Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    Nem tudom, hogy ez a Denon most A/B vagy D osztályú. Régebben idegenkedtem a D osztálytól, de amikor hallottam high-end gyártóktól is D osztályút és tetszett akkor megbarátkoztam vele. A D osztályú végerősítők hatásfoka sokkal jobb, mint az A/B osztályú társaiké, valahol 90% felett van (ahogy azt ROBOTER is írta) a hatásfoka egy-egy D power amp egységnek. Szóval a tápot nem kel úgy túlméretezni, mit A/B osztálynál. És ritka az, amikor 7 csatornán teljes terheléssel ordít valami. A rear csatornán leggyakrabban csak pruntyog valami. Azt gondolom, hogy nem is a teljesítménnyel van a baj.

    Nagyon szép erőstő, de azt gondolom, hogy főleg a proci része kiválló. Egy jó hangú D osztályú végerősítő panel alkatrész bázisa 20-40e forint, ebből van 7db, a kijelző, processzor/processzorok, táp, ház, csatlakozók, távirányító, mérőmikrofon, licencek, gyártási költségek, marketing és egyéb járulékos költsége is tetemes összeget tesznek ki. Egy jó A/B osztályú végfok ára talán még drágább, mint a D osztálynak. Ezért az a tapasztalatom, hogy a végerősítőkön spórolnak, nem a teljesítményén, hanem a hangminőségén. Azt tapasztaltam, hogy egy sokkal kedvezőbb árú sztereó erősítőnek sokkal jobb hangja van, még úgy is, hogy felszorozza az ember a végfokok számával, levonja a procit és a többit. Ez igaz az összes gyártóra. Úgy érzem, hogy a tengernyi szolgáltatás mellett, melyek között vannak nagyon hasznosak, valahogy elvész a lényeg, a hang.

    Ettől függetlenül ez egy nagyon jó erősítő. Kár hogy nem gyárt elérhető árú előfok/processzort a Denon. Az AVP-A1HDCI(A) ára 7500 USD és még kell mellé egy végfok. Jó lenne egy olyan termék is, ahol a AVR-X4100W szintű erősítőnél elhagynák a végfokokat és annyival olcsóbb lenne a termék, „olcsó proci”.

    Pont ezt a típust még nem hallottam. Ti nem tapasztaltátok az általam leírtakat, ha összeeresztitek egy sztereóval akkor mindig a sztereó erősítők jönnek ki győztesen, ha ebben a kategóriában hallgatózunk?

Új hozzászólás Aktív témák