Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    válasz geckowize #13374 üzenetére

    Sziasztok!

    Visszakaptam szervizből, úgy, hogy szerdán vittem be és utána következő hétfőn már mehettem is érte. A 3 fennálló hibából 2-t javítottak, azaz:
    - akksit cseréltek a merülés miatt
    - power gombot cseréltek a gomb működési zavara miatt

    Azonban a hálózateldobálással nem kezdtek semmit, letesztelték, a teszteredményeket oda is adták, 2 A4-es lapon ott volt, hogy minden tesztre pass/pipa volt, így elkezdtem gyanakodni, hogy nem is a telóval van a baj, hanem a sim kártyával/telenor hálózatával.

    A telenoros topicban rá is kérdeztem, és valamilyen szinten megerősítést is nyert, hogy a telenornak fos hálózati eszközei vannak 3G-re, ezért is dobálja el a hálózatot a teló. Sajnos a mobilinternet csomagom csak 3G-re képes, 4G-re nem, így szívom a kubai kékerest rendesen.

    Aki válaszolt, elmondása szerint annyira leszarják ezt a telenornál, hogy azt javasolták neki, kapcsolja 2G-re a telót, és csak ha mobilinternetezik, akkor kapcsolja 3G-re, így fasza lesz. Hát elmehetnek a tetszőleges anyai ági felmenőjük hátsó fertályába, komolyan.
    De még majd én is bemegyek a telenorhoz, mert mialatt az LG szervízben volt, egy Ace 4-et használtam, és annál is volt, hogy szarakodott (igaz nem használtam sokáig, így nem sokszor), ez is kezdte el a gyanút kelteni bennem, mert mióta ez a microSIM van nálam (ami egybeesik az LG használatával), azóta van ez a hiba, előtte miniSIM-mel és korábbi 3G-s telóimmal (Nokia 5700, 5800, HTC Desire, Desire S, SGS2) semmi ilyen nem volt, hogy egyszer csak megszűnik a hálózat...

    Igazából pirospont a szerviznek, hogy cserélték azt a 2 dolgot, a power gomb azóta nem csinált semmi bajt, azonban a merülés továbbra is fennáll, miután megkaptam és használtam volt olyan, hogy kb félpercenként merült 1%-ot, de ezt betudtam annak, hogy nem formáztam még, így haverom javaslatára, lemerítettem 0%-ra utána, hagytam egy ideig, majd feltöltöttem maxra kikapcsolt állapotban és úgy is hagytam órákat. Fixme, ha hülyeség, mondjátok, ha nem így kell. Ez után sem váltotta meg a világot az üzemidő, így is merül mint a pejva, ha mobilnetezek rajta.

Új hozzászólás Aktív témák