Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    válasz Glenda #17 üzenetére

    1. Használtam iPhone 6-ot, az is katasztrófa, és megőrültem a zártságától, azért is váltam meg tőle 3 hónap után. Szóval igazad van. Engem speciel az is zavart. Pl a böngésző dolog ott is nagyon igaz. Ott sincs alternatíva, ami van meg a levedlett Safari motorokra épül, pont ugyan olyan nulla tudású.
    Viszont az általános appellátottságot össze sem lehet hasonlítani.
    Hiába zárt az is, és hiába vannak hajmeresztő hiányosságok, gondok, ég és föld. Plusz a legtöbb mindenre ott legalább van alternatíva.

    2. Az hogy 1-2 igényt kielégít, nem jelenti azt, hogy nem funkciószegény a rendszer. A WP testre szabhatatlansága döbbenetes mértékű. Kb. eléd tesznek valami, tetszik, nem tetszik ez van, alternatíva nincs. Plusz had ne kellejen beérnem azzal, hogy van egy szoftver, ami tud 1 dolgot. Az sem biztos hogy jól. A kiegészítő szolgáltatások (amiktől igazán kényelmes lesz egy app) szinte nem léteznek WP-n.
    Vannak progik, amik MS tulajdonúak, és sokkal jobbak, testre szabhatóbbak, funkciódúsabbak a konkurencia OS-ein, mint WP. Ez azért elég szégyenletes.

    3. Win 8: Sinofsky mi? Persze. Neki megmondták mit csináljon, megcsinálta. A W8 azon bukott el, hogy úgy nézett ki és úgy működött (ill nem működött) ahogy a WP. Pont.
    Ha csak a marketing lett volna szar, nem utálták volna minden korábbinál jobban az emberek.

    4. Nyilván nem pontról pontra. De elolvastak volna 500 kommentet, rájöttek volna, hogy mi a baj. Plusz nem ártott volna tanulmányozni a konkurencia tudását. Megnézni, hogy abban mi tetszik az embereknek, és mit utálnak benne. Meg amikor x milló ember mondja valamira hogy "nem jó", akkor ők ne mondják már azt, hogy "de jó, és akkor is megszokod, ha bele döglesz, mert mi mondjuk, és kész".
    Persze, így is hozzá lehet állni, és itt az eredménye.
    Egy olyan cégnek, aki több millió fogyasztót akar kiszolgálni valamilyen szinten kell hallgatnia a saját (vagy a potenciális) vásárlóira, FŐLEG, ha azok elégedetlenek. Komoly mértékben. És ha az is látszik, hogy amúgy nem úgy megy a szekér, ahogy ők azt elképzelték.

    5. Akkor hogy lehet, hogy nincs WP-re egy Opera, egy Firefox? Úgy, hogy az MS nem engedte, hogy ezek az appok elkészüljenek WP alá, és/vagy nem olyan minőségben, ahogy a konkurens OS-eken.
    Számtalan hasonló példa volt.

    6. Ha már böngésző. Ne akard már az Opera MINI-t, ami még IOS-re is van, de még S40-es, nyomógombos nyuggertelóra is, összehasonlítani a rendes Operával.
    Jah, rendes opera meg nincs. Mint ahogy semmilyen életképes, komoly tudású alternatíva. Nézz egy kicsit szét androidon milyen lehetőségeid vannak, ha nem tetszik a Chrome.
    Nem véletlenül lett elege nagyon sok fejlesztőnek az MS-ből.(Mint ahogy sokan az Apple-t is megkövezik, teljes joggal).
    FF-ot is az MS lehetetlenítette el. (Más kérdés, hogy részben ők is hibásak voltak, ez tagadhatatlan tény).

    7. Az nem mondtam, hogy az UWP-t dobni kell, de a mostani koncepciót igen. Miért? Mert "végre, tíz év után sikerült" odáig eljutni, hogy extrém mód zuhan az eddig sem létező piaci részesedésük. Friss hír, hogy 70%-al csökkent a telós részleg amúgy is karcsú árbevétele. Igazán kiváló eredmény, eddig csak pár száz millió dollár bukót termelt negyedévente a WP, ezentúl mennyit fog?
    Egy milliárdot? Tényleg minimális költség. :)

    8. A live tile tényleg jó dolog, sőt, én a csempékkel is egyetértek. A baj az, hogy a csempék is elképesztően rondák jelen formájukban, pedig meg lehetne őket valósítani olyan grafikával is, hogy becsinálna tőle az ember. Ha mást nem, erősebb hardveren. Aki meg csóró combi gépet venni, és/vagy nem tetszik neki a csicsa, annak maradhatna a mostani kinézet. Freedom of choice.
    Amúgy a live tile-okkal még annyi bajom is volt, hogy nem lehetett testre szabni, hogy mikor milyen infókat közöljenek. Testre szabhatatlan. Indiszkrét.
    Pedig ha jól be lehetne őket lőni, még jók is lennének.
    Szóval én nem mondom (soha nem is mondtam), hogy "szarcsempe" mert szerintem pont hogy baromi jó az alapötlet, de a megvalósítás, az maga a katasztrófa. És nem az ötlet, hanem a megvalósítás miatt lesz "szar" a csempe.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák