Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz yorka #36 üzenetére

    Persze, de ha mellérakod a HP gépek normál árait, akkor megközelíti a Sony gépek árait.

    Amúgy a Vaio-knál mindig is meg kellett fizetni a márkanevet, nem emlékszem, hogy lett volna olcsó, gazdaságos modelljük. Mondjuk az 500 ezer fölötti árba valóban beleférhetett volna az a szénszálas képernyőburkolat, de ezt leszámítva szerintem viszonylag reális áron adják a gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz zeg #43 üzenetére

    HP-Compaq-nál brutto 200-ért már az igen masszív biznisz kategória van fém csuklótámasszal, és egy HP-Compaq is van akkora név mint egy Sony. (Én legalább is szívesebben veszem elő a HP feliratos notim, mint vennék egy gyerekesen girbegurba VAIO feliratos Sony-t).
    Na majd mutass már nekem is lécci biznisz kategóriás HP-t, aminek az új ára 200k. Akárhogy is nézem, új Elitebook-ot nem igazán kapsz 350 alatt.
    Amúgy a Sony és a HP célcsoportja teljesen más. Tudom, hogy a HP gyárt jó gépeket is, de azért a Sony is letett már egy-két dolgot az asztalra. Például dizájnban vagy a képernyő minőségében azért eléggé ott vannak a topon. Neked kevésbé fontosak ezek a tulajdonságok, másoknak viszont igen, ezeket a szempontokat elég nehéz forintosítani.

    Valamint a HP-nál bevállt dolog a renew termékek forgalmazása
    Szerencsésebb országokban nem csak a HP-nál kínálnak renew/refurbished/stb. gépeket. Tény, hogy Magyarországon tényleg nagyon jók ár/teljesítményben a renew hp-k, ha most kéne új notebook-ot vegyek, akkor valószínűleg én is azok közül válogatnék.

    így jelentős kedvezménnyel juthat a VAIO árából egy olyan géphez a vásárló, mely legalább nem egy műanyag tucattermék hatását kelti valami mocsokdrága puccos felirattal...
    Majd egyszer azért tapogass végig egy drágább VAIO-t. Hidd el, mindent lehet mondani rájuk, csak azt nem, hogy műanyag tucattermékek.

  • cucka

    addikt

    válasz Quent1n #65 üzenetére

    Á, valóban, abszolut tucatgyártó. :D

    Nézd meg pl. ezt a gépet: [link]
    8"-os 1600x768-as képernyő, alig több, mint fél kiló, beépített gps és amúgy egy teljes értékű pc-nek felel meg (Intel proci, Vistával adják, stb.). Valóban, teljesen tucat gép átlagos fícsörökkel :D

    Nem igazán vagyok Sony rajongó, anyagilag sem állok annyira jól, de azért azt elismerem, hogy mai napig nagyon ott vannak dizájnban, újításokban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák