Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    Asztali gépet kiváltó laptop? Ez olyan, mint autó után motort használni!

  • Krugszvele

    aktív tag

    Én már nagyon-nagyon kipróbálnék egy mondjuk i3-as vagy i5-ös gépet, hogy tudja-e hozni egyáltalán egy asztali gép teljesítményét érzésre.
    Mert akárhány laptopot is használhattam, eddig mind egy fokozattal gyengébb volt, mint egy asztali gép. (P4 laptop olyan volt mint egy P3 asztali, C2D laptop, mint egy p4 asztali, stb)
    És engem ez zavar igazán, hogy a programok indítása, meg az általános felhasználói élmény finoman szólva is sérült ezeken a gépeken, hiába jön ki tesztben, hogy ugyanolyan gyors!

    Igen, tényleg nem motorozom. :)

    És úgy kell érteni az autóról motorra váltást, hogy egy óriási visszalépés, de mivel nem is autózom, mondhattam volna más példát is :)

    Nagyon nagy divat lett asztali gép helyett laptopot venni, mikor sohasem hurcolják magukkal az átlagos felhasználók. Ma már nem divat asztali gépet venni az átlagjuzernek, hozzám mindig úgy jönnek, hogy "milyen laptopot vegyek?"

    Szóval általánosságban a problémák:

    - túl kicsi méretű, túl kicsi felbontású kijelző, ami túl közel is van és általában tükröződős is.
    - munkára totálisan kényelmetlen billentyűzet, excelhez, accesshez elengedhetetlen a jó numerikus rész például, vagy a kurzormozgatók, odanézés nélkül
    - egér kell.
    - a teljesítményről fentebb írtam már
    - merevlemez sérülékenység. Mindenki ölben, fotelben használja a gépet és a merevlemezek továbbra sem szeretik a sűrű mozgatást, akármit is állít a média.
    - wifi. A laptopokat nagyon kevesen használják bedugott hálózati (utp) kábellel. Újfent munkáról beszélve, egy wifi azért nagyságrendekkel lassúbb, mint egy kábeles kapcsolat, legyen az akár egy adsl is.
    - áramellátás. Sokan viszont folyamatosan bedugva használják a gépet, tehát a hordozhatóság máris lecsökkent. Aztán dugnak hozzá egy külső egeret is, hogy lehessen használni, megkoronázzák azzal, hogy az utp kábelt is beledugják és mit kaptak? Egy lebutított asztali gépet!

    És az előnyök:

    - hordozhatóság. Ezzel egy asztali sem tud versenyezni.
    - hordozhatóság. Ez tényleg annyira hasznos tud lenni, egy mobilnettel bárhol tudsz szinte bármit elfogadható minőségben termelni.

    A bekerülési költség nem hiszem, hogy sokkal alacsonyabb egy asztali gépnél, monitorral, mindennel együtt. Ezt valami unatkozó kiszámíthatja :)

    Jelenleg csak annak látom értelmét laptopot használni, akinek hurcolni kell mindenhová a gépét, de ha neki meg a mobilitás fontos, akkor csakis 11-13''-os gép jöhet szóba, nem?

    A 17'' gamerlaptopokat meg úgy nem értem, ahogy vannak.

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz bradam #53 üzenetére

    Erre nem is gondoltam! A kamionba nem lehet asztali gépet tenni, oda jó és kell is a 17''!

    Jut eszembe egy I3-as Packard Bellt már volt szerencsém 5 percig nyomkodni, nem volt különbség az asztali core2dugós gép meg közte. Hosszabb teszt kéne.

Új hozzászólás Aktív témák