Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Parci #132 üzenetére

    Ezzel az érvvel egyetértek, csak sajnos túlzónak találtam a konkrét hozzászólásokban elhangzottakat... túlságosan szélsőségesnek. Mert olyan esetre is rámondjátok a lopással kérkedést, aki normális hangnemben és elgondolkodtató érvekkel vázolt felt egy létező szituációt, ami viszont nem jelenti azt, hogy meg is teszi az illegális szoftverhasználatot. (persze azt is értem, hogy külső okoból is nagyon szigorúan veszitek a témát, mert pl a google reklámnál is szigorúak a feltételek és nem akartok bajt)

    Racecam pedig nagyon rossz példát hozott fel a (#47) -ben, mondhati lesüllyedt arra a szintre ami ellen szólt :B

    a topichoz:
    Saját véleményem természetesen az, hogy ha van lehetőség, akkor törekedni kell a legalitásra. Akár oprendszer, akár rajzoló program ez. Szerencsésebb esetben elérhető időkorlátos teljes verzió a kipróbáláshoz.. (noés ma már ingyenes alternatívák is vannak) játékok esetében sajnos előforul, hogy demót sem adnak ki :(
    A mai játékok egyébként is olyanok mint az élet: sz@r, de k*rva jó a grafikája :DDD

    Más témákban felhoztak egy jó érvet, ami a torrent mellett szól: a hivatalos terjesztő rendszerek legtöbb esetben túl lassúak, túl drágák (itt a fizikai hordozó hurcolására gondolok). Ma már ez a kultúra: filmek, játékok, könyvek (pár éve volt netes "könyvtár" ellen is fáklyás menet)... és bizonyos mértékig erre is igénye van az elmének, nem csak a napi robot és a fajfenntartás a világ, régen azért sokkal lassabb és nyugodtabb életformát éltek... sok olyan közösségi tevékenységet végeztek, amely a kultúra fenntartására és terjesztésére szolgált, s egyúttal szórakozást is jelentett: ma már ezeket csak komony pénzek leszurkolásával lehetne legálisan tenni (jogdíjak és védelmi pénzek)

    A fizetős, szervezett bűnözésre hajazó oldalak viszont tényleg vérlázítóak: pár éve is találkoztam egy sok éve üzemelő smswarez oldallal, ami állandó címen ment... és egyáltalán nem zavarta őket, hogy razziáznak keresztbe kasul az országban... kár, hogy nem emlékszem a nevére, mert szerintem jó eséllyel a mai napig is élik világukat. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák