Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Vladi #174 üzenetére

    Kíváncsi voltam mikor bukkansz fel :)
    Elfeledtem megemlíteni a Fedora-t, mint a RedHat tesztverzióját. :B

    Azt használod még?

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Vladi #177 üzenetére

    Te írtad a cikket?
    Nem, dehogyis. Én nem vállalkoznék ilyesmire.

    Azért a rh teszt verzót ne mondjunk már.
    OK, visszavonom. Az tény, hogy igyekeznek mindig is igyekeztek frissek lenni. És ez viszi előrébb a szekeret! Tehát egyébként sem leszólásnak szántam. (Sokáig az F7 volt, az amit a legjobban tudtam használni!)

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vladi #582 üzenetére

    "Plusz egyéb szolgáltatást árulhatsz hozzá. xy featuret megcsinálsz, bugot fixálsz stb."

    Pontosan. Supportért kérhetsz pénzt, de magáért a termékért nem sok értelme van, mert mivel a forrást köteles vagy nyílttá tenni, ezért abból bármikor leforgathatja bárki a sajátját.

    (#584) hcl: "De ha esetleg találsz olyan idiótát, aki fizet neked az ingyenesért, semmi nem akadályoz meg"

    Igen, erre gondoltam. Tehát nem a nyílt forráskódú programért fizetsz, hanem az ahhoz járó supportért (amibe beletartozik, hogy a forráskódot leforgatva, telepíthető formában kapod meg, míg ha nem akarsz érte fizetni, akkor csak magát a forráskódot teszik közzé. Vagyis ha nem értesz hozzá, hogyan forgasd le, akkor magával a forráskóddal semmire nem mész végfelhasználóként, ezért talán ez is rábír, hogy fizess érte. De itt jön a következő bökkenő, valaki fogja az ingyenes forráskódot és leforgatja azok számára, akik nem értenek hozzá és terjeszti. Szóval nem lehet igazán komoly üzleti modellt építeni rá. Mármint a szoftver eladására, nem pedig a supportra.

    (#590) tomtyi: "Miben tud többet a KMPlayer, mint a VLC?"
    A KMPlayert már nem használom, mivel a Potplayer az utódja. A KMPlayer fejlesztése leállt a licenszproblémák miatt. A hivatalos oldalon meg tudhatod, hogy csak "key feature"-öket sorolnak fel minden program esetében, teljes feature set-et nem. De akkor sorolom:

    1: A fájllistán lévő fájlok közvetlen törlése a rendszerből, akár lomtárba, akár a lomtár kihagyásával.
    2: Framestep back
    3: Feliratokat akkor is megeszi, ha csak hasonlít a nevük, de nincs más egyező felirat, tehát például nem akad fent, egy szóközön, ponton, vagy 1-2 plusz karakteren.
    4: Maintain time streching
    5: Jobbklikk menüből gyakorlatilag a renderelési módoktól kezdve minden elérhető, nem kell a beállításokban kotorászni, mikor nem muszáj.
    6: Hang és feliratszinkronizáció, utóbbi akár FPS alapján.
    7: Listába szedett playlistek, nem kell mentenem, majd kitallózgatnom pls és m3u fájlokat, csak a tabokon váltogatni.
    8: Fejlett és testreszabható OSD, a Tab-ot lenyomva gyakorlatilag minden fontos infót kiír az adott videóról, emellett beállítható, hogy mutassa a sarokban mennyi telt el, mennyi van még hátra, ilyesmi, nem csak az alap timestamp.
    9: Intelligens kódekkezelés, akár belső, akár külső, egyszerűen váltogathatok közöttük. Rengeteg video és audio processing, szűrők, valamint fejlett felirattámogatás, ( .ass .ssa .ssf), valamint több felirat betöltése egyszerre egymás alá, felirat átidőzítés.
    10: Close subtitle: Azért jó, mert ha van már felirat egy film mellett, nem kell azt törölnöm, ezzel a futó torrentet korruptá tennem, illetve nem kell "Hide subtitle" beállítást eszközölnöm, amit megjegyez a következő lejátszandó filmnél is, ahol már használnék feliratot.
    11: Shaderek
    12: Fejlett könyvjelzőzhető pozíciók globális kezelési lehetőséggel.
    13: Egyéni profilok a beállítási lehetőségekhez.
    14: Működik a screenshot HWA (DXVA/VDPAU) esetén is.
    15: Van kis preview nézet (mint YouTube-on) is már az újabb verziókban.
    16: Beállítható relatív és abszolút felirat útvonalak, így nem kell betallóznom, de még ráhúznom sem a videóra.
    17: Nem szenved olyan betegségektől, hogy ha a fekete sávra szeretnék feliratot renderelni, akkor teljes képernyőre váltás után villan egyet. MPlayerben ráadásul VDPAU módban ez az opció bugos is.
    18: Fejlett billentyűparancs testreszabhatóság. Pl. több billentyűparancshoz is társíthatom ugyanazt az action-t.

    Remélem nem hagytam ki semmit, mindez egyetlen szoftverben.

    Van, amit az SMPlayer tud jobban, van, amit a VLC, de pl. VLC-ben az OSD abszolút szar, meg a billentyűparancsok is (pl. egérgombokra nem tudok parancsokat csinálni) ráadásul nem tudom beállítani, hogy a a Playlist helyett a Media Library-t preferálja, ezért berántom a fájlokat, sorba rendezem őket tetszőleges sorrendbe, majd újraindítás után elvesznek.

    (#622) spammer: És ez mivel lesz annyira jó, hogy terjedjen, mint a vírus? Azért, mert szép, OSX-hez hasonló az ablakkezelője? Ennél még a ReactOS-ben is nagyobb fantáziát láttam, mert ők legalább teljes Windows NT kompatibilitást ígértek. Aztán nem lett belőle semmi. Szóval az, hogy szép csak egy dolog. Kevés a sikerhez. A Valve már nagyobbat fog durrantani az Ubuntu elterjedtségén. De önmagában még az is kevés.

    (#641) hcl: "Nyilván, de amúgy sem lehet MINDENT támogatni. Viszont szerintem legalább annyi hw működik Linuxon, mint Windowson."

    Ha szám szerint nézzük, akkor az aktuálisan legújabb Linux jóval több hardvert támogat, mint az aktuálisan legújabb Windows. Viszont ha úgy nézzük, hogy a hardvergyártók nemhogy csak simán leszarják, de egyes esetekben gondolom még extra pénzt is kapnak az MS-től (vagy "jószándékú" tanácsadást), hogy hogyan írják meg úgy a dolgaikat, hogy azzal szívassák a konkurenciát. Lásd: OOXML. Elvileg nyílt, gyakorlatilag mégis valamiért nem tudja jól kezelni a LibreOffice...

  • greenity

    aktív tag

    válasz Vladi #790 üzenetére

    Még az is lehet, hogy fedora lesz....
    a hajam eredetiben nem kék :P

    "Egy mosolynál jobb a több"

Új hozzászólás Aktív témák