Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    válasz biker #66 üzenetére

    Na, akkor még jó, hogy nem próbáltam meg win alá föltenni, kösz az infót! Nekem is van már egy jól bejáratott wubis Kubuntum, asszem én is elég dühös lettem volna, ha felülírja a bootmenüben.

    Szerk: Most látom az adatlapodon, hogy Maced van, azon is megy a wubi? Vagy ez egy másik gépen van? Mindegy, de a következők nyilván csak Windows alatt értendőek!

    Próbáld meg a következőt: Sajátgép/Jobbklikk -> Tulajdonságok -> Speciális -> Indítás és helyreállítás/Beállítások -> Szerkesztés gomb. Erre megnyílik szerkeszthetően a boot.ini file. Ebben a Jolicloud sorát töröld ki, vagy benne is hagyhatod, de ha minden igaz, akkor a lényeg, hogy legyen benne egy ilyen sor:
    C:\wubildr.mbr = "(K)ubuntu" (a név mindegy szerintem) És mentés.

    Hacsak nem írta felül a konkrét wubildr.mbr file-t a Jolicloud, akkor elvileg el kéne indulnia utána az Ubuntudnak. Vagy megpróbálhatod uninstallálni előtte a Jolit, és csak utána próbálkoznia a fentiekkel. Van egy olyan érzésem, hogy a Joli is a Wubi telepítési technikáját használja, így esélyes, hogy tényleg elbarmolta a wubi mbr-ját. Ha a C:\wubildr.mbr = "Jolicloud" van beleírva a boot.ini-be, mikor először megnyitod, akkor valószínűleg nem tudsz mit csinálni vele.

    A fentiek helyességéért és a rendszerben keletkező esetleges károkért felelősséget nem vállalok, csak egy tipp, amit meg lehet (de nem muszáj!) próbálni! Inkább advanced usereknek való az ilyen buherálás ;)

    [ Szerkesztve ]

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák