Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    "Megvettem a HVG különszámát, elolvastam, szerintem értem a lényeget." (Donki Hóte)
    Azt hallottam, a vakbélműtét normaideje 40 perc.
    Végigolvastam róla egy leírást.
    Nem értem, miért kell hozzá 40 perc.
    Ha éles a szike és a tűbe be van fűzve a cérna, nekem szerintem négy perc alatt sikerülne. Vág és benyúl, nyissz és kivesz, fércel és kezet mos.
    Ennyi.
    :DDD

    "Nincsenek még mindig amolyan letisztázott dolgok, hogy XY dolog szerepeljen akár egy szerződésben stb." (sonye)
    El kellene már felejteni ezt a szerződéses meg szabályzatos dolgot, nem innen indul a történet, hanem onnan, hogy mi a tevékenység.
    De legyen, beszéljünk a szerződésről.
    Mire vonatkozó szerződésben?
    Miben utazol?
    - Tegyük fel, IT fejlesztésben.
    Ki a célközönséged: vállalati felhasználók, magánszemélyek, állami intézmények stb.? Vannak különbségek az elvárások között.
    Mit akarsz fejleszteni: banki rendszert, honlapot, autógyári szerelőszalaghoz szoftvert, navigációs rendszert? Apró különbségek vannak közöttük és a fejlesztési szerződéseikben is - ugyanígy a kezelt adatok vonatkozásában stb. is.
    Milyen architektúrára fejlesztesz: AS/400 környezetre, PC-s környezetre, kliens-szerver alapra, köztes réteges technológiára, felhős megoldást készítesz, PLC-t programozol - apró különbségek vannak itt is.
    Melyik nemzet fogja használni a megoldásodat: a GDPR mellett más jogszabályok is vannak, hazánkban, Németországban, Horvátországban...
    Mi a szereped a fejlesztésben - fővállalkozó, alvállalkozó stb.?
    Milyen a felelősség vállalásotok - itt már bele sem megyek a részletekbe...

    Nem véletlenül nincsenek "XY dolgok" leírva jogszabályban - azért van a tanácsadó, vagy ha rájuk sajnálod a pénzt, a céges jogász, vagy ha arra is sajnálod a pénzt, a saját időd (guglizz, vagy iratkozz be a jogra és hat év alatt máris junior tanácsadói szintre juthatsz, ha...)

    "vállalkozó ismerőseim még csak nem is hallottak az egészről. Röhögve lehurrogtak, hogy hülyeség az egész, és minek erőlködök rajta..." (sonye)
    Becsületedre szóljon, hogy legalább próbálkozol. Az elhatározás az első lépés, aztán már csak a kitartás kell. :)

    A jogszabály nem ismerete egyébként nem mentesít a kötelezettség és a következmények alól.

    "én is azt látom, hogy XY cégek tanácsadóként jönnek majd lóvét felvenni" (sonye)
    Csesszél ki a tanácsadókkal, tanuld meg, amit ők is tudnak, aztán csináld meg magadnak és tartsd meg a lóvét.
    :DD

    Belegondoltál már, hogy a GDPR tanácsadók (és általában a biztonsággal foglalkozó tanácsadók) sokkal nagyvonalúbbak, mint pl. a mosógépszerelők vagy duguláselhárítók?
    A mosógépszerelők és a duguláselhárítók kiszállási díjat számolnak fel, akkor is, ha a probléma megismerése után nem vállalják a javítást vagy te nem kéred tőlük a javítást, a GDPR tanácsadók és a biztonsági tanácsadók ellenben ingyen konzultálnak veled első alkalommal. Legalábbis én még nem hallottam, hogy pénzt kértek volna az első beszélgetésért.

    Ez a kiadvány is ingyenes, pedig volt vele munka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák