Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wnix

    senior tag

    válasz Cathfaern #7 üzenetére

    Volt szerencsém dolgozni egy banki-számítógépes-centrum (több 1000 banké) biztonságtechnikai részlegénél. A fontosabb helyeken az egész iroda le volt árnyékolva pontosan az ilyen "lehallgatások" ellen. Évente párszor ellenőrizték is az árnyékolás hatékonyságát, ahol letesztelték, hogy pl a monitorképet milyen közelről lehet megszerezni.

    Amikor a rendszert felépítették, bizony rá kellett jönniük az akkori vezetőknek, hogy akár pár száz méter távolságból is pl stabil monitorképet lehet "lopni". Így a munkahelyem a föld alá került, szabályozva lett még az is, hogy ajtókat mikor lehet nyitni (pl wc-re nem mehettél csak úgy)...

    Minden ami elektromosan műkődik, az elektromágneses hullámot sugároz - ez alól nincs kivétel -, így a billentyűzet is. Védekezni lehet árnyékolással, vagy tudatos "ellen-sugárzással". Ez ugyan nem köztudott, de már régóta használatos, ahol biztonságról van szó....

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz wnix #8 üzenetére

    Talán egy kicsit érdekesebben:
    Van_Eck_Phreaking

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz Kobe #12 üzenetére

    Szerintem természetes, hogy a kémkedés és elhárítása csendben "zajlik". Főleg ha olyan technológiákról van szó, ami netán elgondolkoztatná az emberek többségét.

    Ez kb olyan, mint amikor egy parkolóházban a kocsid sluszkulcsán a nyitás gombot megnyomod, aztán csodálkozol, hogy egy másik autó is jelzi, hogy beszálhatsz.... Vajon a másik autó tulajdonosa is ki tudná nyitni a Te autód ajtaját ? Vagy egy nagyon nagy parkolóból hány autóval mehetnél haza ? Ilyesmiről talán jobb is ha nem tud az ember....

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz marcias #19 üzenetére

    Mi irányitott antennával teszteltünk, és bizony több száz méter távolságban is lehetett pl a monitor jeleit fogni.

    Hogy egy ilyen készülék mennyibe kerül, az kb a mobil telefonok árával vethető össze - természetesen a szoftver még plusz költség -. A billentyűzet vagy monitor jelei csak más frekvencia-tartományba esnek, de az elv ugyanaz mint egy mobil telefonnál. Pl a régi CRT monitorom is jelezte, ha valaki telefonon hívott, de ez fordítva éppúgy érvényes (a monitor jelei is zavarták a telefont).

    A billentyűzet úgy tudom a kHz-es (15-20) tartományban dolgozik, amit szvsz egy egyszerű áramkörrel és egy parabola antennával már házi körülmények között is szépen fogni lehet, és a szoftvernek sem lenne gondja a feldolgozás sebességével. A billentyűzetnél a nehézség csupán annyi, hogy a protokollját kell előszőr azonosítani (több jel kell hozzá, de pl a pc bekapcsolásától inditva a figyelést, még ez is egyértelmű - az OP-rendszer lekéri, ill állítja be -)

    Ahol dolgoztam, ott a katonasággal kellett volna szembesülniük azoknak, akik fizikálisan is be szerettek volna jutni egy-egy irodába, így pl egy rejtett kamera már eleve kiesett a használható "kémeszközök" közül... (a rejtett kamera saját jeleiről nem is beszélve)

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz ddekany #21 üzenetére

    A színekkel volt egy kevés baj, de ez csak abban nyilvánult meg, hogy eltolodás volt a színek között (a fehér pl nem nem egészen volt fehér, vagy a fekete nem egészen fekete), de az elkülönítéssel nem volt gondunk.

    A kábel csak egy a lehetőségek közül, talán ez a legolcsóbb is, és a legegyszerűbb...

    Én 1997-98 között dolgoztam a centrumban, ezalatt három tesztelésen vettem részt. Voltak olyan kisérletek is, ami a pc-kben levő kártyák adatforgalmát próbálta "lehallgatni", de ott már tényleg komoly gondok voltak a zavaró jelekkel (pl másik kártya, közeli chip, stb...). 1998-ban viszont elköszöntem, mert hitelt szerettem volna felvenni - ez kizáró ok volt a munkahelyemen -, így azóta elképzelhető, hogy még azt is megoldották...

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Új hozzászólás Aktív témák