Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás9x

    őstag

    válasz kreten67 #32 üzenetére

    Ezzel nagyon nem értek egyet, mert embere válogatja, én szeretem a hideget, 22 fok nekem már sokszor kellemetlen.

    GTX560m vs GTX680, nem ugyan az a gyártástechnológia, és az azonos beállítás melletti GPU terheltség.
    Számolni kellene hőleadó felületet, légszállítást, és a terhelés alatt leadott hőt W-ban. Nagyban számít a páratartalomtól is, de ez már kicsit összetettebb dolog. A gyártóknak nem érdekük, hogy a gép örökké menjen, így inkább hagyják főni a GPU-t minthogy ordítson a venti és kellően hűtse a rendszert.

    https://www.youtube.com/@kisstontour

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz kreten67 #32 üzenetére

    Nem a magas hőmérséklet tesz kárt a chipben, hanem a gyakori ingadozás magas és alacsony hőfok között.
    Ezért múlik sok azon, hogy milyen a hűtés, illetve a ventilátor fordulatszámát hogyan szabályozza a BIOS.
    Célszerűbb üresjáratban is kicsit melegebben tartani, terhelésen pedig hűteni, amennyire csak lehet, így a hőmérséklet-különbségből adódó hőtágulás nem cseszi szét idejekorán a GPU tokozását.
    Mert a chip a legritkább esetben nyekken meg, a tokozása annál hamarabb.
    Tehát ha valaki úgy használja a notit, hogy üresjáratban 40 fokosra hűtteti, játék alatt pedig 80-85, és esetleg napi többször ki-be kapcsolja, hát... necces. Az a 40-60 Celsius hőingás nem kíméli az anyagot. :D

    Varázslatos lenne amúgy, ha valaki rájönne, hogy meg lehet ugyanúgy valósítani a GPU-t, mint a CPU-t... egyből nem hullana a consumer sem, max throttlingolna, ha pocsék a hűtés.
    Ezekben a DTR consumer gépekben, illetve a nagyobb business cuccokban is, bőven lenne hely egy cserélhető GPU-s megoldásnak. Persze akkor Mindenki hajtana 10-20 évig egy notit, mert eleinte játszani, később retro játszani mindig kiváló lenne. (Mármint a consumer előbb széthullik, de hardveresen, értitek. :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák