Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Az valóban hülyeség, amire általában használják, viszont gyors infók megírására tényleg hasznos. Bár arra egy RSS is bőven jó lenne az adott valami hivatalos oldalán, ott legalább nincsenek alvó bálnák... ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #14 üzenetére

    Ez szerintem nagyon jól összefoglalja a lényeget, hogy mire gondolt. :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz BiP #23 üzenetére

    "Egyedül RSS gyanánt tudnám elképzelni."

    De sajnos nincs mindenhol RSS, a csatornákhoz sem.

    "Szóval ha meg lehetne oldani egyszerűen, hogy 1 üzenet 1 sorban legyen"

    Egy-egy userCSS/userJS csodákra képes.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #28 üzenetére

    "meg arra úgy is ott vannak a blogok+RSS."

    Már ahol van RSS. Meg azért senki nem fog 50 oldal RSS-ére feliratkozni, amikor egy bizonyos témakörben érdekli az infó. A Twitteren megosztják a linkeket a linkeken keresztül pedig eljut az oldalra, ahol teljes hosszában, formázott szöveggel és képekkel megkapja az infót. Olyan, mint egy válogatott RSS, ami pótolja a tematikus RSS hiányát az adott hírportálokon.

    "Egymásnak üzengetni megintcsak minek, arra ott az email (levelezőlisták!!!), sms, vagy ha már annyira webkettő kell akkor a személyes üzik az arckönyv-szerű helyeken."

    A Twitter céloldal a közösségi oldalakon pedig csak van egy ilyen funkció. A Twitter linkelhető külső szemlélőknek is, akik nem regisztráltak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #31 üzenetére

    "nem tudom mennyivel nehezebb feliratkozni egy rss feed-re, mint egy twitter izét követni."

    Ha több, mint 20 oldalról jön infó és téged csak egy bizonyos témakörben érdekel, akkor sokkal. Nem véletlenül olyan népszerű a Google News sem.

    "illetve rss-ben jöhet bővebb fejléc, meg akár képek is."

    Jöhetni jöhetne és szeretném is ha jönne, de sajnos az oldalak többségénél a reklámok miatt nem kapod meg az egész cikket RSS-ben. Az esetek többségében csak a címet és a linket. Arra meg a Twitter is képes.

    "meg ahol nincs rss, ott lesz twitter?"

    Ezt viszont már nem szeretem túlzottan. Ettől függetlenül technikai jellegű infókra megint jó a twitter, hogy ha mondjuk befosik az oldal szervere, akkor tudsz tájékozódni. Jó példa a torrentrazzia is arra, hogy bizonyos esetekben hasznos a twitter.

    Ne érts félre, nem védem a Twittert vagy ilyesmi, még regisztrálva sem vagyok, viszont nem mondanám az egész szolgáltatásra hogy hülyeség csak azért, mert arra használják. Ellentétben például a Facebook-kal és a többivel, aminek egyetlen hasznos funkciója nincs, ha csak nem adatbányászatból élsz. ;] Régi ismerősökkel lehet tartani a kapcsolatot e-mailben valamilyen IM szoftverrel is, anélkül, hogy nyilvános online adatbázisba helyeznéd magad önként egy célzott marketingből élő cég szerverén.

    BiP: A konyhakést is kenyérszeletelésre használod attól függetlenül, hogy páran embert ölnek vele. :D

    A CSS-t be lehet állítani domainre is. FF-ben @-moz-document domain, Operában pedig oldal tulajdonságai->Stíluslap miután a userCSS-ből kitörölted az összes moz előtagú sort.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    "ezt a tematikát sem egészen értem."

    Például

    "régebben voltak bőven olyan oldalak, ahol képek, vagy egy előzetes jött rss-ben, csak az utóbbi időben szoktak át erre a cím és link kombinációra."

    Tudom és valószínűleg az az oka, hogy a levelezőkliensek kivételével (amik a webes levelezők miatt egyre halnak ki) az Opera az egyetlen, ami normálisan kezeli az RSS-t, teljes funkcionalitásában, a többi maximum "élő könyvjelzőket" tartalmaz. A webes olvasók közül pedig szintén a Google Reader az egyetlen, ami normálisan kezeli. Azt az egyet nem szeretem benne, hogy nem lehet beállítani a frissítési időt és sokat késik.

    "mondjuk ha egy szerver meghal, az szerintem elég egyértelmű, mert nem tudod elérni"

    Az igen, de az nem, hogy
    - Várhatóan mikor lesz újra elérhető.
    - Mi történt vele. A szerver füstölt le, vagy a domainszolgáltató és IP-n keresztül elérhető az oldal, esetleg átalakítás alatt van.
    - Éppen a várható helyreállás hogyan zajlik, mennyi időt vesz igényben és a fázis mely részén tartanak éppen.
    és ilyesmi.

    "de ez szerintem viszonylag szűk réteg, ahogy a torrentrazziában érdekeltek is."

    De a sok szűk réteg végül lefedi a userek bizonyos hányadát. Például ahogy Wolverine írta, van akit bizonyos játékokkal kapcsolatos infók érdekelnek, van akit bizonyos szoftverekkel kapcsolatos infók, van akit bizonyos hardverekkel kapcsolatos infók, van akit nem IT-t érintő termékekkel kapcsolatos infók és ezek különböző kombinációinak közös halmazai.

    Így jóval több célzott, téged érdeklő és érintő infóhoz jutsz anélkül, hogy napi több száz feedet kéne szelektálnod. Ezért lenne jó tematikus RSS a twitterre.

    "egyre többek lusták válaszolni emailre."

    Viszont két nagy előre van neki. Ritkán fárasztanak értelmetlen ökörségekkel (például: Csá, hogy vagy?"), hanem általában akkor írnak, ha érdemi mondanivalójuk van. És akkor válaszolsz rá, amikor időd van rá, ami nem feltétlen egyenlő azzal, amikor éppen online vagy. Persze ez lehet hátrány a küldő szemszögéből, de nem véletlenül olyan népszerű a láthatatlan mód az IM kliensekben sem. Az IM kliensekben az Offline üzenetek valóban bizonytalanok, főleg az MSN-nél, ahol a címzett nem WLM-et használ. De például a Google-nál egész jól működik.

    "5 féle külön klienst kell hazsnálni, hogy minden ismerőst elérjek..."

    És ezt pont a közösségi oldalak mellett hozod fel, ahol van iwiw, myvip, barátikör (hogy csak a nagyobb magyarokat említsük), azon kívül facebook, orkut, myspace meg még tököm tudja mi. És aki regisztrálva van sem mind látogatja napi szinten őket, tehát az ottani üzenetek hatékonysága sokszor vetekszik az e-mailével.

    Amúgy például ilyen szempontból egész korrekt alternatíva az Opera Unite is. Elindítasz egy saját IM szervert a gépeden a Lounge alkalmazással, ami addig működik, amíg online vagy és az illetőnek nem kell sem regisztrálni, sem telepíteni semmit, csak kap egy állandó linket (esetleg egy jelszót) és azon keresztül ha te online vagy akkor bárhonnan elér bármilyen böngészővel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #43 üzenetére

    "jó, ez egy operás link, de ilyet miért ne lehetne rss-ben megcsinálni?"

    Kérdezd meg őket. De ettől ez engem még nem vigasztal, örülök, hogy legalább twitteren nyomják.

    "például youtube csatornákhoz nincs rss, így ha akarok frissítést kapni, akkor be kell regisztrálni. bár az az egy csatorna, amit nézek, nm okoz olyan hatalmas gondot, és persze tudom, hogy nekik az az érdekük, hogy regisztráljon az ember, de mégis..."

    És mennyivel jobb lenne, ha valaki lőné ezeket a dolgokat twitterre és a twitteres RSS-re iratkoznál fel és nem kéne regisztrálnod? :)

    "nem tudom neked milyen ismerőseid vannak, de az ilyen "csá, hogy vagy?" típusú emberekkel én nem nagyon szoktam kapcsolatot tartani"

    Én se szívesen, de van akivel kénytelen vagyok. A végén még nyerek nála egy lifetime fizetetlen szabadságot. :D

    "nem tudom. talán várnak az utódra, hogy készen legyen."

    Vagy a HTML5-re, amivel nem lesz szükség telepíteni semmit.
    Amúgy a klienst tényleg nem ismerik, de ott van Gmail-ben, arra meg simán rá lehet szoktatni a Freemailes ismerősöket és máris van Gtalk-juk.

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #48 üzenetére

    "Ha nem létezne, és valaki elmagyarázná nekem a koncepciót, majd közölné hogy ez világsiker lesz, kinevetném...."

    Van ez így. A DVD Rewinder gyártója is milliomos lett, mert csomóan már csak poénból is megvették. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz John Fowler #65 üzenetére

    "Mellesleg az átlagnál intelligensebbnek lenni nem kunszt. Az emberek felének sikerül"

    Ez alatt a legritkább esetben a matematikai átlagot értik. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz DigitXT #76 üzenetére

    HTML[class="prohardver.hu"] > BODY > DIV[id="page"]:nth-child(4) > DIV[id="shadow"]:nth-child(2) > DIV[id="main"][class="flc"] > DIV[id="head"]:nth-child(1) > DIV[class="social"]:nth-child(2)
    { display: none !important; }

    Máris nem lesz ott egy gomb sem, az RSS úgyis ott van a böngésző címsorában. Ettől függetlenül, ahogy előttem is szóltak, ennek köze nincs a Twitterhez, ez egy tendencia, amit főleg a Facebook és társai indítottak el, csak a Twitter is csatlakozott, de én is minden ilyen hülyeséget blokkolok.

Új hozzászólás Aktív témák