Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gentleman.

    csendes tag

    válasz SonyNex7 #43 üzenetére

    én már csak azt nem értem, hogy te nem nézel utána , hogy milyen telefont veszel?
    ezek eddig se voltak , ezután sem lesznek..

    32GB dolog már rég kívan vesézve, hogy ilyen az üzlet politikájuk!

    egy nagyon sarkított példa : ha Rolexet veszel, azon sírsz, hogy mennyibe kerül és , hogy nincs háttérvilágítás ??

    ha valakinek minden földi jó kell egy kütyübe, másfelé nézelődjön. sajnos ez a helyzet.

    Várható volt.

  • Cilindrik

    aktív tag

    válasz SonyNex7 #43 üzenetére

    "bluetooth küldés, vízállóság, gyors töltés, értesítés kijelzés, bővíthetőség, torrentezés, nfc korlátozottság meg egy rakás más dolog".

    Ne haragudj a kérdésért de ilyen igényekkel hogy keverdtél egy iPhone 200 Km-es körzetébe?

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz SonyNex7 #43 üzenetére

    Samu háztól házig már régóta nincs... Az Apple is 2 évet ad, 1 éj jótállás+1 év szavatosság.

    A 32 GB-s alapmodell nagyon valószínű, hogy érkezik a kövi gen.val. 32-64-128, vagy 32-128-256, mint az iPad Pro-nál. A lényeg, hogy tereljenek a nagyobb tárhelyű típus fele. Amúgy nincs is olyan gyors microSD, ami az iPhone 6S-be lévő NAND flash sebességét akár csak megközelítené.
    Vízállóságról annyit, hogy jelenleg se a 6S-nek se az SE-nek nincs IP68-as tanúsítványa, de mégis elég jól elvannak fél egy órát a vízbe. (SE-ből láttam már olyat is, ami 4 órát volt vízbe és közbe lefagyasztották és életbe maradt. Persze ettől még lehet, hogy idővel kijön a gebasz.)
    BT küldés (AirDrop), hogy miért nem terjed ki minden fájra, az elég evidens. A torrent hiányolása meg is adja a választ. Az sem lesz. Ha kell, akkor Jail Break-el meg tudod oldani. Nem nagy művészet, egyszerűbb, mint mokolni droidon.

    Kamera: érdekes módon vakteszten a többi csúcskészülék használói is az iPhone képeire voksoltak ;] ha nem jön be, vagy nem elég a gyári, van kismillió egy (persze ingyenes, mert a torrent hiányát pótolandó, nehogy már fizetni kelljen egy alkalmazás fejlesztőnek, hisz ők pusztán szeretetből dolgoznak) kamera app, amivel mindent tudsz finom hangolni.

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz SonyNex7 #43 üzenetére

    Szerintem Mossberg jól összeszedte azokat a dolgokat, amikbe az i7-nek gurítania kéne, meg az iOS-nek, hogy pariba maradjon.

    "1. Jobb akkumulátor üzemidő: ez akár a készülék vastagodását is eredményezheti, de inkább ez, mint hogy a Smart Battery Case-t kelljen használni – így Mossberg.

    2. Gyorsabb töltés: bár az Apple-eszközöket nem tart olyan drámaian sokáig feltölteni, a Samsung ebben már gyorsabb, úgyhogy ezen a téren is újítani kell, plusz akár a vezetéknélküli, indukciós töltés sem jönne rosszul.

    3. El kell tüntetni vagy komolyan csökkenteni kell a kijelző körüli kávát: ez nagyobb kijelzőt és kisebb vázat is jelentene egyben.

    4. Valamilyen szintű optikai zoom: a dupla kamera erre megoldás lehet, és versenyelőnybe hozná az Apple-t. De azért a kamera gyorsabban is betölthetne, és jobb minőséget produkálhatna gyenge fényviszonyok között is.

    5. Legyen még strapabíróbb az iPhone: bár a 7000-es alumíniumból készült váz most is elég erős, de nem vízálló, és csúszik a hátlapja, tovább a kijelző is nagyon könnyen törik. Ha ez megoldódna, még kevesebb tokot és kijelzővédő-fóliát kéne használni, ami elrontja a telefon dizájnját.

    6. Növelni kell az alap tárhelyet áremelés nélkül: 16 GB már nagyon kevés, vagy 32 GB-ról, vagy ha a nem csökken annyit a profit, akkor 64 GB-ról kell kezdődnie az alap tárhelynek az új iPhone esetében.

    7. Jobb gyári alkamazások kellenek: Mossberg már korábban is kritizálta az Apple-t, hogy nem teljesítenek szoftveres téren olyan jól, mint régen. Mail, Apple Maps, Siri – mindegyikre ráférne a ráncfelvarrás, továbbá átjárhatóvá kell tenni az iMessage-t a platformok között."

    a teljes cikk

  • balgab84

    aktív tag

    válasz SonyNex7 #52 üzenetére

    Ezt, jol gondolod. Par ismerosom is valt, iphone-rol androidos telefonra! Nem varnak tovabb borzasztoan lemaradt az apple sajnos, a konkurenciahoz kepest.

  • kali

    legenda

    válasz SonyNex7 #62 üzenetére

    nem kell csűrni-csavarni, mert legalább annyi előnye is van más gyártókkal szemben, mint hátránya.
    számtalanszor leírtam már a hasonló/kapcsolódó témákban, nem fogom sokadszorra is, legalábbis nem teljes részletességében.
    amely funkciók/opciók számomra is hiányoznak - az értesítési led például -, azt én is feszegettem már többször, de szoftveresen meg az ios számomra az etalon értesítés terén, pedig sűrűn váltogatom az oprendszerek és a gyártókat a mobiltelefonjaim cseréjekor.
    az alap tár lehetne 32 GB - még akkor is, ha nekem a 16 GB is simán elég -, adott (ár)kategóriában elvárható lenne.
    gyorstöltés? amelyik telefonomban korábban adott volt, ott sem használtam, nem véletlenül, de ha valakinek ingerenciája van rá, akkor semmi akadálya, hogy az iphone-hoz is a gyárilag adott 1 amperestől nagyobbat használjon (ipad, tablet...stb. töltőjét), az újabb szériás iphone-okban támogatva van, látványosan gyorsabban töltenek fel.
    torrentezés és társai számomra a vicc kategóriájába tartoznak, pláne egy mobiltelefonon elvárva, bár más módon sem élek vele.
    mivel apple téma, nézem inkább a másik oldalt; majd ha a többi gyártónál is úgy működik a frissítés, hogy amikor megjelenik egy új verzió, akkor az azonnal elérhető minden támogatott készülékre, függetlenül a típustól, régiótól, független vagy szolgáltatós állapottól, akkor a többi gyártó nem lesz lemaradva ilyen téren.
    a másik okos dolog az apple/ios terén; nem nyúlhatnak bele a szolgáltatók...stb. a rendszerbe, nincs temérdek hozzáadott alkalmazás, amit egyik vagy másik gyártó/szolgáltató (anyagi érdekeltség okán) preferál.
    ja, meg ha a többi gyártó is meglépi majd, amit az apple már megtett, hogy attól függetlenül is minden szükséges 4g/lte sávot támogat a készülék, hogy eredetileg melyik régióba szánták és amiatt hol vette meg/honnan kapta a felhasználó...
    akinek eddig iphone volt, az nem azért fog másmilyen gyártósra váltani, mert az apple továbbra sem hajlandó engedélyezni a zenék...stb. bluetooth útján küldözgetését... (házon belül ott az airdrop a, képek, videók...stb. küldözgetésére.)

    [ Szerkesztve ]

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz SonyNex7 #43 üzenetére

    Nekem meg pl amit felsoroltál semmi sem hiányzik :) Nem vagyunk egyformák :)

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Új hozzászólás Aktív témák