Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Haliboy #2547 üzenetére

    Hát... ha arra kell amit leírtál, nevezetesen hogy "gyorsan működjön, és magamhoz lehessen szabni. Ne csilingeljen, ne villogjon, ne főzzön kávét, de kérdezze meg, ha inni akarok, ne zavarjon feleslegesen, de álljon a rendelkezésemre mindig", akkor lehet hogy nem ez a Te romod. Én is csak kiváncsiságból tettem fel. A rom készítője egyébként stas2z, minden érdem az övé. Rengeteg minden van benne, mindent agyon lehet állítgatni, testreszabni, hozzáférsz a MI-cloudhoz, ahol lehet regisztrálni MIUI tárhelyet, és oda tud szinkronizálni mindent. Az egésszel csak az a bajom, hogy olyan ez a ROM mint egy csatahajó. 50 féle szerviz fut egyszerre, szinkronizál a google-el is és a mi-cloud-dal is, és közben merül mint Búvár Kund.
    Én se maradok nála, vissza fogom tenni az uccsó Andreát. Annak jó aki imád babrálni, illetve aki MIUI fanboy.
    Még annyit kipróbálok, hogy lekönnyítem amennyire lehet, hogy az összes tűzfal meg mi-cloud service meg mittudomén milyen monitorozó szolgáltatás ne fusson, és megnézem úgy milyen. Most tettem fel egy wakelock detektort meg egy cpu spy-t, hogy megnézzem mit művel a háttérben. Egy átlagos napon mikor hazamegyek a melóból, 60% körül szokott lenni, most 8-on volt :F

    Jelenleg a legjobb választás szerintem egy stabil Andrea, rá egy jó launcher (szerintem Next az isten), és xposed-del testre szabni amennyire lehet. Egyébként a MIUI V4 majdnem 14ezret csinált Antutuban, szóval úgy jó lenne... csak valahogy nem tudom...

    Mindegy azért összefoglalom mi tetszett és mi nem:
    - a rádió újraindulást nem csinálta egyszer se bluetooth melllett
    - a fényerő szabályozása nagyon jó
    - nem csinálja a proxy-szenzor marhaságot telefonáláskor
    - a tárcsázó/kontaktok app baromi jó, példaértékű
    - szép az összkép, igényes minden ami benne van
    - rengeteg téma ikon stb elérhető hozzá
    - nagyon gyorsan pozicionált

    ámde:
    - túlságosan el van bonyolítva ahhoz képest hogy nincs mini fúziós reaktor a telefonokban
    - feleslegesen szinkronizál mindent, még az sms-t is alaphelyzetben a saját cloudjukkal
    - a fényképező nagyon fos képeket készít
    - akármennyire is testre szabható, egy átlag romból gravitbox-szal látványban többet ki lehet hozni
    - és a legfontosabb, hogy (jelenleg) merül mint atom

    Akinek van kedve felteheti, kereshetünk együtt hibát, de komoly használatra nem oké sajnos. Ha kicsiszolja valaki aki nálam sokkal jobban ért hozzá, akkor azért van benne potenciál.

    Nézegetek nagyobb képernyős gyorsabb nem vízálló, OTG képes telefont, és a Redmi note az egyik esélyes. Tudom hogy egy portolt rom messze nem egyenlő egy gyári xiaomi-miui párossal, de könyörgöm kéne valami miui-lite :O

    [ Szerkesztve ]

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák