Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madd dogg

    senior tag

    válasz nightmare13 #24 üzenetére

    Na akkor rátapintottál a lényegre! Hová is jársz suliba? milyen karra? Én is egyetemista vagyok. Gépészmérnöknek tanulok, grafikus teljesítmény kell a CATIA-hoz és a ProE-hez. Suliban van gépterem, órára senki sem visz magával laptopot (miért is a quadro-k mellé?). Koliban van az asztali gépem. 2 hetente jövök haza 7végére, olyankor Vater laptopját nyúzom 2 napot kibírok grafikus teljesítmény nélkül is. Ha albérletben laksz ugyan ez a szitu. Ha meg minden nap ingázol, akkor nem is kell laptop. MIÉRT? Nálunk legalábbis nem azon megy az oktatás. (ÓE-BGK).

  • madd dogg

    senior tag

    válasz nightmare13 #27 üzenetére

    vázlatot írni papír-cerka :) Itt még mindig nem kell quadro :)

  • Remus389

    veterán

    válasz nightmare13 #32 üzenetére

    Aztán koliban ott az asztali, de mi van, ha meghal? elárulom, sokkal nagyobb az esélye hogy egy noti meghaljon mint egy asztali, ráadásul sokkal költségesebb és bonyolultabb a javítása

    miért? mert egy notit folyton cipelsz, kinyitod, becsukod, rázkódik, por megy bele, esetleg leejtheted/ráesik valami, és nagyobb hőterhelésnek vannak kitéve az alkatrészek, a szűk hely miatt, megreped a műanyag

    szakképzett szerelő kell a javításához

    egy asztali egy helyben van, nem megy sehová, sokkal hűvösebben fut(ki tud szellőzni), és nem kell szaki hogy megjavítsd, magad megjavítod egy csavarhúzőval, vagy ismi átjön és ránéz ;)

    tehát inkább azért imádkozz hogy nehogy a notid haljon be ;) főleg ha olcsóbb fajta, múltkor húgom HP-jának szállt el a winyója az össze adattal együtt, 18 ezer Ft-ba fájt, és még itt a fórumban örömködtek hogy milyen olcsón megúsztuk :K, ebből 9000Ft volt a javítás díja, 9000Ft volt a winyó asszem, olyan a noti hogy nem mertem szétszedni, nem is tudtam volna, és nem is jó ötlet(HP 4515S-130.000 volt bő egy éve, tehát nem a legalja azért)

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz nightmare13 #35 üzenetére

    leírtam hogy van létjogosultsága, csak azt furcsállottam hogy azon aggódsz hogy behal a megbízható asztali(jó lehet valami jó öreg 10 éves pentium 3-as ;] , azt nem írtad, bár azok a legtutibbak megbizhatóság szempontjából), és nem azon aggódsz nehogy a notiddal legyen baj, utóbbinak jóval nagyobb az esélye

    Azt meg, hogy magam megjavítok pl egy elfüstölt gpu-t, esetleg egy behalt memóriát, vagy egy túláramtól megdöglött tápot, azt kétlem.én biztos vagyok benne hogy képes vagy lecsavarozni a ház oldalát, kihúzni a slotból a hibás alkatrészt és betolni egy tartalék videókareszt vagy egy újat, figy erre bárki képes

    persze azt is feltételezem hogy el tudsz menni a boltba egy újért, vagy 2000Ft-ért veszel az aprón egy X300SE-t ami képet ad, vagy ha nem vágod biztos van ismid aki ránéz ingyen

    én nem kételkedek benned :R

    notit szétszedni és megjavítani és összerakni, ahhoz már kicsit több "Fingerspitzen-gefühl" kell, jobb ha szervízbe viszed hisz ha elrontják az ő saruk, csakhát megkérik az árát

    ráadásul speciális noti videokaresz jóval drágább és gyengébb mint egy asztali, vagy spéci noti táp, vagy akármi, tuti ezeket aranyáron mérik+ ugye a szerelés díja

    tehát sokkal gázabb ha notid hal be szerintem, és ott nincs mese, asztaliba beletehetsz ótvar olcsó alkatrészt is ha épp le vagy égve anyagilag de műdködni fog

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • madd dogg

    senior tag

    válasz nightmare13 #32 üzenetére

    Nálunk is ppt-s a cucc, jegyzet mellé, aztán még jó sok számítás, ami csak papíron megy :) De mindenkinek mások az igényei. Én arra írtam ezt, hogy soha nem adnék egy laptopért 200k fölött, főleg játék miatt. Mivel azt a teljesítményt amit egy 200-250-300-as laptop hoz, 150ből-130-ból összedobom, a többire meg bőven elég egy subnoti. Azt hittem a grafikus teljesítmény komoly célt szolgál :)

Új hozzászólás Aktív témák