Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz mlinus #526 üzenetére

    Igazán, és mennyivel ? 3-5$-ral ?

    PSN <-> Steam <-> Amazon

    PSN(olcsóbb)!! <-> Steam <-> Amazon

    PSN <-> Steam(eredeti ár játszik) <-> Amazon

    Nekem nem kell több bizonyítás. Az összehasonlítás teljesen objektív és releváns, hiszen ugyanazok a játékok lettek összehasonlítva, mindkettő platformon digitális, teljes árat nézve, és nem el feledve, hogy ezek nagyjából új játékok. PS4-en az, hogy US store-ba regisztrálsz, az kb egyenlő azzal, hogy ha Amazonról vásárolsz régió zár nélküli steames játékot, vagy ugye a steam se magyar lokalizációs. Ezek után persze lehet hasonlítgatni, meg csencselni, akciókat nézni, de nem vagy előrébb, mert ezt kb mindkét platformon megteheted, úgy ahogy leírtad. Az is téves, hogy PS-en nincsenek akciók. Vannak, csak tájékozódni kellene.

    (#608) LazaCCC: Nem, nem jössz ki olcsóbban PC-ből. Lehet konzolnál nagy kezdő befektetési tőke kell, viszont azt mindenki elfelejti, hogy konzolnál a grafika egyre javul, azaz egyre erősebb PC-vel lehet csak majd összehasonlítani. Majd lesz egy bizonyos pont, amikor elkezd visszafele zuhanni a teljesítmény, ez kb valahol az 5.-6. évben következik be. Míg PC-n egy bizonyos szint tartásához igenes cserélni kell alkatrészeket. Nem fogod ugyanolyan grafikai minőség mellett futtatni a BF-t vagy az FC4-et egy 6800-as ATi VGA-n, mint egy 78xx-on, és ez csak egy generációs különbség. A CPU-knál nem ennyire drasztikus.
    És ez nem max.Grafról szól, hanem felsőközépről, amit a PS4 is nyújt. A PS4 100-130eFt-os ársávban mozog. Amilyen grafikát nyújt például a FC4, azt a szintet nem fogod tudni hozni egy 100-130eFt-ból megépített gépből, csak majd egy kettővel feljebb ársávban. Szóval ez a kijelentés nagyon felületes. Egy PC nem lenne életképes ebben a kategóriában 6-8 éven keresztül. Úgy gondolom, hogy a PC sokkal gyorsabban évül el, és sokkal több a befektetés, mint a megtérülés. Persze ez is függ attól, hogy mit vár az ember. Ha kettővel feljebbi ársávot nézünk 200-250 eFt, akkor ez az idő eléggé kitolódik, de ugye akkor már ott vagyunk, hogy +120eFt a konzollal szemben, amiket lehetne játékokra, és szolgáltatások költeni, és közben csak 10-20% grafikai többletet kap az ember.Viszont ha még azt is mondom, hogy olcsóbbak a játékok mondjuk 10-20%-kal PC-n, akkor sem tudod behozni azt a differenciát. Én ezért döntöttem úgy, hogy nem éri meg. Egyszerűen már csak a számokkal dobálózva sem.
    És még mindig ott van az a dolog, hogy PC-n általában minden szarabb, nem csak egy-két cím. Én akkor hánytam el magam, mikor az egyetlen normálisan optimalizált játék a BF volt. Crysis mizéria, Ubisoft sorozatos baszakodás, stb..

    (#527) pitepeti71 : Van, csak lehet te nem tudsz róla. [link]

    Úgyhogy én ezt a témát úgy zárnám le, hogy PC hosszútávon nagy befektetés (rövid távon még több), viszont maximalistáknak jó, pénzes hobbi. Konzol elsőnek nagy befektetés, viszont utána 6-8 éven keresztül kiszolgál.

    És akkor még csak az érem egyik oldalát vizsgáltuk meg. Lehetne még szót ejteni a szolgáltatások minőségéről, a játékok helyzetéről, exkluzív címekről, különböző praktikumokról stb... Nem egyszerű ez a dolog, hogy el lehessen intézni egy "te hülye fanboy a konzol/PC jobb" kijelentéssel. :U

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák