Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #161 üzenetére

    Hááát a Linux rendszerek mások mint a win (a kinézet egy dolog, de nézz utána azért ennek...), ezért nehezebb is vírust írni rá - mert nincs joga futni, nem tud mit módosítani. Persze böngésző sebezhetőség és User mint hibaforrás itt is van. De a nyílt forrás miatt nem nagyon lehet adatgyűjtő dolgokat belehegeszteni a progikba - zártnál ki tudja mit csinál pontosan? ...és részesedést érvként felhozni nettó marhaság, szerverek nagy része Linux, akkor ott miért nincs vírus? (sebezhetőség van, az tény) Biztos arra sem érdemes...

    julius666: többnyire olyanokkal volt dolgom, amin eleve linux volt -igaz vmi egyszerű pl. Linpus, ez lett Ubuntura cserélve. Webcam macerásabb sztem néha, ott javulhatna még a támogatás.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • #40553216

    törölt tag

    válasz W666W #161 üzenetére

    "Ugye most már van prog center stb stb Központi frissítés mint a Winfosban">Most már???
    Dpkg
    "dpkg was originally created by Matt Welsh, Carl Streeter and Ian Murdock, first as a Perl program, and then later the main part was rewritten in C by Ian Jackson in 1993."
    How package management changed everything
    Fedora documentation
    "The next logical step in distribution evolution was the development of more advanced tools to control what was installed. Several distributions independently developed the notion of application-level installation management. The developers of these distributions realized that Slackware and similar distributions were heading in the right direction, but simply had not made software management granular enough. Slackware allowed installation and uninstallation (after a fashion) of bundles of related applications, but what was really needed was installation and uninstallation on an application-by-application basis.
    In late 1993, Rik Faith, Doug Hoffman, and Kevin Martin began releasing the first public betas of the BOGUS Linux distribution. BOGUS was notable for the package management system (pms) software that was used with it for installation and uninstallation of all software on an application-by-application basis. Shortly thereafter, in the summer of 1994, the first public betas of Red Hat Commercial Linux were released. Red Hat initially used Red Hat Software Program Packages (RPP) as the basis of its Linux distribution. Like pms, RPP was a system-management tool that allowed for easy installation and uninstallation of applications. In late 1993, Ian Murdock founded the Debian Gnu/Linux distribution. He began seriously developing its dpkg application-management software by the summer of 1994. Like pms and RPP, dpkg made it possible to manage each application on the system."
    Persze, "csak" a tárolókkal működik.
    Hol van ettől a "Központi frissítés"? Ezzel hogy csinálok mondjuk egy ilyen sorozatot, mint ami a cikk elején van? 6 év, 11 dist-upgrade. Grafikus felületen pár kattintás, terminálban pár parancs/upgrade.

    "Gyakorlatilag az UBUNTU egy EXT 2 fájlrendszeres Windows..annyi a különbség hogy más a fájlrendszer...">Ja. Annyira más, hogy az Ubuntuban a kezdetektől az ext3 volt az alapértelmezett, az ext4 meg emlékeim szerint a 9.04-től az.

    "akkor bizony pont az open source licensz miatt szerintem baromi nehéz lesz a hibajavításokat naprakészen tartani..Most még elviselhetö ha egy fejlesztő a progiját mondjuk 2 havonta Hegeszti ha baj van..De akkor mi lesz ha day hibát kéne kijavítani és a hiba miatt sok user kerül bajba ?????">Nyugodtan járj utána, kik és hogyan fejlesztik, tartják karban a Linuxot, a programokat. A javítások tempójáért pedig messze nincs szégyenkezni valója a FLOSS világnak, és semmi előnye nincs az MS-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz W666W #161 üzenetére

    "Ugye most már van prog center stb stb Központi frissítés mint a Winfosban": ugye arról nem felejtkezünk el, hogy az ilyen központi frissítéses móka előbb volt linuxon, és utána másolta a windows? szóval a w7 linuxosodik?

    "bizony pont az open source licensz miatt szerintem baromi nehéz lesz a hibajavításokat naprakészen tartani..": open source licensz azt jelenti, hogy bárki naprakészen tarthatja a hibajavításokat, mint ahogy meg is teszik. a closed source windowsban hogy van ugyanez? és ne felejtsünk már el két fontos dolgot:
    1. milyen támogatást kapsz egy átlag oem szoftverrel? ugye olvastad az eula-t, abban benne van, hogy gyakorlatilag semmilyent. kb. ugyanezt a támogatást kapod az office-oddal is, ott is as-is kapod a program felhasználási jogát.
    2. a windows userek által használt programok jelentős része nem ms forrásból származik. milyen támogatást várhatsz el pl. ha a totalcommandered hibás? semmilyent.

    Emellett hány hibáról is tud az ms, amire azt mondja, hogy nem javítja ki? nem árt ha tudod: többről is.

    Szóval például hibajavításban a linuxos rendszerek jobbak, mint a windows.

    Szerintem neked egy linuxos jótanácsot lehet adni: töröld le a linuxodat, nem neked való.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz W666W #161 üzenetére

    Most találtam meg, pedig majd' 3,5 éves:
    10 legnagyobb különbség a Windows és a Linux között
    "8. Installálás/uninstallálás

    Most minden Windows-rajongó elégedetten hátradőlve elmosolyodik karosszékében: „Na végre! Itt biztos a Windows lesz a nyerő…”

    A csomagok (azaz szoftverek) telepítése és eltávolítása olyan egyszerű, és főleg biztonságos és kényelmes, hogy a Windows „programok eltávolítása/hozzáadása” ezt látva csendesen sírdogál a sarokban."

Új hozzászólás Aktív témák