Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz #53246592 #179 üzenetére

    azért nézd meg lécci az ingatlanárakat és egyebeket :) Nálunk sztem a 25 év az már egy jó konstrukciónak számítana.....csak egy példa, őseimnek itthon esélyük sem lett volna kocsit venni hazai fizetésből, kinn egy év alatt összeszedtek egy most 7 éves ford focust, itthon ez sztem jó 10 év hitelbe vagy ugyanennyi spórolásba került volna. A lakáshitellel kapcs, a 25 éves konstrukció sztem egész korrekt futamidő, és gondolom egy finn nem érzi megy annyira a részletet, mint egy magyar. Lásd pl magyar 100 ezres fizuból 30-35 öt eldörgölsz csak a részletre kicsit erősebb érvágás, mint finnél 3 ezer eurós fizetésből 4-500 eurót erre költeni....

    Az itt alatt meg inkább Magyarországot értem. Mész a főúton, minden harmadik autó suzuki swift csak mert 9900 t részlettől elvihető....aztán 30 évig fizeti az ember, istenem. Nekem sincs kocsim, de ha vennék, inkább vérrel verítékkel összespórolnék egy 3-400 ezresre mint egyből hitelbe...
    Szóval faramuci helyzet ez, nekem sicnsenek extra elvárásaim, az átlagossal én kielégszem, egy normális kocsi, átlagos ház, és esetleg oylan körülmények, hogyha jön a gyerek ne azon kelljen filózni h melyik vesémet adjam el h a kenőpénzt kifizessem a dokinak,meg a többi....Nem azt mondom, hogy ez kivitelezhetetlen nálunk, csak azt, hogy ha 4-5 év külföldi tartózkodás az ára annak, hogy sokkal kényelmesebben és gyorsabban le lehessen ezt tudni mint a hazai viszonylatban, akkor az egy jó üzlet. Ellentmondásos dolog ez, főleg egy olyan országban ahol az egyik legtöbbet reklámozott termék az adósságrendező hitel....

Új hozzászólás Aktív témák