Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Glenda #17 üzenetére

    "A Live Tile egy zseniális dolog." Lenne ha ne halna meg minden nap valamelyik app-nál és nem mutatna hülyeséget az esetén nagy százalékában. Nagyon sokszor elavult, megnézett infót nyom az ember arcába. Tök szép meg jó látni ahogy izeg-mozog, csak javarészt nem ér semmit. A számos megoldást meg androidon is be lehet állítani az ikonokhoz. Meg a Widgetek működnek anélkül is, hogy be kéne lépni az app-ba. Nincs semmi interaltivitás a csempében, holott már W8-nál is azt demózták milyen jól meg lehetne csinálni. Ott a jó ötlet évek óta a fenekük alatt és semmi nem csinálnak azzal sem.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz laci_csk #44 üzenetére

    És milyen WP-s "winfos" tabletet sikerült ajánlanod? :) Kíváncsivá tettél.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #89 üzenetére

    Gondolom sok android 6-os telefont használtál mostanság amiből leszűrted hogy katyvasz. Bár meg sem lepődök rajtad, amit nem használsz az minden rossz, persze épkézláb magyarázat sosem jön miért csak ez az elvakult hozzáállás. De kíváncsivá tettél. Mint Nexus 5X használó is Windows mellett azért kíváncsi vagyok mi katyvasz egészen pontosan. Azt tudom Windows-on mennyire katyvasz pl. a beállítások menü(logikátlan), de droidban például ebben sem igazán találni kivetni valót. A legfontosabb 100 app ha meg is lesz írva reméljük az nem olyan szerencsétlenül lesz kivitelezve mint a jelenlegi külsős UWP app-ok(instabilak, még mindig funkciószegények és borzasztó lassan indulnak) mert akkor senkinek sem kell félnie. Egyébként se nagyon mert a legfontosabb 100 apon kívül is minden embernek van plusz igénye ami nem csak a populáris app-okban merül ki. Nagyon szép elgondolások ezek elméletben, csak a gyakorlatban nem érnek semmit.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz rbertkrl #124 üzenetére

    Nem istenítettem, csak az akkori igényeimnek megfelelt. Vettem egy Nexus-t és rájöttem, hogy minden kényelmesebb azon a rendszeren, az igényeim a lehetőségekkel nőttek. Mondhatjuk úgy, hogy kinyílt a szemem. Van még WP-s telóm most is. De egy Nexus mellett sok jót nem tudok például a 930-ról sem mondani már ha W10-zel van szerelve.
    Mesélj mi volt katyvasz 6.0-án. Az instabilitással nem nagyon találkoztam androidon az elmúlt 4 hónapban, barátnőm 2 éves snapi 400-as Huawei telefonján sem láttam ilyen gondot, szóval nem olyan általános dolog ezt mint amilyennek beállítod. Hozzáteszem rendszer szinten a W10M-nál sem találkoztam instabil működéssel(gondolok itt újra indulásra vagy fagyásra), csak app téren. Droid-on egy app kidobásom sem volt még Beta 7.0 alatt sem. Nézz be a Nexus 5X topikba és láthatod, hogy elenyésző probléma fordul elő mind a stock 6-os mind a 7-es rendszer esetén. Windows topikokba tudjuk mi a helyzet :) De android szakmai topikba is be lehet nézni, többszöröse a felhasználótábor de esküszöm kevesebb a panasz mint az itteni szakmai topikba ami sok mindent elárul.
    A Continuum-hoz meg annyit, hogy várjuk ki mit reagál a piac rá. Ha nem kell a népnek akkor felesleges, és mivel app-ok se nagyon vannak így nagyon nincs is miről beszélni még. Válaszom meg persze, hogy van ahogy neked is. Egyébként meg nem istenítem egyik rendszert sem, csak van tapasztalat most már mindkettővel és tényleg nem tudok mondani semmit amiben jobb lenne számomra a W10. Csalódott vagyok eléggé mert imádtam a csempés felületet kinézetre, a hibái ellenére is jó volt használni. Eddig. Alapvető dolgokkal komoly problémák vannak évek óta Win platformon ami rendszer szinten javulni látszik az RS1-gyel. De olyan problémák mint az értesítsi rendszer abnormális működése (ami a kezdetektől megvan) sem lesznek megoldva egyelőre mert ahhoz az app fejlesztőknek is normális UWP app-okat kellene írni, hogy például eltünjön a csempéről meg az értesítési központból magától az olyan értesítés amit már megnéztem mondjuk PC-n. De bele lehetne kötni magukba a csempékbe is mert a WP7-es korszaktól semmit sem fejlődtek. Nulla interaktivitás, de sokszor még a csempe normális frissülése is gond.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #138 üzenetére

    Az androidot meg olyan letisztulttá teszed amilyenné akarod...
    A szar-a-csempe dologról még annyit, hogy régen a dizájn miatt mondták ma már a funkcionalitás hibás működése és továbbfejlesztésük totális hiánya miatt. Úgyhogy nagyon is van miről beszélni sajnos.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz juuzer #143 üzenetére

    A Windows is laggol és a felhasználói visszajelzésekből meg arra lehet következtetni, hogy stabilitás is a múlté már. Nekem nincs flagshipem, 6-os droiddal érkezett de már a 7-es droid fut rajta és jövőre még biztosan megy rá a 8-as droid is, és jobb azért a támogatás mint ahogy terjesztik sokan a gyártói telefonoknál is. Középkategóriába is érkeznek frissítések. De ha frissítést nem kapna akkor sem kell pánikba esni mert funkcionalitásban bővíthető és a Windows jelenlegi formájában egy 4-es droiddal se nagyon veszi fel a versenyt és ráadásul az új app-ok elfutnak a régi verziókon is. Nem úgy mint itt, ahol gondol egyet a MS és kivégzi az előző főverziót egy gyökeres koncepcióváltással. Már 2-szer is kicseszett a saját vásárlóival, harmadjára mi a garancia hogy nem teszi meg...

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz juuzer #151 üzenetére

    Mivel a Nexus futtat módosítatlan stock droidot így abból kell kiindulni. Az az "android". Ahogy Janeszgol is írta bizony ma már nem úgy van mint néhány éve és alsóbb kategóriában is jönnek nem csak bugfixek de főverzió frissítések is. De mint említettem ezek nélkül is évekig használható marad az OS a legújabb app-okkal mert a Google nem végzi ki az előző főverziót miután megjelenik az új droid. A Lumiák meg hiába kapják a frissítést, ha új funkciók csak az új telókba mennek javarész. Szuperül hangzik a dolog, csak gyakorlatilag annyi haszna van hogy a user-rel azt éreztetik hogy törődnek vele miközben több éves lemaradásban vannak. Az új főverziókkal még nem csak számos Lumia telefon OS támogatása szűnik meg, hanem az alkalmazásokat is halálra ítélik. A 8.1 már sosem fog új funkció dúsabb Messengert, Vibert, Skype-ot stb. kapni holott van olyan 8.1-es teló amit még tavaly is meg lehetett vásárolni és nincs a W10-es támogatott készülékek listáján, azaz esély sincs rá hogy évekig normálisan lehessen használni. A családban is van ilyen és ezért is csapta ki a biztosítékot a MS döntése a Skype támogatás megszüntetésével. A saját platformjuk és megszünteti a 2015-ös W10 előtti verziókhoz a támogatást, hangsúlyozom a saját szolgáltatásának a támogatását...(elég sokat van használva Skype az említett telón) Inkább veszek egy olyan 4.4-es droidos telót amire sosem jön frissítés mint Lumiát ahol előbb utóbb a cég úgyis kicseszik a vásárlóival. Itt meg kompromisszum nélkül használhatom évekig akár az olyan MS szolgáltatásokat is mint a skype mert itt még a 2011-es 4.0.3-as droid is támogatott marad. Szóval lehet jönni a rendszer frissítésekkel hogy milyen jók, csak gyakorlati előnye nincs egy normális gyártó droidos telefonjaival szemben.

    Ágógreen: erre csak annyit lehet írni hogy: "HA Mari néninek pöcse lenne akkor Mari bácsi lenne." Kicsit sok a ha.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #160 üzenetére

    "... túl nagyképűek akárcsak a vevői"

    Tehát akkor mi is általánosítsunk ez alapján a mondatod alapján minden Windows használót? Csak mert ez egy flegma és unintelligens beszólás volt. Szerencsére nem mindenki ennyire korlátolt. Minden buta állításodra jön egy jó ellenérv amire már sosem jön reakció mert lövésed sincs a dolgok nagy részéről amihez hozzászólsz. Megy itt az iOS meg droid fikázása úgy hogy évek óta csak Lumiát használsz. Te úgy gondolod jobb vagy mint az általad nagyképűnek (és burkoltan butának) titulált másik felhasználó tábor? Nőj már fej, ezek csak mobilrendszerek, lehet véleményt mondani de általánosítani ezek alapján végtelenül gyerekes dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #169 üzenetére

    Ez kész :D Esetleg egy értelmes dolog is kicsúszik még a szádon vagy tényleg ez minden amit a témához tudsz szólni? Olvass vissza és válaszolj a neked célzott ellenérvekre amikre eddig "elfelejtettél" reagálni. Mert eddig talán egy dolog volt ami nem a flegmaságodról szólt. Addig ne pocskondiázz másokat ameddig értelmes és nem kioktató stílusban, az ellenérvek meg nem válaszolásában merül ki nálad a fórumozás.

    Pearce: Szerintem az összehasonlítása a rendszereknek teljesen normális. Nem hasonlíthatom egy szeletelt fehér kenyérhez mert az 2 külön dolog ;) én speciel Windows-os telefonokkal is rendelkezem úgyhogy ha nem gond azért leírom a véleményem. Ha gond akkor is mert ez egy nyílt fórum. Ha nem tudod mások véleményét elfogadni akkor vitatkozz ész érvekkel vagy ne fórumozz, de semmiképp se lepődj meg ha témájában azonos dolgot hasonlítanak össze. Ha szeretnéd elárulom azt is miért van

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz tomboy0013 #171 üzenetére

    Elküldtem véletlenül az üzenetet és kicsúsztam a szerkesztési időből, úgyhogy igy folytatom.
    Szóval ha szeretnéd elmondom miért van rendszerszinten is lemaradva a Windows(bár már megtettem visszább) nem csak app-ok terén.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Pearce #174 üzenetére

    A droid a piacvezető rendszer. Miért ne hasonlitsam össze? Kit izgat hogy zárt vagy nyílt, ugyanúgy embereket céloznak meg mindkettővel ugyanabban a témában.
    Fórumozz csak mint említettem nem kell se felháborodni sem meglepődni független véleményeken. Érvelj ellene vagy ne foglalkozz vele. Ennyi.

    Ágógreen: nem tudod alátámasztani az állításaid és még flegmázol is. Esetleg más reakciókat reméltél?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák