Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PrometheusX

    aktív tag

    Bárcsak kicsit később utaztam volna én is, nagyon hasznos volt a cikk és tökéletesen összefoglalta a szükséges dolgokat!

    Én is most utaztam ki két hétre tréning miatt Texasba. Az útlevelemet gyorsan megcsinálták (kb. egy hét alatt), az ESTA igénylése körülbelül tíz percet vett igénybe.
    A fizetős utak nagyon jók voltak, habár érdemes odafigyelni, hogy az adott cég akitől az autót bérlitek, hogy támogatja a fizetős utakat. Én az Avis-nál béreltem egy Ford Focus-t, és lehetett külön kérni mellé fizetős autópálya használatot, amivel csökkenteni lehetett (volna) a használati költséget. Fun fact: nálam is gond volt két keréknek a nyomásával, vissza kellett nekik vinnem a kocsit hogy rendbe rakják.
    A SIM kártya vásárlása kb. kötelező. Sokszor kerültem olyan helyzetbe, ahol jól jött volna ha tudok olcsón helyi számokat hívni és a mobilinternet is kihúzott volna a... tudjátok honnan. :) A roaming díjak pedig horribilisek, szóval szánjátok rá azt a pénzt hogy biztosítva legyetek az utazás alatt. Plusz van olcsóbb csomag is amit igénybe lehet venni, szóval nekem akár 200MB is elég lett volna a két hétre. Térerővel nem volt gondom, mindig 100% volt. A WiFi tényleg használhatatlan sok szálláson, érdemes erre is felkészülni.
    A GPS jól működött, a Google Maps Offline verzióját használtam. A terület megkeresése után lehetőség van annak a letöltésére, és körülbelül harminc napig marad érvényes mielőtt frissíteni fogja a GMaps. Az autóba érdemes egy szivargyújtós töltőt vinni, hogyha lehetőség legyen tölteni a telefont.
    A konnektor átalakítója is egy must have, én egy 110V -> 220V transzformátort vettem, mint utólag kiderült, tök feleslegesen. Visszamentem a boltba, elmondtam hogy mi a szituáció, és semmit sem kérdeztek: visszavették a terméket, adtak róla egy igazoló nyugtát, és azt mondták hogy visszautalják a pénzt. Ezután csak vettem egy szimpla USA->EU átalakítót, és a különbséget (kb. 4 dollárt) visszautalták 3 nappal később. (Az USA tényleg nem Magyarország, nincs semmi gond hogyha problémába ütközöl - megértőek és kedvesek az eladók / boltok.)

    És egy utolsó tipp: érdemes esetleg Amazonról vásárolni, ha van kinti ismerősünk, akár előre is. Én is ugyanígy csináltam sok dologgal kapcsolatban (pl. powerbankot így vettem előre).

    [ Szerkesztve ]

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz vhunor #8 üzenetére

    >Sőt mi több (és szánalmas), hiába tartozik ugyanahhoz az anyavállalathoz mindkét szolgáltató, a magyar Tének nincs amerikai roaming csomagja (legalábbis én nem találtam), csak az általános díjszabású, ami horribilis.

    Ez tényleg szánalmas.

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz adise #15 üzenetére

    Mit vártál a cikktől a cím elolvasása után, ha szabad megkérdeznem?

Új hozzászólás Aktív témák