Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz rii #472 üzenetére

    az ingatlan, ami a Tied, megfogahatod meg a szoftver közt, ami voltaképp láthatlan, mgfogahtatlan, logikai 0-k és 1-ek tömkelege valamilyen disken szerinted a kötzük lévő különbség lényegtelen?

    Az ingatlanom a lakásom, bemegyek, eszem, iszom, alszom, dugok, házibulit tartok, és mellesleg a fenntartása miatt dolgoznom kell, mert pénzbe kerül.

    A szoftver a munkaeszközöm, termelői eszközöm, mint a kapa, a lapát, az ecset vagy bármi más.
    Az, hogy az egyik fából van, a másik meg 0-ákból meg 1-esekből, a tényen még nem változtat ebben a kontextusban.
    Mellesleg a szoftver használati joga és a nekem járó support az az enyém azzal, hogy kifizetem. Ezek értéket képviselő szolgáltatások, amelyek használatával én előállítok valamit, és ezért fizetés a jutalmam.

    Hogy értsd: továbbra sem tartom gyerekgyilkosnak az ismerősödet azért, mert warezlófaszt használ. De ne legyen már megideologizálva ez a baromság. Ő nem hitelt vesz fel, vagy nem elad valamit, nem az ismerősöktől kér kölcsön, nem többet dolgozik és spórol több évig, hanem rövidít. Ez egy út a sok közül, elítélni nem fogom érte, de piedesztálra sem emelem, ha nem gond.

    Ellenben ha végül a megélhetési warezolásból átmegyünk abba, hogy a Pandát le kéne váltani valami jobbra, és ezért nem legalizálódunk, akkor már lóg a lóláb. Főleg annak függvényében, hogy annak, aki éppen nulltőkével magánzóban próbálgatja, hogy meg tud-e élni, fontosabb dolgokra is kell a pénz, mint a kocsiját szebbre cserélni. -> Ez már csak a saját véleményem a dolgokról, akár ignorálhatod is.

    szerk.: Mellesleg érték és érték között nem az a különbség, hogy meg tudom-e tapizni, vagy megnyalogathatom-e. Ilyen gondolkodás alapján a bankszámlámon ácsorgó 300 millió lokál fabatka értékű credit valójában semmi, mivel 0 és 1 alkotja azt is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák