Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz julius666 #106 üzenetére

    Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek.

    XP-nek? Ne nevettess már, nem is kapni régóta zixpét, jó hogy nem win 3.1-el hasonlítod össze mennyivel jobb a bubi. Ilyeneket kérlek ne írj mert az egész hozzászólásod komolyságát kérdőjelezi meg.

    Jajj már, gondolkodj. Ezt írtad: "3. gépnek böngészős netbookra lehet, bár ott meg az erőforrásigény miatt lehet jobb választás a win"

    Amit írtam, a Windows 7-tel szemben is megállja a helyét, de azt próbáld meg használni pl. egy EEEpc 701-en... Sokkal valószínűbb, hogy egy kevés rammal és kis háttértárral rendelkező netbookra XP-t rak valaki, mintsem próbál Win7-tel szenvedni. Persze az új cuccok nem XP-vel jönnek, de nem csak olyanok léteznek.

    Nézzünk egy példát. Mondjuk 512Mb ramos gépből kéne valami kis netezős masinát csinálni. Ha már Ubi a téma, az Gnome2-vel 384 Mb ramon már tök jól futott. Milyen MS operációs rendszert küldenél itt a versenybe, ha nem XP-t?

    ---------------------------------------------------

    Többire:
    Én meg Win alatt nem tudtam elkerülni a CMD használatát, ha érdemben kellett valamit buzerálni az IP címek kapcsán. Vagy mondjuk DLL regisztrálás, egyebek...

    Nem kell otthonosan mozogni a Linuxban. Ha valaki mondjuk Linux mellett nő fel, és leül Windows mellé, ő sem fog semmit érteni. Annyit kellene megérteni, hogy bizonyos nyitottságra van szükség új dolgok megismeréséhez.

    Átlagusernek ritkán kell a csomagkezelő. A program nevét be tudja írni a gyors keresőbe, a kidobott csomagok mellett meg ott van a leírás. 0 Linux tapasztalattal nekiálltam Ubi 8.04-et használni, el tudtam olvasni és tudtam értelmezni a csomagkezelőben látottakat, akkor nem volt még semmilyen SW központ.
    Aztán később rászoktattak a terminál beli dselect progira, de ettől még Bambano is óva int mindenkit, pedig tök jó.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák