Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz dabadab #57 üzenetére

    elnezest, de - mint az szerintem erezheto volt - rendkivul utalom, mikor ervek helyett azzal jon valaki, hogy biztos reszvenyes vagyok, vagy mas modon penzem van benne

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz dabadab #57 üzenetére

    "Az, aki a hülyeséget hülyeségnek nevezi, nem véd semmi mást, csak a józan észt. Azt meg talán szabad."
    Ha megfigyeled, pont a hülyeséget neveztem hülyeségnek, vagyis hogy ez az egész szabadalmi jogrendszer a maga elrettentéseivel egyszerűen tarthatatlan, mindez pedig ahelyett létezik, hogy a törvényeket felzárkóztatnák. De az nem kapitalizmus lenne, hisz megfelelő törvényekkel és modern, a társadalmi igényeknek megfelelő terjesztési infrastruktúrával a pénz szétáramolna a szerzők közt és nem jogvédőknél és kiadóknál összpontosulna, illetve jóval nehezebb lenne megcsinált "szerzőket" létrehozni, akik csak ennek az állapotnak a fenntartására jók.
    Megjegyzem rt06-nál csak bekapcsolódtam a témába, a mondanivalóm mindenkinek szól.
    "Csak arról van szó, hogy ez a törvény meglehetősen régen született, amikor még egész jól idomult a valósághoz. Csak azóta megváltozott a valóság (igazán úgy az elmúlt tizenpár évben), a törvény meg nem."
    És ez jól van így, persze. Aki ki meri mondani, hogy az egész szándékos, mert igen nagy pénzeket tehetnek zsebre az elavult törvények által, az nyilván téved, mert bürokrácia, meg gyors, követhetetlen internetes fejlődés, fejlettebb eszközök a bűnözők kezében, stb, mind szép és jó.. még kényelmes is. Csak ha nem szélmalom-harcot vívnának és nem sorolnák lassan a terroristák közé a fájlcserélőket, veszett kutyákként üldözve őket, sokkal több erőforrás maradna a törvények újraalkotására. Mára nemzetközileg az USA, az EU és Ázsia által is elfogadott tökéletesen összhangban lévő, azonos szövegezésű törvényeknek, szerzői (és a hozzá kapcsolódó) jogoknak és globális szabad piacnak kéne léteznie. Akadálya nincs, egyedül a kiadók és a jogvédők iszonyatos lobbiereje gátolja a fejlődés ezen részét. Mert nem csak a technikának kéne fejlődnie.

    Megjegyzem nem volt egyszerű, de elolvastam az ítéletet. Egyáltalán nem győzött meg kicsit sem. Tenenbaum ott tényleg hülye volt, hogy figyelmen kívül hagyta a figyelmeztetéseket, visszakozhatott volna, hisz valószínűleg nem véletlenül került tűzkeresztbe, de az ügy beindulása után én inkább az ügyvédjét venném górcső alá, hogy milyen (hibás) tanácsokkal láthatta el vajon Tenenbaumot.

    Amúgy ez az ügy példaértékű, nem csak elrettentésre jó.. pontosabban arra nem jó, sokkal inkább a szerzői és a kapcsolódó jogrendszerek hibáit mutatja kiválóan. Ezért tartozik ide az általánosítás, mert ez egy tipikus eset, amivel fel lehetne hívni az emberek figyelmét, hogy változtatni kéne. Azt pedig nem a profitorientált törvényhozás fogja elkezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák