Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #83 üzenetére

    Csorbulni nem csorbul, viszont veszít az ember az élményből, ha a hdr a viszonyítási alap.

    Korábban már írtam róla valahol, a hdr nem arról szól hogy folyamat tolják az ember képébe az 1000 cd/m^2-es tartalmat, legtöbb hdr filmben egy olyan jelenet sincs ahol elérik ezt az értéket, az átlag fényérték hasonló az sdr verzióhoz. Nem beszélve arról, hogy ez a készülék csúcsfényessége, tehát az egész képernyőn ilyen világos effekt nem lesz. Pár %-os léptékben meg egyáltalán nem zavaró, inkább csak a kontraszt-valóságérzetet fokozza. Egy jól eltalált hdr film mélységérzetet ad az egésznek, fokozza a 3d hatást minden féle kütyü, szemüveg nélkül.

    Én amiket hdr-ből láttam azok általában filmes összehasonlítások, sdr-hdr grade között és látványos a különbség. Ezek nem tech demók hanem konkrét példák. Tech demókban csak a marha világos túlszaturált dolgokat promózzák, azt én se szeretem. Itt egy 3 perces rövid videó Mike Sowa-tól, konkrétan a filmek színkeverésével foglalkoznak a Technicolor-nál, csak pár mondatot mond arról miről is szól ez az egész. Tavaly a Panasonic őt kérte fel, hogy segítsen nekik a CZ950 oled tévéjük színhelyességén.

    Vissza az átlagos használathoz. Meglátásom szerint pár éven belül az összes nagyobb filmnek lesz hdr remasterelt változata, szóval tartalommal nem lesz gond. Arról nem beszélve, hogy az összes gyártó dolgozik bizonyos sdr-hdr konvertáló szoftveren (hasonló mint amit manapság a felbontásoknál használnak fhd-uhd viszonylatban) Sony az X-tended Dynamic Range programjával, Samsung most júliusban indította a HDR+ szoftver frissítését, ezektől azért tartok. Mégis beszámolók szerint egész használható dolog lett és ami különösen meglepett több tulaj állítja, hogy olyan képi részek jöttek elő sdr tartalmaknál, amik eddig nem vagy alig voltak láthatóak. De magasabb profi szinten a Technicolor-Philips is fejleszt ilyen szoftvereket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák