Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz vimes #89 üzenetére

    "Ezek a cuccok komoly konkurenciát jelenthetnek majd az olcsó netbookoknak, nem is olyan soká."

    Lényegében egy 10,1" tablet olyan billentyűzetes dokkolóval amiben van egy 1Tb-os HDD (vagy egy 256-os SSD a gyorsaság miatt) plusz egy másik 5000-es akksi szerintem sokaknak okozna kellemes pillanatokat. Egy ilyen cuccal én is meg tudnék békélni. Bár én a pótakksit úgy képzelném el hogy ha a tablet mondjuk 20%-ra merül akkor újratölti a dokkolóban lévő, nem pedig összeadódnak. Töltésnél meg ha a tablet 100%-ra töltődött akkor kezdi el a dokkolót tölteni.
    Egy ilyen cuccért már szívesen adnék 90-100 ezret is [/skót-mód] :DDD

    Más: Most telepítettem egy 1Gb RAM-al szerelt Virtuális Win 8.1-et és 1GB lapozófájlt hagyva, alapjáraton 500-600Mb RAM-ot eszik. 16 ablakot megnyitva Chrome-al is még csak 700 nál járunk. Háttérben közben megy a frissítés. A 15Gb-os VHD-n maradt még 7GB telepítés után. Office még nincs rajta, de előbb felfrissítem a rendszert aztán megy rá.
    Csak kíváncsi voltam hogy mennyire használható egy ilyen "csökkentett" gép és eddig úgy néz ki hogy ez sem vészes. Persze az eMMC tároló is sokat dob a sebességen. Az Acer amit nyüstöltem meglepően gyors volt.

    Egyre jobban győzöm meg magam hogy a Kingsing W8 is megfelel. Abba meg lehet majd tenni 128-as SDXC-t is így a tárhellyel se lenne többé gond. Utazgatós, filmnézős, netezős gépnek szerintem bőven elég lenne. Amire meg az nem elég arra ott az i5-ös laptop vagy legvégső esetben a Gamer gép.
    Persze előbb megvárok egy-két tesztet róla hogy milyen az anyagminősége. Addig a Voyo A1 mini-t is talonban tartom. Tudom hogy az jobb (2gb/32gb) és kb 6 ezer forint a különbség de a max 32gb microSD foglalatától szívom a fogam.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák