Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz n0_gAboR #240 üzenetére

    Szerintem a legdurvább, hogy a konfigolás, mint kérdés, ennyire érdekes linuxnál. Tudom, általában ez linuxos topikokban jön elő, mert a linux használat elengedhetetlen része, hogy szeresd és akard is bütykölni az oprendszert - ezért is hagytam a túróba az egészet, pedig már az ubuntu 6.06-nál is azt mondták, hogy ez olyan k*rvajó, hogy itt minden működik pötyögés nélkül - nálam nem így volt. A lényeg, hogy desktop használatnál a már említett 68 magyarországi linux felhasználót leszámítva senkit nem érdekel, hogy hogyan lehet széttúrni a rendszert, sokkal nagyobb kéne legyen azon a hangsúly azon, hogy alapból minden működjön mindenféle hegesztés nélkül.

    Az egyetlen, ami nagyon hiányzik, az a parancssor, na az tényleg tud kifejezetten hatékony lenni.
    (ellentétben a win-essel, amivel volt szerencsém nagyon sokat szívni. Pl. normális dolog, hogy a laza 7000 forintos ms press parancssor szakkönyv 2/3-a az ilyen-olyan szolgáltatások konzolos bütyköléséről szól, azt pedig a netről kell kikukázni, hogy hogyan is lehet egy szövegből kivágni egy darabot, mint mondjuk cut-al linux alatt)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák