Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    A cucc koncepciójában egyértelműen wave utánzat, ez letagadhatatlan. Sajnos rengeteg dolgot, ami az a kommunikációs csatornáim összefogásán kívül nyújtott volna kinyírtak belőle, illetve FB-only lett. Amit a Wave szülőatyjának FB-hez igazolásához szóló cikknél leírtam, pontosan megvalósulni látszik.

    Az meg hogy Gmail killer-e, akármit is mond Zuckerberg, szerintem annak szánták. Valóban nem fogják a FB felhasználók teljesen otthagyni érte a már megszokott levelezőjüket, de az üzenetváltások nagy része bizony bele fog csatornázódni a facebook rendszerébe (a személyes kommunikáció sokaknál egy-az-egyben). Még akkor is, ha funkcionalitásában a Gmail is tudja lényegében ennek a Titan-nak vagy minek a featureit (ott is lehet feladó szerint rendezni - kereséssel, van csevegés history is, stb.). Csakhogy miután jóformán mindenki úgyis fent lóg FB-n egész nap, sokkal szívesebben fogja ezeket egy kattintásra lévő, a már jól ismert közösségi hálóval megtámogatott rendszerből használni.

    Szóval hiába nem fogják a megnyitás másnapján százezrek megszüntetni a Gmail/Hotmail accountjukat, ha a használtsága nagyon sok eddig valóban aktív usernél nagyságrendeket fog csökkenni. Sokan szvsz addig is el fognak jutni ha a rendszer tényleg jobban beindul és valóban kényelmes lesz, hogy a rendes email accountjukra érkező leveleket egyszerűen forwardolják a facebookos címre, és csak akkor jelentkeznek be, ha valami tényleg fontos levél érkezett.

    Én ennek személy szerint baromira nem örülök, a facebookkal kapcsolatban szinte csak rossz tapasztalataim vannak. Borzalmas felület, borzalmas sebesség, a lájkolós baromságoktól illetve az ilyen adatnyelő csilivili idétlen alkalmazásoktól amire sokan órákat vernek el a napjaikból, kiráz a hideg. A különböző balhékról nem is beszélve.

Új hozzászólás Aktív témák