Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Songoman

    aktív tag

    En 6 hete jottem haza CA-AZ-NV korutazasrol, naszuton voltam.

    Elore bereltem egy autot. Fontos! Erdemes olyan biztositassal kotni, ahol nincs onresz. Belenk az 5. napon belenktolatott valaki, es a lokharitonkat megnyomta. Kesobb az egyik nemzeti parkban pedig egy kisebb ko esett a tetore. Ezek mind olyan dolgok, amiket nem tudsz kivedeni.

    Valoban igaz az, amit a tobbiek mondanak, hogy a gyorsetteremlancok kifejezetten jo kajat adnak, megfelelo aron, es meg borravalot sem kell adni. De a szupermarketek melegetel pultja is nagyon gazdag.

    Sajnos sorbol nem lehet egyesevel venni dobozos sort, vagy csak dragan, altalaban 6-os csomagban aruljak oket.

    Az autopalyakon nincs jobbra tarts, ami baromi zavaro. Sokszor az egyenrangu utak keresztezodeseben minden oldal STOP tablat kap, ilyenkor nem a jobbkez-szabaly ervenyes, hanem az erkezes sorrendje alapjan indulhatsz tovabb.

    Mi az elso 8 napra meg itthon foglaltunk szallast, utana pedig minden nap reggel a motelben kineztuk, hogy hova megyunk, es a booking.com appal megneztuk, hogy van-e jo aru, olcsobb motel a celallomason es lefoglaltuk. Ha tobb, mint 5 foglalasod van, akkor kapsz egy "VIP" besorolast, amivel meg jobb ajanlatokat kaphatsz.

    Mi minden tovabbi nelkul megvoltunk mobil adat nelkul, mert minden motelben volt wifi, utkozben offline navigaciot hasznaltunk, a gyorsettermekben, meg egy csomo turistahelyen van ingyen wifi.

    A HERE maps a Samsung telefonom Long Beachen elfelejtette a letoltott terkepet. Elegge panikba estem, de szerencsere volt a kozelben egy Starbucks, ahol ismet ra tudtam tolteni azt. Innentol kezdve az egyik tablet mindig benne volt a csomagtartoban, szinkronizalt terkeppel, hogy legyen backup.

    Meg 2 penzugyi dolog, ami nem biztos, hogy mindenkivel elofordul, de FYI:

    *Odafele az indulas elott 3 oraval a KLM siman atpakolt bennunket egy AIR FRANCE gepre. Erre jar karterites, de nem automatikusan.
    *Visszafele az AIR FRANCE torolte a jaratunkat, igy egy nappal kesobb tudtunk hazajonni.

    Az europai szabalyozas szerint ilyenkor jar fejenkent 600 EUR. Az odafele ut miatt meg 300 EUR. Ezeket egy erelyes magabiztos levelellel megigenyeltem, es gyakorlatilag az utazasunk felenek koltseget visszakaptuk.

    Bovebben: European Commission Regulation 261/2004

    Az is nagyon fontos, hogy a legitarsasagok technnikai problemaak eseten sem hivatkozhatnak force majeure-re, egy legfelsobb birosagi dontes alapjan, igy nem bujhatnak ki a karterites alol, ha pl. - mint esetunkben - elromlik a gepen a legkondi, es ezert torlik a gepet:

    http://www.thisismoney.co.uk/money/holidays/article-3238196/Airlines-lose-bid-label-technical-problems-extraordinary-European-Court-victory-delayed-passengers.html

    *A masik pedig az, hogy lemasoltak a hitelkartyamat, es egy honappal a hazaerkezesem utan 5 perc alatt 3 tranzakcioval levettek egy jelentos osszeget.

    Amivel en esetleg limitalni tudtam volna a kart, az az, hogy hazaerve csokkentem a napi limitet, amit azert noveltem meg, hogy a kinti autoberles es szallas foglalasok eseten a bank altal ideiglenesen befoglalt penzosszegek ellenere se erjem el a limitemet. Igy kevesebbet tudtak volna levenni.

    Szerencsere itt is a jogszabaly segitett, ugyanis amennyiben bizonyithatoan nem volt rosszhiszemu a bankkartyatulajdonos, es mindent elkovetett annak erdekeben, hogy nem tortenjen meg bankkartya visszaeles, akkor a banke a kockazat, es visszakapja a csalassal elveszitett penzt:

    A bankkártya letiltása ELŐTTI kárt is visszakapod

    [ Szerkesztve ]

  • Songoman

    aktív tag

    válasz updog #38 üzenetére

    Nem jó az amerikai irányítószám. A rendszer öt jegyű amerikai számít vár, de nem találja mellé a magyar kártya számát. Ilyenkor a benzinkutasnál előre kifizetsz tetszőleges összeget, azt az adott kútfőn letankolhatod. Ha nem tudod mind felhasználni, akkor visszaírják a maradékot a kártyádra. Az én Raiffeisen kártyámat viszont a Chevron-Texaco kutakon még sem fogadta el.

Új hozzászólás Aktív témák