Új hozzászólás Aktív témák

  • morneo.it

    senior tag

    válasz tutis #5877 üzenetére

    Szabad piac van. A kereskedők egyfelől nyilván arra törekednek, hogy sok hasznuk legyen. Ebből élnek. Másfelől a piaci árak alá akarnak menni. Sok kicsi sokra megy. Lásd a mobilpiacot. Szabad számhordozás. "A" cég percdíja 50 Ft. "B" cégé 40 Ft. Mit tehet az "A" cég. Adja 35 Ft-ért? Nem mehet így a dolog, mert akkor a végén veszteséges lesz, kevesebb bevétel, nem lesz fejlesztés, romlik a minősége... De mi, mint userek, mit teszünk? Oda rohanunk, ahol a legolcsóbb minden. Miért is? Mert talán nem vagyunk milliomosak. Miért járunk piacra? Miért Vaterázunk? Miért élnek meg ezek? De pl. a Vatera. Vettem ágymelegítőt 3.000 Ft-ért. Boltban 6.000 Ft. Az enyém meghalt 9 hónap után. Ki járt jól? Én nem. Ha most veszek megint 3.000-ért, ott tartok, mintha újat vettem volna, garanciával. Ha újat veszek, akkor már rá.sztam rendbesen. De mi van, ha bírja sokáig? Akkor nyertem. Olyan mint a horgászat. Lehet lesz kapás, lehet nem. Itt ez a telefontok. 500 Ft. De ha tönkremegy? Akkor megint 500 Ft. S így tovább. Nem mindig az olcsó a jó, de az biztos, hogyha venne az ember 10 db-ot (5000 Ft) s eladná 1.500 Ft-ért (15.000 Ft), akkor senki nem kövezhetné meg. Mert az árulja 1.500-ért, ami a boltban 3.000 Ft. A boltnak van rezsije. Vállalkozási díja. Dolgozók bére. TB, APEH, stb... Engedélyek, weboldal, webshop, logisztika, stb. Ő is megveszi 500 Ft-ért. Na ezen gondolkozzunk el. Ha mindent, de még a kenyeret is az eBayon bennénk meg, akkor nem lenne gazdasági élet. Csak a pék, meg a postás élne meg (futárcég szintén). :)

    “The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

Új hozzászólás Aktív témák