezdhettük elölről, de kezdtük is, volt verseny. Valamikor a múlt század végén emulátorban snapshotos visszatöltésekkel megnéztem, egy kb. teljesíthetetlen rész után mi következik, hát, arra a programozók sem gondoltak, hogy azon valaki átmanőverezi magát, szépen belerepült a gép a digitális szemétbe, gondolom, már a gépikódot értelmezve pályaadatként.

    1985. Plus/4. Még inkább belemélyedve a programozásba, de azért volt jó pár játék, ami megérintett. A legnagyobb hatással kétségkívül a Mercenary volt rám. A szabad 3D ábrázolás, még ha drótvázas is volt, teljesen új volt számomra. Egy nagy füzetbe írtam le, rajzoltam le, térképeztem az új látásmódú játék dolgait. A Saboteurrel is, A07-tel is elvoltam, kétjátékososak közül a Pottit és a Tank Attack volt mókás.

    Párhuzamosan a C64. Elvarázsolt egy program, magyar fejlesztők munkája, a Scarabaeus. Persze sok tucat egyéb programmal is játszottunk annak idején.

    1988-ban egy számítógépes kiállításon láttam, egy érdekes gépbe kis, kemény floppykat dugdosnak népek, és elindul a Defender of the Crown, a 64-es verzióhoz képest elképesztő grafikával. Akkor láttam először Amigát. 1990-ben vettem egy A500-ast, onnantól azt programoztam. De azok a játékok... Another World, Damocles (a Mercenary egyik utódja), Exile, Hunter, Cannon Fodder, Battle Command, Lemmings. Prince of Persia, kétjátékososak közül Tanx, Worms és North & South... Persze itt is sokáig lehetne sorolni az évek alatt játszottakat.

    1989-től foglalkozom PC-kkel. Máig jó kéztorna a '89-es Blockout (vagy annak remake-je), 4 kurzor, 6 forgató, 1 ejtő gomb, eggyel több, mint ahány ujjam van. :) Akkoriban szóltak népek, hogy látják, hogy 9-es szinten is használom az ejtő gombot... :) Az első Sim City, The Incredible Machine, Descent, Future Shock, F22, Wormsök, Tomb Raiderek, GTA-k.
    1997: Egy 3Dfx Voodoo kártya a hardveres 3D gyorsítás első lépéseként, majd 2001-ben az elsők közt egy Asus V8200 Geforce3 kártya, 2005-ben ATI Radeon X850XT PE. NFS-ek, Thiefek, Outcast, Red Faction, Commandos, sok-sok 3D program, szimulátorok, kalandjátékok, egyebek, majd nagy szünet. Aztán mostanában tértem vissza ismét PC-s játékokhoz, pl. Firewatch, The Vanishing of Ethan Carter a stílus, ami érdekel még.

    Múltkor kezembe akadt egy 1997-es mentésem az akkori gépemről, az első írott CD-m. Minden olvasható volt, egy virtuális gépben kb. azokkal a kártyákkal visszaállítottam, és egészen jól elvoltam a nosztalgiával, a DOS Navigatoros alakítással, F22, Megarace 2, Virtual Pool 2, akkoriban még a Windowsom is egy kiadott Win-re indult, a két szintű DOS Startup Menu egyik, megfelelően konfigurált pontjának indítása után. :)

    [ Szerkesztve ]

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák