Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Azt lenne jó tudni -- eltekintve a mindenféle valós vagy akár vélt visszaélésektől és egyéb hatalmi harcokról --, hogy vajon melyik szabvány jobb szakmai (programozói) szemmel. Én úgy hallottam, az MS formátumát nehezebb lesz megvalósítani a másikhoz képest... na de hát én nem próbáltam egyikre sem szövegszerkesztőt vagy akármit is írni, szóval nem tudhatom biztosan. (Bár nekem úgy tűnt, hogy valamiért általában két rivális "szabvány" (vagy efféle) közül a szakmailag silányabb szokott győzni... ez egyfajta Murhpy törvény. :) )

  • ddekany

    veterán

    válasz dark100 #2 üzenetére

    Az volt az "úgy hallottam"... :) Csak ugye Open Office közeli emberek nyilván a korábbi szabvány felé elfogultak pozitív irányban.

  • ddekany

    veterán

    válasz FTeR #23 üzenetére

    "halkan megyjegyzem, h korábban pl olyat is írtam, h a logikátok szerint, az ms-nek lekéne állnia a rendszer biztonságosabbá tételéről, nehogy hazavágja a antivírusok piacát. erre sem érkezett válasz."

    A fenti kapcsán, ha nekem lett volna szegezve a kérdés (de egyébként nem), a kérdés egyszerűen mindig az, hogy mi az érdekem. És nekem mint felhasználónak érdekem, hogy az MS Office ne legyen monopol helyzetben (akár olyan áron, hogy az MS-t, teszem azt, aljas módon megszívatják), de viszont valószínűleg érdekem, hogy Windows biztonsági réseit betömjék, akkor is ha ezzel rontják virusírtók piacát. Ellentmondás nincs, részemről.

    A másik, hogy már nem nagyon érdekel, hogy melyik cég, teszem azt, hány ember öletett meg és hogyan a saját szabványa érdekében. Ezen túl vagyunk, mert minden szereplő csakis ott és úgy szegi meg az íratlan és írott szabályokat, ahogy tudja és érdemes neki, máshogy soha sem. Ettől függetlenül még utálom, mikor fos dolgokból lesznek szabványok, és aki jobbat mutatott, azt izomból elnyomják. Nem pont erre az estre mondom (de attól tartok mondhatnám), de hát ez úgy egyébként jellemző, hogy a technikai evolúcióban közel sem csak technikai érdemek a tényezők. És ez nekem rossz, ezért anyázok ha ilyen történik.

  • ddekany

    veterán

    válasz Gabesz84 #26 üzenetére

    Mellékesen szerintem mint az OO mind Word alkalmatlan (na jó, szuboptimális) komolyabb méretű dokumentum elkészítésére, mivel sokkal inkább kinézetet mintsem jelentést rögzítenek. Igen, tudok a stílusokról, és erősen használom is őket, de akkor sem jön közelébe akár egy DocBook-nak. Szóval én jobban szeretném ha abba az irányba menne az egész. Tisztán "szemantikai" alapú dokumentum formátumok... mind pofonegyszerű általában. Formázó nyelvnek meg léteznek szabványos megoldások, bár kicsit a valósidejű renderelés igényei szerint kéne őket torzítani. Na de ebbe az irányba érdekes módon egyik tábor sem lépett... remélem nem azért, mert egy harmadik és reáadásul undorítóan egyszerű formátum nem kedvezett volna nekik, minekutána az általuk ajánlottat komplikáltat már kb implementálták. Talán csak félnek a felhasználók idegenkedésétöl, pedig ha egyszer rákapnának, nem akarnának róla leszokni.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Gabesz84 #28 üzenetére

    Szerintem akárhány oldalas dokumentum esetén is jobb az általam említett "DocBook-os " megközelítés... kivéve persze egy egy lapos meghívónál vagy effélénél, ami az egyedi kinézetről szól meg eléggé struktúrálatlan. Aztán hogy mit nevezünk "használhatónak", az elég szubjektív kérdés, de a pár száz oldal az már kb u.a. a kategória megközelítés választás terén mint a pár ezer oldal (már ha nem vesszük figyelembe a méret miatti lelassulást, de az inkább implementáció mintsem megközelítés függő). Minden esetre "tökéletesen használhatónak" közel sem nevezném a Word-ot (és hasonlókat) párszáz oldal esetén sem... egyszerűen téves a megközelítésük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák