Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    nekünk is volt/van ilyen okosság. először egy egész márkás/jó darabot vettünk (morphy richards), valami 22k volt. utána néztük, hogy 12-13k-ért is lehet kapni. no mindegy, ez megvan. 2 évig használtuk, hetente 2-3x sütöttünk kenyeret, meg elég gyakran pogácsatésztát dagasztottunk benne. ennyi idő alatt a tengelye kikopott, nem tudtuk tovább használni. egy hosszabb szünet után karácsonyra megleptem magam egy 10k-s made in china kenyérsütővel... és megtudtam, hogy mi a különbség a 10k-s és a 20k-s gép között... az olcsó a lágy tésztát is alig bírja megdagasztani. a normális a keménnyel is elbánt. szerencsére az üst kompatibilis, úgyhogy át lett téve az erősebb gépbe, most az dolgozik.

    ha az embernek van 1-2 kiforrott receptje, akkor igen finom dolgokat össze lehet hozni. pl. az említett pogácsatészta annyira egyszerű, hogy elég gyakran csináljuk, és variáljuk. a főzőcskés topikban már le van írva a recept, majd bevágom ide is.

    puha kenyeret eredményező kenyérreceptekre én is kiváncsi lennék, mert eddig nekem csak olyat sikerült sütnöm, ami sülés után is tömör/kemény volt. mondjuk 1 hét után se lett keményebb, meg se savanyodott/penészedett. márpedig mostanában én is kevés kenyeret eszek, hisz egyedül vezetem a háztartást :)

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz cousin333 #16 üzenetére

    huh, szép magas a kalács :D lehet, hogy kipróbálom én is... ha visszakerül az üst, vagy a másikat sikerül megjavítani.

Új hozzászólás Aktív témák