Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stifi

    senior tag

    a hwsw-n már kitomboltam magam, de ide is bemásolom vitaalapnak...

    felháborító ez az egész, több jogdíj van a termékeken mint amennyit ma egy átlagos kereskedő keres egy merevlemezen, utána fizeti az adót stb, és a végén nem marad a zsebében szinte semmi, ezek meg vígan zsebrevágják a vételár 5-15%-át..
    ráadásul tisztán látszik, hogy minden logikát mellőz és csak a bevételre koncentrál ez az egész maffia, mi a különbség 2x500GB tárhely és 1x1000GB tárhely között? mind a kettőn ugyanannyi adatot tudok tárolni, de az egyikért 2x1700, a másikért 1x2200 Ft-ot fizetek..
    hol van ebben a tárkapacitáshoz igazodó jogdíj?
    aztán csodálkoznak, hogy virágzik az áfamentes szlovák dvd biznisz, ezután pedig már a merevlemez biznisz is menni fog - azokra pedig se matrica, se egyéb adóbefizetés nem jár.. hosszú távon ezzel nagyobb kárt okoznak mindenkinek, de rövid távon nekik nagyon megéri..

    azért én csak annyit mondanék, hogy remélhetőleg gyógyszerre kell azoknak a "művészeknek" és holdudvaruknak, akik képtelenek alkalmazkodni és követni a világot, biztos nagyon fárasztó hogy 1-1 sláger jogdíjából már nem lehet nyugdíjba menni, és helyette például koncertezni, rendezvényekre kell járni (azaz DOLGOZNI), de valahogy nem tudom őket sajnálni...

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz 3.Aragorn #415 üzenetére

    tudom, lemaradtam egy körrel és még nem volt időm pótolni.. igyekszem felzárkózni :D

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz 3.Aragorn #424 üzenetére

    az már volt, hogy 13 milliárdos árbevétele volt 2010-ben és 2011-ben is az artisjusnak, és ennek több, mint a 20%-át zsebrevágták adminisztrációs költségként? a maradék 9-10 milliárdot kifizették jogdíjba, de hát gondolom nem meglepő, ha kétségeim vannak a valóságtartalmában..

    bicskanyitogató, bár kereskedő vagyok és nyilván nem fogok szürkeimportozni meg trükközni hogy a széllel szemben hugyozva saját magammal csesszek ki, de itt és most ünnepélyesen megfogadom, hogy saját használatra magamnak minden eszközt bevetek majd, hogy elkerüljem ezeknek a senkiknek a gazdagítását, és minden lehetőséget felkutatok, hogy matrica nélküli termékeket vásároljak saját használatra.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz 3.Aragorn #428 üzenetére

    természetesen jogilag vitathatatlan megoldásokra céloztam.. (pl nem külső vinyót vásárolok magamnak, hanem ház+vinyó, vagy magamnak szlovákiából rendelek ahová nem ér el a kezük..)
    ezt nyugodt szívvel megtehetem azt hiszem :)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz arnyekxxx #478 üzenetére

    félreérted a lényeget, ami az, hogy szabadon választhat a user, hogy kifizet ennyi pénzt havonta/évente a zenéért, vagy kikényszerítik olyanoktól is válogatás nélkül, akik életükben 1 filet sem töltöttek le...

    szerintem senkit nem zavar, hogy az előadók az alkotásukért pénzt szeretnének - az viszont már ciki, hogy ezt minden potenciális HDD felhasználó lehúzásával érik el, tekintet nélkül arra, hogy milyen célból vásárolja az ember.. nyilvánvalóan összefosta magát az artisjus, hogy nem nőtt a bevétele 2011-ben, márpedig egy jól működő vállalkozástól elvárt az éves növekedés, és ez nem is más, mint egy vállalkozás ahol az elsődleges cél még véletlenül sem a jogvédelem, hanem a PÉNZ, amiért mindent meg is tesznek..

    meg sem fordul a fejükben egy igazságos rendszer kialakítása (viszont azok ellehetetlenítése rutinfeladat).. ott kezdődik ugye a dolog, hogy mi van olyankor ha én letöltök valami zenét olyan előadótól, aki nincs hozzájuk beregisztrálva, de matricás HDD-n tárolom.. megkárosítom az előadót, és olyan ember zsebébe csúsztatok pénzt, akit a büdös életben nem hallgatok..

    ellenben azbest kolléga által vázolt felállásban olyan szolgáltatásra fizetnék elő, ami érdekel, és oda kerülne a pénzem, ahova én befizetem - nyilván a virágzó torrent idejében nem könnyű az ilyesmi, és mivel olyan országban élünk, ahol egy ilyen tetű artisjus gyakorlatilag hatósági jogkörrel rendelkezik, és a semmiből jöttek elő, a 20% jattért pedig egy céljuk van, mindenkin átgázolni és növelni a bevételt, semmi más nem számít.. szóval mivel ez az út könnyebb, nyilván ezt járják..

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz kovgab #527 üzenetére

    nem vagyok belga rajongó, de van pár nagyon jó számuk, ami egyszerűen alapmű (kavboj, zsolti a béka, ovirap stb)
    a honlapjuk zseniális, a zenék meghallgathatók, megvásárolhatók pendriveon, folyamatosan koncerteznek.. szóval felvették a piac ritmusát és alkalmazkodnak! ki hallotta egyszer is sírni a szájukat amiatt, hogy lenyúlják a zenéjüket? örülnek neki ha sokan hallgatják őket, mert ezért zenélnek, a lemezkiadás csak eszköz, hogy elcsalogassanak a koncertjükre... és működik!

    itthon ők lennének a követendő példa

    a másik a Kaukázus.. (Felteheted a netre, de megelőztünk)

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz #41133696 #533 üzenetére

    bárki kérdezi, 2011-ben, az adó kiszabása előtt vettem az eszközöket, külön-külön.
    de még ha 2012-ben is vásároltam őket, akkor is azt csinálok amit akarok velük, összeszerelem és nem az én felelősségem az adót befizetni, mivel a vételárba épül és a forgalmazó kötelessége megvenni és rárakni..

    szar az egész ahogy van :K

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Új hozzászólás Aktív témák