Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    Okés akkor mostmár csak csökkentsük le tizedére az árát (jó, legyen ötöde) és érjük el, hogy 2 hónap múlva ne legyen hír belőle, hogy ilyen adatot veszt, olyan módon megy szarrá stb.
    Alternatívaként térjünk vissza a 830 sorozathoz :DDD

  • haddent

    addikt

    válasz t72killer #57 üzenetére

    Digitális életem: 0 bit.
    Háttértárolóm: 128gb Samu 830 ssd
    Ami hiányozna ha ma elhagynám a gépet: semmi, a Linux installáció ;]
    Képek az Apple cloudban a telóról, zenék Google music stream. Kb ki is fújt a dolog.

    Űrlény vagyok? :DDD

  • haddent

    addikt

    válasz tecsu #75 üzenetére

    Nem mondanám, egyáltalán nem "uniformizálódom" és már jóval azelőtt így volt hogy bármi ilyesmi divatba jött volna és a nagymenő szarevő nyugat felkapta volna :DDD
    Az a baj, hogy az elektronikus anyagok annyira halandók, hogy nem is éri meg tárolni őket. Mindenki azon stresszel, hogy jaj VHS mi lesz 5 év múlva jaj DVD lekopik róla az adat stb.. abba meg nem gondolnak bele, hogy a 4K tévén semmi pénzért meg nem néznének majd egy dvd -és filmet :)) Ez az egyik fontos különbség köztem meg az átlagember közt. Benne vagyok/voltam a témában elég régóta és tudom/tam ezt.
    A másik, hogy valóban nincs sok személyes anyagom. Még mielőtt volt mobilinternet és zene-streamelés, zenéim voltak, de mondom, fénykorában is 100gb -ot tett ki a 320kbps mp3 gyűjtemény. Ez FLAC -ban (tfh. mp3 ~ 5mb, FLAC ~ 40mb, és ez túlzás is) is bőven 1TB alatt lett volna. Filmet azt aztán tényleg vétek gyűjteni, mert kevés ami valóban maradandó, azt pedig úgyis minden évtizedben felújítják az éppen akkori technikával.. Családi/egyéni fotók ki vannak írva kb évente lemezekre, amúgy meg a család "fizikai album fan", vagyis "előhívatjuk" és lefűzzük. Na szerintem az sem egy "konstans", de mindenképp maradandóbb.

    Hát, kb. ennyi. Itt van a kezemben egy 500GB HDD egy tök jó kis USB3 -as külső tokban, amire akár le is tölthetnék bármire jó lenne, de nem használom. Kissé szakmai ártalom a bizalmatlanság az elektronika irányába, kissé személyes undor. Hát így megy ez :C De például azt a kényszert sem éreztem soha, hogy minden könyvet amit megveszek telefirkáljam jegyzettel, beleírjam a nevem, a dátumot, ha ajándékba adom akkor ráírjam hogy ezer pusszancs xy stb.. :C

    snecy20 addig nem csökken amíg így is megveszik és amíg a hdd is a piacon van. Én kb. 5 (?) éve vehettem a 128 gb os Samu 830 SSD -met, akkor 40 fölött ment a cucc, én megkaptam 30 körül. Jó üzlet volt nem bántam meg, de amint látszik ma ebből épphogy kijön a dupla kapacitású 256gb -os. Ami egy rossz vicc. Akkor még új volt ez a téma, keveseknek volt luxusnak számított. Ma már dobálni próbálják mindenki után, a technológia fényéveket fejlődött és mégis épphogy a dupla kijön, HA kijön egyáltalán... :W
    Arról nem beszélve hogy a TLC nandos szarok mennek ma már akkor meg még MLC. Ez nem fog addig tartani.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz t72killer #80 üzenetére

    Olyan mértékű infláció, legalábbis arányaiban, nem történt az utóbbi kevés-néhány évben. Félreértessz, nem azt mondom, hogy a 2TB -os SSD a drága. Nem az, az korrekt/olcsó is a többi SSD mértékében. Azt mondom, hogy az összes SSD mocsok szar drága, összesen kb. jó ha 10e Ft -ot csökkent az áruk, míg tartosságuk kb a béka segge alá zuhant azért cserébe

Új hozzászólás Aktív témák