Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz erahurka #115 üzenetére

    Biztos 640-esben fekete tuti matt?
    (Tegnap feketét rendeltem, a telefont elvileg holnap beérkezik, már nagyon várom, jó telónak ígérkezik :)

    BobTail, köszi a képeket, elég korrekt a képminőség, ez nekem nagyon elég egy akkora kütyütől.

    Mondjuk a hátlap ha fényes biztos előbb utóbb lehet normálisra cserélni, ha van rá igény biztos megjelenik valamely gyártó normális hátlappal, nekem a csúszóssága miatt sem tetszik a fényes, és nem akarok még egy tokot rátenni, főleg hogy így sem kicsit telefon.

    Szerintem a 640 és 640XL nagyon korrekt áron érkezik, ha tényleg jók a mindennapi használatban, a Lumiák részesedése nagyon meg fog ugrani, gondolom ez a cél a mostani nyomott árakkal.

    Ha tényleg nincs bennük semmi komolyabb hiba, akkor az Iphone 6-osok tényleg eléggé túlárazottá válhatnak, főleg hogy szebbek is szerintem, meg a dual sim, max 128 GB-os memória bővíthetőség sem hátrány annyira azért.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BobTail #107 üzenetére

    BobTail: az 5 col ellenére használható egy kézzel valamennyire?

    Megmondom őszintén én nem akarom elhinni, hogy ennyiért, egy ilyen tudású dual sim-es telefont kapok, aminek az op rendszere is zárt, megbízható stabil és van hazai szervizháttere . :N

    No mindegy hiszem ha látom a kezemben a Lumia 640-est....

    A 630-ast sokáig nézegettem tegnap az MM-ben az egy simest 30-ért árulják, csak 512 KB van benne és talán ez a legnagyobb hibája a WIN 10 miatt, de ennek ellenére az is baromi jó telefon, gyors, könnyen kezelhető, nagyon szép a képernyője. Nekem az 5 col lehet sok lesz, de ez legyen a legnagyobb baj, biztos valahogy megszokom, bár kisebbet akartam.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz erahurka #115 üzenetére

    Köszi, látom a leírásban [link], tényleg ezek vannak: Glossy cyan, Orange, White, Matte black, tehát a fekete az matt, királyság!!!

    Mondjuk a HD felbontás a kijelzőn nem hátrány azért, bár a 630-asnak is egész jó a kijelzője a kisebb felbontás ellenére is, majf meglátjuk mennyire zavaró a nagy méret.

    BiP: "Azt írtad boltban azt mondták, annyi előrendelésük volt, hogy egyelőre csak azokat tudják kiszolgálni, a boltokba árusításra még nem kaptak"

    Nekem ilyen állapotban van, "Átszállítás a szaküzletbe" és 2 napot írtak rá, hogy 17-re megjön, Átvételi határidő: 2015.04.20 van betéve. Elvileg amikor rendeltem még volt raktáron, lehet a központban kellett volna átvennem ott egyből átvehettem volna, na mindegy csak egyszer megkapom.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #126 üzenetére

    A minősége milyen, fogása kényelmes, stabil? A 640 matt fekete az kevésbé csúszkál a kézben, vagy kell rá tok?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #131 üzenetére

    Kösz az infot, akkor nagyon korrekt készüléknek tűnik, remélem holnap nekem is megjön ...
    Én annyira nem bánom, hogy nem fém, legyen korrektül összerakva azt ennyi.

    Ja néztem, hogy a feketéből már kifogytak, remélem a szállítás alatt állapot állapot szó szerint értelezendő, mint az ebay-en a dispached állapot, amikor rendeltem még volt raktáron, mindegy holnap meglátom....

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz nandelecki #140 üzenetére

    +1
    Én is meglepődtem az áron, bár most csak a 15%-os lumia e-digital akció miatt olcsóbb, szerintem 50-ért is korrekt. Nem nagyon kapni 50 ért sem más gyártótól hasonló telefont, (optimalizált, nem belassulgató, zárt, készülékre optimalizált oprendszer, 5 col, Dual sim, 1 Gb ram, SD bővíthetőség, HD kijelző, 2500 mAh akku)

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz galmat #150 üzenetére

    A második kártyaként mobilinternetre szerinted ilyen sim kártyát be lehet tenni? [link]
    Jóval olcsóbb lenne, mint pl. a T-mobilos, vagy nem működik ez a sim kártya csak Usb stickben?

  • ToniSoprano

    addikt

    Nekem is írtak reggelt SMS-t, hogy átvehető az üzletben, délután mehetek érte, enyém fekete.
    Ahogy láttam ebay-en már lehet tokot, a gyári hátlapokat venni hozzá 3000 Ft + szállítás.
    Ahogy láttam fóliákat is lehet kapni 1000 Ft körüli áron 3-6 db-ot szerintetek érdemes tenni rá?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz kszemi #197 üzenetére

    Ja lehetne jobb a hátlap, talán az XL-nél jobb minőségű a képek alapján. Remélem gyártanak majd normálisat hozzá, ha tényleg sok fogy belőle akkor biztos. Most a gyári tokok 3000 ezer körül vannak plusz szállítás, szerintem megy lejjebb még.
    Nekem kicsit vágja a kezem a hátlap széle, mondjuk nekem kicsi kezem van, túl vékony is lehet emiatt is.
    Én mondjuk a TPU tokokban hiszek, a régi telón ez volt, elég jó, puha lett a fogása és az esésektől is jól védett, úgyhogy rendelek egy ilyet, még a színt nem tudom bár lehet élénk szín lesz:
    [link]

    A kijelzőjétől annyira nem voltam elájulva, a betekintési szögek nem annyira jók főleg alacsony fényerőn, de mondjuk a jó felbontás miatt nem fárasztja a szemet.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Vinrael #203 üzenetére

    Én androidról váltottam, a Lumiás windows 8.1-hez a kérdéseim:
    1. Van a lumiákra olyan böngésző ami tudja a szövegtördelést, és így a betűk normális kinagyítását? Ez nagyon hiányzik!
    2. Ezeket a számomra felesleges, kicsit idegesítő áttünéseket, animációkat le lehet tiltani képernyő váltásokkor?
    3. A keresés gombbal a megjelenő Mo-n nem rendesen működő BING-et át lehet állítani Google-re? Magyar hangfelismerést be lehet állítani valahogy?
    4. Itt a kamerán nincs éjszakai mód, meg ilyesmik, bobtail, az általad készített éjszakai [link]keleti pu fotóknál trükköztél valamit a záridőkkel, vagy ilyesmivel?

    Vinrael: Én is a 630-at néztem ki először, az nagyon tetszett, nagyon kézre állt, a kijelző minősége a betekintési szög is mintha jobb lett volna. De azért hosszabb távon valószínűleg a HD felbontás miatt, ezen hosszabb távon is kellemesebb böngészni, kevésbé fárad el a szemem.(A 630-at nem mertem megvenni az 512 miatt, főleg úgy hogy a 2 mp-es kamerácal rendelkező nagyon belépőszintű telók is valamiért 1 GB rammal jönnek pl. 435)

    Galmat: A kamera beltérben félhomályban (ami azt jelenti, hogy a billentyűn a betűket sem látom, csak a körvonalakat) azért teljesen elvérzik, zajos lesz, viszont a leddel, ilyen körülmények között is amíg az "ellát" korrekt képeket csinál. Nekem tökéletesen megfelel a kamera, jobb mint a mit vártam, főleg szabadtérben használom akkor kiváló, összességében 42,5-ért ajándék ez a telefon!

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz hroberto #212 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
    A 3. -hoz nem lehet valahogy binget használhatóvá tenni? Nem találom a magyar nyelvet, én úgy olvastam valahol, hogy már tudja a magyar nyelvű keresést, de lehet rosszul emlékszem.

    (#204) BobTail válasza Vinrael (#203) üzenetére: a fotóknál, az automatikus beállításokat használtad, vagy van azokat átállítottad?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Norbi88hun #223 üzenetére

    Szia, van már tok a 640-eshez is, a kamerája nagyon jó. Itt a tok tegnap vettem meg, szépnek nem sézp, de mivel autószerelő vagy neked praktikus, mert a teljesen pormentesen védi a gombokat is, még egy fóliát érdemes rá venni és nem fog tönkremenni a a műhelyben: [link]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Norbi88hun #230 üzenetére

    Mondjuk a 735-él szerintem jobb a 640 kamrája sötétben is hiába Carl Zeiss van ráírva, gondolom azt is kínában gyártják, mint mindent, de mobilaren a tesztben eléggé szapulták a 735 kameráját, sötében tényleg katasztrófa amit produkált: "Magas érzékenység mellett a 735 is homályos, zajos képeket lő, a záridő állítási opció ugyanakkor lehetővé teszi, hogy alacsonyabb ISO szám mellett is elfogadható vagy jó esti képeket készítsünk, csak győzzük a készüléket mozdulatlanul tartani."[link]

    Bár a mobilarénások eléggé bénán fényképenek, azt is el tudom képzelni, hogy ujjlenyomatos volt a blende. Az Iphonos kolléga is dobott egy hátast a 640-es kamerától, nagyon dicsérte, még az sötétben készült képeket is.

    A 735 előnye, minőségibb ház, kisebb, kompaktabb méret, van 4G 640 előnye a dual sim, olcsóbb, újabb, így hosszabb lehet a támogatottsága

    A dual sim és a kártyafüggetlenség előnye, pl. nekem hogy a T-comos telefon mellé, 1700 Ft-ért vettem egy 2GB-os Telenor mobilinternet hipernet touch 2 előfizetést, hűségidő nélkül, bármikor lemondhatom és működik a a skype, viber szolgáltatás rajtam, így Hollandiában, Brazíliában élő rokonokkal bármikor tudok beszélni. V
    Korábban a Trénél 200 MB-ért az hívószám mellé, 1090 Ft volt a havi net és a skype, viber le volt tiltva.

    Vagy eredetileg arra terveztem, hogy a céges, meg a saját kártyát beteszem, és nem kell két telefont hordani, de skype letiltása miatt kellett a külön csak APN Netes kártya, ahol ez nincs letiltva. De ha dual sim nem szükséges akkor 735-öt vegyél, minőségibb, kompaktabb.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Tassadar83 #243 üzenetére

    Én még akcióban 42,5-ért vettem függetlenül, 2 év gyári garival, azért ajándék volt szinte, nekem alap volt a dual sim és a akár függetlenség, ezért is örültem a 640-esnek, még 50-ért is megvettem volna.
    Azoknál amik retusált képeknek mondasz, az nem igaz hogy retusálva van, aki készítette az is leírta, de a rossz minőségű zajos dolgokat nem lehet ormálisan retusálni, én dolgoztam photospppal elég sokat [link] De annál tapasztalataim szerint lehet jobb képeket csinál a valóságban, már csak tudom, sokat fotóztam vele. A Lumia 720-anál jobb, vagy egy szintű, egy kollégám mondta, akinek ilyen készüléke van, pedig abban is Carl Zeiss van, ha jól tudom. A 640-esnek Megleőpően jó kamerája van, ezt többen is megerősítették, akik látták a képeimeit, amit nem retusáltam, már csak tudom.

    Tényleg meglepően jó képeket csinál, a Carl Zeisstől meg nem kell hasra esni, főleg nagyon olcsó kategórában nem biztos jobb mint a többi, itt a nevet fizeted meg.
    Ez olyan pl. hogy a Philips elektronikai készülékekhez a holland Philipshnek már régóta semmi köze megvette a Kínai gyár, az eredeti Philips már inkább gyógyászati eszközökkel foglalkozik. Ezt holland sógor mondta, meg utána is lehet kereseni a neten, én nem tudtam ezt korábban.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Tassadar83 #243 üzenetére

    És hol kapsz 735-öt 55-ért függetlenül? Ahol a 2 év Microsoft gyári garit megadják pl. extreme digital, vagy office depot, Mediamarkt, ott mindt 70 körül van a Lumia 735.Ilyen GSM home ahol még gyári garit sem adnak a 67 ezres készülékre sem és jól átvernek a fogalmazói garanciával, meg a magyar nyelv, tartozékok hiányával hagyjuk már! Ki tudja milyen, akár használt, javított készüléket sóznak rád. Ha új akkor miért nincs rá a gyári 2 év gari? [link]

    A Lumia 640 2 év gyári garival, szolgáltató függetlenül még 50-ért igenis best buy szerintem, minden szinten korrektül teljesít. Extra a 2500 mAh akku, HD kijelző és a teljesen korrekt kamera és Dual sim és a viszonlag vékony kialakítás és a 2 év Micrososft garancia és a viszonylag normális kinézet, persze a hátlap lehetett volna szebb, (de én pl. mindenre TPU tokot teszek, hiába kicsit vastagabb, sokkal jobb lett így a fogása ennek a telónak is, kényelmesebb használni.) Ezt még sok Kínai andoridos ebay-es telefon sem tudja ennyiért, és itt az extra a stabil, rendszer, ami nem omlik össze és esik szét első frissítéskor, mint a még neves gyártók androidos telefonjai. És akínaiknál még ott van a kamera gagyi, vagy a garancia hiányzik, vagy drágán több hónapos küldözgetéssel érvényesíthető.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BobTail #246 üzenetére

    Egyébként nem tudom kinek a szeme van képek végén? Nagy szép szeme van, ez is kellett a jó képekhez azért. Szerintem azokra gondol, hogy ott azért buherálgathattál valamit, bár lehet a kamera beállításokkal trükköztél.

    Az is korrekt a részedről, hogy a Keleténél este a nem sikerült, elmozdult képeket is benn hagytad, hogy mutasd, hogy éjszaka ha beremeg a kéz el könnyű elrontani, de ez minden telónál kb. így van, értelemszerűen az optikai stabilizátorosaknál ez kevésbé jelentkezik, de ott meg sokszor idétlenül kilóg a kamera lásd Iphoone 6 plus.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BiP #249 üzenetére

    Én nem értek annyira a fotózáshoz, de én annyira nem lepődtem meg a szabadtéri képek minőségén, kb. ezt tudja a teló. (Nyilván este vannak egyszerű trükkök hogy ne remegjen be, én fotózás előtt nagyobb levegőt veszek, hogy nem mosódjon el, de ott azért nagyon figyelni kell, meg ott már az automata mód ritkán optimális.)

    Az Androidon jobban ismertem a kameraszoftvereket, az MS-en most sok időm, meg kedvem sem volt próbálgatni a beállításokat, de az alapbeállítással is hasonló képeket lő, mint amit BobTail csinált. Majd ha lesz időm én is teszek fel képeket. Az viszonyt idegesít, hogy a kilépés után lefelejti a korábbi beállítást.

    Szerintem az egyik kép sima, a másik HDR-es lehet, pl. a zöld lombkoronás fás képekből gondolom ezt, de ez csak tipp.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Tassadar83 #254 üzenetére

    Az Extreme Digitalban a Lumia 640-es amit kaptam garancialapon úgy emlékszem 24 hónap garancia szerepel a készülékre, nyilván a tartozékokra pl. akku nem adnak ennyit, de ez máshol is így van.

    Tényleg ott van az eredeti és mellette a photoshop expresszel optimalizált kép mellette, megmondom őszintén nekem az eredeti szinte mindig jobban tetszik, természetesebb, részletgazdagabb, talán a macskás és szemes kép tényleg érdekes a photoshopolt verzióval. Az igaz, hogy a másik túlszaturált, mesterségesebb így figyel felkeltőbb, jobban kontrasztosabb, de ha rossz lenne az eredeti akkor nem lehetne ilyen képeket csinálni belőle. De mindig ott van előtte az eredeti.

    Én annyit szoktam beállítani fényképezésnél, hogy a szabadban színárnyaltnál a napfényt állítom be akkor kicsit szaturáltabb lesz a szín úgy vettem észre.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Norbi88hun #271 üzenetére

    Rendben örülök, hogy jó lett a 735 ha az a fontos hogy kényelmesen elférjen a zsebben tényleg jobb választás a 735, mint a 640-n. Azért ha hűségidőt tudsz, mersz vállalni a régebben kiadott telefonokat általában jelentős kedvezménnyel lehet vásásrolni, az újabbakra ez nem mindig igaz. Én a hűségidőket már nem szeretem annyira és a függőséget sem, de ez én vagyok, ha tényleg nagyon korrekt kedvezményt adnak akkor bevállalnám most is.

    Csak arra kérlek még, hogy legközelebb a 735-ös topikba írjál ha azod van, vagy azt akarsz venni, meg a Sony SP-nek is van egy külön fóruma, régen olyanja volt a Bagyusz nevezetű felhasználónak , pl. ő biztos tud segíteni, ha még olyan telefonja van és van szabad ideje. Más is tud segíteni a a fórumon a telefonod újraélesztésében, de van erre külön topicja is, meg ott van az összefoglaló felül amit mindig olvass el először mielőtt kérdeznél.
    [link]
    [link]
    Vagy ha innen a fórumról akarsz valakitől kérdezni a 735-ről tedd azt meg privátban.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz pushalias #274 üzenetére

    Köszi elég korrekt lett a cikk. Tényleg annyi a készülék hibája, hogy a hátlap valahogy nem teljesen stabilan masszívan illeszkedik, időnként kicsit ropog. Szerintem nem az anyag minőséggel van baj, inkább valahogy a rögzítéssel, elég könnyen lapattintható róla.

    Fehérben hátlap milyen, csúszik, könnyen koszolódik?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BiP #293 üzenetére

    Annyi, hogy és a hajnali állomásképek esetén és a macskaszemtől kezdve több kép van ami photoshoppal módosított, de mellette ott van az eredeti, így szerintem korrekt a dolog, mondjuk ezt azért le lehetett volna írni hogy miért van kettő a képekből. de mindegy. Nekem jellemzően az eredeti képek jobban tetszenek, talán a szemes képeknél érdekesebb a photoshoppolt kép.

    A blogjában tényleg ott van, hogy a srác kinn volt valami Nokia konferencián, ezt sem rejti véka alá.
    Mondjuk ha annyira Microsoft bérenc lenne a srác nem hiszem, hogy vonattal utazna és lepukkadt keletiket fotózna és benn hagyná a nem sikerült éjszakai képeket is.

    Az biztos, hogy egész jó a kamerája a Lumia 640-nek, szerintem még jobb is kicsit, mint a 6,7 Carl Zeiss-es gépeké, ezt az a kolléga mondta akinek 720-a van. Meg kb a tesztekből és a saját képekből is ez derül ki számomra.

    HaZse: szerintem azért nagy meglepetés nem érhet az XL-lel, kb. a sima 640-es kicsit nagyobban, bár az optikája lehet még jobb, mert az más.
    De 65-ért az is nagyon korrekt ár, bár az már nagyon nagy szerintem. Akkor inkább tablet, bár aki meg tudja szokni annak lehet nem kell tablet.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BobTail #315 üzenetére

    Neked a 640-esből milyen színű telefonod volt? Lehet a fényes hátlapos kicsit vastagabb, stabilabb, mint a matt fekete? A 640-ből is narancs volt nálad, az nagyon gagyi volt? Az 535-ös narancs hátlappal láttam, az azért nem volt túl szép.
    A WP-re van olyan program, ami pl. este 11-korrepülő üzemmódba teszi a telót és reggel 5-kor visszakapcsolja rendes üzemmódba?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz aramis00 #332 üzenetére

    A lassúság azért is lehetett, mert frissítgetett a háttérben bekapcsolás után vagy ilyesmi, ha csak 1 órát használtad akár, bár a 730 kijelzője lehet érzékenyebb, de elég könnyű az egykezes használatot megszokni a 640-en. Szerintem azért más a 730 és a 640 egy fontos dologban, hogy míg a 730/735-ben amoled típusú kijelző van, míg a 640-ben IPS. Én Amoled típusú kijelzőt nem vennék, az összehasonlító videó is bemutatta, hogy minden embernek eléggé narancssárgás a feje, és nincsen igazán fehér szín benne. Szóval azért is jó a 640 mert olcsó IPS kijelzős alternatíva a 730/735-ös amolednek.

    Nekem a 730 nagyon erősen sarkos formája sem tetszik, mondjuk a 640 sem tetszik, kékben azért elmegy, de úgyis szilikon tok van rajta több okból is. (Formára Huawei P6 jött be nagyon, de az drága és már régi széria, meg android, most váltani akartam.)

    Mondjuk mostmár a 730-t is kezdik leakciózni az emagnál akcióban 55 körül van (a 735 maradt 70), így már tényleg elgondolkodtató, aki szereti az amoledet, annak nem kérdés, aki az IPS-t és a 15 %-kal nagyobb kijelzőt annak inkább a 640-en. Mondjuk nekem csak a dual simmes verzió jöhet szóba, sokat lehet spórolni, főleg aki mobilnetezik is. Az első kártyában T-s Domino kártya van, a másikban Telenoros 2GB-os APN NET 1690 Ft/hó, hűség nélkül. Nyilván ha lesz jobb APN netes akció máshol azonnal váltok, válthatok. (Eredetileg céges ment volna mellé, de sokkal kényelmesebb, egyszerűbb egy 93 grammos, pirinyó 3,2 colos kijelzős Nokia c5-03, 3-7 napig bírja, nem kő izgulni ezen, ütni vágni tökéletes telefon, ezerszer leesett már semmi baja masszív flip tokban.)

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz somé #354 üzenetére

    Ja lehet úgy tényleg kifujással egyszerűbb, no ezért jó a fórum máris tanulok valamit....

Új hozzászólás Aktív témák