Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz D1Rect #28 üzenetére

    Sztem is ennyit érnek.

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

  • gbors

    nagyúr

    válasz D1Rect #31 üzenetére

    hát kb. így. bennem egy pillanatra felmerült a gondolat, hogy az 59k-s Giga ITX-be benevezek, de aztán arra jutottam, hogy megvárom a 960Ti-t és a 950-et, utána meg eldöntöm, mi legyen.

    az lesz ezzel a 660-nal is, mint a 460-nal volt - nem tudok tőle megszabadulni, mert nincs értelmes alternatíva :DDD

    a tesztet köszönjük :R

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • #16939776

    törölt tag

    válasz D1Rect #31 üzenetére

    Azért sokat javult a helyzet tavaly óta, legalább van választék alatta/fölötte. pl.: tavaly karácsony előtt 40K és 100K között üresek voltak az árlisták.

    [ Szerkesztve ]

  • kekegsm

    őstag

    válasz D1Rect #81 üzenetére

    Akkor a te kedvedért átírva:
    Ennyi hülye fikázó hozzászólást régen olvastam...

    Ha megnézzük a teszteket, jóval gyorsabb az általatok emlegetett 560, 660 kártyáknál.
    Vegyük a 660-at 100%-nak, és ha megengeditek, nézzük az ipon tesztjéből az átlagteljesítmény táblázatot, árnak pedig az ipon legolcsóbb árait pillanatnyilag. A GTX960BÓL D1RECT KEDVÉÉRT VÁLASZTOK EGY ÁTLAGOS, DE EGYEDI HŰTÉSŰT, A ZOTAC AMP!-ját Átszámoltam a tesztben szereplő értékeket, ahol a GTX760 volt a 100%, csakhogy jobban középre súlyozva lássuk az eredményt. az 560-ból az 1GB-t néztem, a többiből 2GB változatot. A GTX960ból az iponos tesztben szereplő MSI változatot néztem:

    GTX660 =100% -> 47.900Ft=100%
    GTX560=61% -> már nincs, emlékeim szerint utoljára 47e körül voltak=98%
    GTX750Ti=84% -> 40.100Ft=84%
    GTX760=121% ->62.700Ft=131%
    GTX960=142% ->68.400Ft=143%
    Szóval a :
    660-hoz képest 42%-al többet tud, és 43%-al kerül többe a 960.
    750Ti-hez képest 58%-al többet tud, és csak 44%-al kerül többe a 960.
    760-hoz képest 21%-al többet tud, és 3%-al olcsóbb a 960.
    560-at nem érdemes nézni, hiszen már nem is kapható.

    Szóval már itt jobban megéri a 960. Persze lovagolhatunk arról, hogy melyik változat (OC, nem OC, nagyon OC, mérsékelten OC), melyik gyártó, stb.

    -Ezenkívül van egy jelentős fogyasztáscsökkenés=kisebb, olcsóbb táp is elég
    -Ezenkívül van egy jelentős zajcsökkenés=nem egy porszívó mellett kell ülnöd egész szombat éjszaka... Bár van aki ezt csak 5%-nak tartja, azért az a valóságban nem ennyire kicsi különbség...
    -Ezenkívül van egy jelentős tuningpotenciál=mégjobban megéri (némely oldalakon 15-20%-ot húztak rajta)

    A GTX970-et nem néztem már, az 100e-től indul nagyjából, az nem az átlagmagyar kategória (talán már ez sem)
    Nekem az a véleményem, hogy kispénzű gémer vegyen egy olcsó i3-at (pl i3-4160) egy GTX 750Ti-vel és egy 1600x900 monitorral (22-23 körül lehet venni), a középkategóriás gémer meg egy i5+GTX960+fullHD, és pont jó. A vérgazdagokról nem beszélek, ők vegyék azt, ami a legdrágább és a leghosszabb...

    ""a GTX660-hoz minimum 450W táp kell, ehhez minimum 400W. "
    No offense, de az úgy baromság ahogy van. Akkor is, ha ez a gyártói ajánlás."
    Akkor mit is vegyünk alapul? Tapasztalatból mondom, hogy általam épített gép egy 350W bronze táppal simán ment a GTX960-al (EVGA SSC), pedig húzva volt. Ugyanennek a gépnek az elődje, egy 450W silver táppal vitte a GTX660-at, viszont overclock alatt elfogyott a táp, elszállt, vissza kellett venni. A táp meg elhalálozott. Persze lehet, hogy gyári hibás volt. De mivel a gyári ajánlás az a gyári ajánlás, vegyük etalonnak, ok?

    Szóval lehet matekozni, de
    - azt is lehet, hogy akkor számítsuk át fps/Ft-re a dolgot, de hogy ne legyen ilyen egyszerű, legyen ((adott játék+max beállítás+ugyanaz a felbontás)*fps)/Ft, és akkor mindjárt kiderül, hogy ahol a GTX660 szaggatt, ott a 960 még vígan muzsikál.

    - Vajon melyik törvény határozza meg a gyártóknak, hogy minden évben hozzanak ki új kártyát, ami jóval (30-40-50%) gyorsabb az elődjénél, és olcsóbb legyen nála. Nem fajlagosan, hanem bolti áron. Segítek, semmilyen. Azért, mert mindkettő 60-ra végződik típusszámban, még nem jelent ilyen kényszert.

    Olyan dolgokba köttök bele, ami nem probléma. A következő az lesz, hogy miért nem narancssárga a PCB? Vagyhogy miért kör alakú a venti?

    De azt is nézd ám, hogy a GTX660 azért ennyi, mert 3 éves. Ha megnézed a 2012-es, megjelenéskori árakat, ugyanúgy 65-75 között mozgott, mint most a 960. Majd három év múlva azt írod ugye, hogy "A GTX1260 nagyságrendileg annyival drágább a 960-tól mint amennyivel erősebb, az meg egy 3 éves kártya"...

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • kekegsm

    őstag

    válasz D1Rect #85 üzenetére

    Nem nekem, ügyfél.

    Egy túlterhelés hazaküldheti a tápot. Persze a táp hibája, ha nem működik a védelem, szóval lehet hibásnak venni. De túl lett terhelve. Szóval a 450W az eléggé határoz mozgott neki ezek szerint.

    "3 év alatt igazán nem túlzó az az elvárás, hogy "ugyanannyi" számítási kapacitást kicsit olcsóbban vehessünk." - Melyik világban élsz? Jelenleg annak is lehet örülni, hogy nem lett egységnyi teljesítmény drágább, hanem tartja az árát.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Új hozzászólás Aktív témák