Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #61666560 #81 üzenetére

    már bocsáss meg de ez az érvelés kb olyan mint hogy melyik hetero pasinak nagyobb a f@rka a melegbárban. el lehet dönteni, csak egyik se fogja használni... elég egyértelmű hogy a kínai "arzenál" egymagában elég lenne hogy pár kontinenst úgy visszadobjon a múltba, hogy hozzá képest az afrikai gyűjtögető bantu törzsek atomfizikusok lennének...

    miért kell folyamatosan azon lovagolni hogy de a többiek mekkora arzenálja van... egy kína elleni agresszív lépés világháborút vonna maga után ez gondolom egyértelmű mindenkinek. ezek után szépen nőhet magában, senki nem fogja zavarni, felhalmoz elképzelhetetlen méretű valutát, (őőő nem ezt már megcsinálta ;] ). elég pár tranzakció és úgy be lehet dönteni bármilyen valutát mint a pinty. aztán jöhetnek a tankok. már ha van miből elindítani őket... mert akkor válság lesz. nem kicsi. és ez csak egy dolog. gazdasági hatalomnak lenni az egyik legtutibb üzlet. hozza a pénzt, és nem viszi mint a háborúk, mindenki a haverod, amíg a fejükre nem nősz, és ki nem írtod a gazdaságát, mert te jóarc vagy. hozd ide a technológiát, majd én legyártom féláron. aztán amikor már mindent ő gyárt (milyen messze is lehet? :D ) akkor mi van? nála van a gazdaság, nála van a technológia, nála vannak a gyárak, és mindent ő készít el...

    nem akkor vagy a legnagyobb amikor te vagy a rivaldafényben és te hozod a döntéseket. vagy azt hiszi itt valaki hogy pl amerikában az elnök vagy a kongresszus kapta a hatalmat? nem az a sok ,ulti akik lobbiznak? ez kb olya naív lenne, mintha azt mondanánk hogy a háborút is azért idították vietnámba, irakba, stb, hogy ott bármit is jobbá tegyenek, és nem a felhalmozott lőszer eldurrogtatása, a kifejlesztett technológiák tesztelése, és pl irakban az olaj fölötti kontroll a cél.

    aki a háttérből irányít mindig az a legnagyobb kutya sajnos. még nem tartunk itt kínával remélem... de elég erősen haladunk erre. ettől függetlenül nekem amikor kint voltam szimpatikus volt az ország, az emberek hozzáállása egymáshoz, a munkához, a szabadidőhöz, és úgy mindenhez, a globális politika és hatalom pedig egy teljesen más dolog...

    egyébként meg az idiaiakkal mint írtam nem is lőttél olyan messze, vannak ilyen elméletek is, bár tény hogy egyelőre bőven a vitatott, valószínűleg soha be nem bizonyítható tézisek között...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák