Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Bevallom, nem nagyon értem ezeket a magyarázatokat. Nincs pénz, lustaság...stb.
    Szerintem egyszerűen nem ad újat, pluszt, az elődhöz képest a Win7 (itt most természetesen az XP-t értem előd alatt). A csillivilli új külcsín kevés - ráadásul a régi is felcicomázható.

    De most őszintén: mi az, amit az újon meg lehet csinálni, a régin meg nem? (Itt sántít Penge4 kőbaltás példája.) Az új, meg még újabb DirecX-változatokat inkább hagyjuk.

    Az XP a Win9x-es instabil, kékhalálózós világa után az NT vonal stabilitását hozta el. (Nekem az első telepítést követően évekig ment az a rendszer fagyás nélkül... Persze aztán változott ez is.)
    Ehhez képest az újabb változatok (Vista, 7) nem hoztak semmi átütőt - az irreálisan megnövekedett hardverigényen kívül. Legalábbis én (=a z "átlag felhasználó") így látom.

    Ja, egy személyes történet, ami ellenpéldaként szolgálhat a Win7 "felsőbbrendűségével" szemben. Sokáig nagy megelégedéssel használtam a rendszeremet 4 giga RAM-mal, Win XP X64 alatt. (Nem volt olyan program, ami ne futott volna rajta.)

    Aztán a Win7 RC változatának megjelenésekor úgy döntöttem, kipróbálom. Meglepődve tapasztaltam, hogy nagyon gyakran lefagy (egyszerűen megdermed a kép). Aztán kipróbáltam Linuxokat is - általában fel se másztak rá. Aztán eszembe jutott, hogy a gép összerakása után (cirka két évvel azelőtt) volt hasonló gondom, de a legfrissebb BIOS megoldotta.

    Szóval úgy néz ki, hogy az alaplap és a RAM modulok nem nagyon szerették egymást továbbra se. Szerencsére sikerült deszkát cserélni (és soha többet ASUS: egy P5Q3 Deluxe-tól többet vártam volna!), és azóta rendben megy minden. A lényeg: az XP még egy ilyen hibával is rendesen képes volt elkocogni. Hogy miért, azt nem tudom.

    Persze (mielőtt kikiáltanátok elvakult fanatikusnak) azóta Win7-et használok én is. De a munkahelyemen eszem ágában sincs leváltani az XP-t. És ezt is tanácsolom mindenkinek: ha jól bejáratott rendszere van valakinek, amin kényelmesen el tud végezni minden szükséges feladatot, az a világért se váltsa le! Minek kidobni egy kalap pénzt teljesen fölöslegesen, amíg nem feltétlenül szükséges?

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz Morden24 #135 üzenetére

    "SSD-k kezelése, asztal GPU-gyorsítása, superfetch, dx9<, memóriavezérlés átalakulása, swap használat átalakulása, beépített alkalmazások fícsör listájának bővítése, többmagos processzorok automatikus és jóval hatékonyabb kezelése, W7 esetében notebookoknál jobb üzemidő, biztonság"

    Igen, az SSD-t elismerem, bár tény, hogy XP-t is be lehet állítani úgy, hogy rendesen kezelje ezeket. Emlékszem, annak idején Win95 és Win98 között az USB-kezelés jelentette a határvonalat (ha nem számítjuk az OSR2-t), 98 és XP között meg az USB-s háttértárak kezelése alapból. Igen, ez oké.

    Na most az összes többi olyan, amit gyakorlatilag nem vesz észre az ember. Engem érdekel a gép, a rendszer "lelkivilága" (nem mondom, hogy értek hozzá, de érdekel), de ha "váltani kéne", és felmerül a gyanú, hogy a kedves bill bácsiék újabb bőrt akarnak lehúzni rólam, akkor igyekszem tudatosan is a hozzá nem értő felhasználó szerepét magamra venni. Magyarul: gyorsabb-é az asztal? Hát, XP alatt se volt soha lassú.... stb. Szóval ez nagyon szép, amit felsoroltál, én elhiszem, hogy ez mind benne van, de az is biztos, hogy én soha nem láttam azt az egetverő különbséget.

    A új DirectX-eket az egyik legnagyobb kamunak tartom Windows-vonalon. Külön téma ez már, megint csak azt mondom: ne menjünk bele.

    "és azt be kell látni, hogy egy mai modern gépen egyszerűen jobban teljesít egy W7, mint egy XP."

    Én ezt belátom. Tényleg csak azoknak tanácsoltam, hogy ne váltsanak, akiknek jól bejáratott rendszerük van, amivel meg vannak elégedve.

    Játékosoknál ugye ott a dx10.1/dx11 színvonalasabb erőforráshasználata, és ez kezd egyre többet számítani, hiszen most már bőven jönnek ki játékok ilyen engine-ekkel, már nem 2007 van. Az újabb engine-ek mind ennek fényében készülnek, tehát a trend erősödik.

    Ezt most nem értem: a színvonalasabb erőforrás-kihasználás nagyobb gépigényt jelent? :) Csak láttam itt a PH-n is videókártya-teszteket, ahol külön csináltak a DX9-10-11-es részt - elismerve, hogy utóbbiak egyre több erőforrást igényelnek. (Jó, lehet, hogy annyival szebb is a grafika, nem próbáltam még.)

    A hiba okára meg a hardver kihasználtsága adja meg a magyarázatot: egy Vista, W7 sokkal aktívabban, jobban használja a rendszererőforrásokat (épp ezért érzi modern gépek esetén a tulaj a felhasználói élményben beálló pozitív változást), mint XP alatt. Ezért utóbbi valószínűleg eldöcögött a hibával, mivel nem futott bele.

    Hát, nem tudom, nagyjából ugyanarra használtam a gépet, egyikkel ment, másikkal nem ment. Tehát nem éreztem nagyobb "felhasználói élményt". Tehát - ismét felvéve az "átlagfelhasználó" szemüvegét (=nem értem, de nem is kell értenem, viszont használom, és látom, amit látok) azt kell mondjam, hogy a régi jobb volt. (Persze tudom, hogy igazságtalan vagyok, de sarkítva ez jön le.)

    Persze szeretem én a Win7-et, én se térnék már vissza, csak azt nem szeretem, ha elkezdik győzködni az embereket, hogy ez de mennyivel jobb, meg "forradalmi", ha a "felhasználói élmény" nem ezt támasztaná alá, akkor a felhasználó a béna, meg maradi.

  • VIC20

    őstag

    válasz benedekco #136 üzenetére

    "Új amit írtam. Az egész hangrendszer át lett tákolva. Sokkal tisztább, okosabb, kisebb késleltetés, stbstbstb. A DX szerves része lett, már az ablakok mozgását is gyorsítja a hardver. Szal azért van alőre lépés, de van akinek ez nem fontos. Ennyi. "

    NEM.

    Ld, amit legutóbb írtam.

    Elhiszem, hogy van előrelépés. De hogy ebből nem látszik túl sok, az is igaz. És nem azért, mert "van, akniek ez nem fontos". Nekem XP alatt se volt soha lassú az ablakkezelés. A hang meg biztos tisztább az Audigy2-mön, de abból se vettem észre sokat. (Nem túl hi-end az erősítőm, hangfalaim. Meg foobar2000 alatt kernel streaming-gel nem hiszem, hogy sokat jelentene...)

    Erről van inkább szó. (Legalábbis én erről beszéltem.)

  • VIC20

    őstag

    válasz Morden24 #153 üzenetére

    Hogy trim-eljen? Akkor lemaradtam valamiről...

    Azt nem. Csak a töredezettségmentesítő letiltására, meg a garbage collectorokra gondoltam.
    (Ahogy annka idején Win98-hoz fel lehetett telepíteni mindenféle USD-drivereket pen-drive-hoz.) Szóval ismétlem magam: az SSD tény, hogy hasonló mérföldkő, mint tíz éve az XP volt az USB-s tárolóknál.

    "Na most az összes többi olyan, amit gyakorlatilag nem vesz észre az ember.

    Ez lenne a lényeg... hogy az ember minél kevesebbet vegyen észre."

    Két malomban őrülünk. :) Szerintem azért valamit vegyen már észre az ember, ha újból egy ötvenes ki akarnak húzni a zsebéből. Lehetőleg ne azt, hogy ebben vagy abban az új még egy kicsit lassabb is.

    "Vagy hogy az ismeretlen eszközt a WinUpdate egyből feldriverezi"
    Ez azért nem az új verzió kiválóságán múlik, hanem azon, hogy felteszik a drivert a WindowsUpdate-re.

    "Fenét nem, amikor pl. egy tömörítés, rosszabb esetben másolás alatt lehetett ricegtetve húzni az ablakokat, vagy az ominózus "ablak-nyomvonal effektus", ugyebár. Az appokból kilépve swappolással tökölésrő nem is beszélve. Szépülnek az emlékek, de azért ácsi..."

    Fura. Úgy elszaladt ez a tíz év, én meg mennyi mindenről lemaradtam... :) Pedig még most is naponta használom az XP-t.

    "A új DirectX-eket az egyik legnagyobb kamunak tartom Windows-vonalon. Külön téma ez már, megint csak azt mondom: ne menjünk bele.

    De menjünk. Amúgy ha arra gondolsz, hogy csak az eladások miatt lett a dx10+ Vista-exkluzív, akkor azt mondom, hogy egy rakás 3rd party társulat esett már neki, olyan beígérések voltak, hogy ihaj, de egyikből sem lett semmi. Ennek nyilván több oka van annál, mint hogy a marketingosztály hozott egy döntést :)
    Egyébként meg arról van szó, hogy ugyanazon effektek kisebb erőforrás-felhasználással hozhatóak létre, no meg persze szebbeket, jobbakat stb. is lehet csinálni. A dx9 high endje, ha úgy veszed, a CE2 engine, ami a Crysis-t mozgatta. Hát olyan is volt."

    - Na jó, menjünk.
    - Nem, nem arra gondoltam.
    - Nem tudom, mi bajod a Crysis grafikájával, vagy az pl. az Oblivion-éval. Annak idején ódákat zengtek róluk. Na persze, tudom: az idő megszépíti az emlékeket, de azért ácsi!

    Igaz, ami igaz, egyre kevesebbet játszom, de én arra emlékszem, hogy amikor megjelent a DX10, megvettük a DX10-es videókártyákat, aztán meg vártuk a csodát. Ami nem jött. Olyan tesztek viszont egyre-másra jöttek, ahol megállapították, hogy semmi észrevehető különbség nincs, vagy csak minimális, a sebesség viszont csökkent. Néha a programírók egyenesen kivettek elemeket a DX9-es verzióból, hogy valami különbséget fel tudjanak már mutatni.

    Egyébként a DX9 óta nekem inkább a játékélmény (lenne) fontosabb. Még akkor is, ha "úgy is néz ki" a stuff.

  • VIC20

    őstag

    válasz Penge_4 #171 üzenetére

    "De most őszintén: mi az, amit az újon meg lehet csinálni, a régin meg nem?"

    Most sorolhatnám, de már a mondat utolsó feléből látom, hogy teljesen felesleges. Ha neked többet ér 10-15 third-party program, ami ráadásul jó mélyen bele is nyúl a rendszerbe és többnyire valami kínai fejlesztő fejleszti hobbiprojekt szintjén és még a changelogot is csak lelkes fórumozók fordítják, mint a rendszerszintű integráció, akkor egészségedre."

    Hát, ezt miből vontad le?

  • VIC20

    őstag

    válasz benedekco #189 üzenetére

    Igen, nagyon jól megfogalmazták, én már nem is rugódozok tovább rajta.

  • VIC20

    őstag

    válasz Morden24 #193 üzenetére

    szerk.: Ja, és a trim elég fontos az SSD-k miatt, nem egy jó befektetés Xp alatt tolni ezeket a szegény jószágokat éveken át. Márpedig ha terjednek (és fognak), akkor az még egy hatalmas szög az XP koporsójába.

    Ezzel tökéletesen egyetértek - még akkor is, ha van olyan vezérlő, ami nagyjából feleslegessé teszi a trim-met (Toshiba TC58NC/JMicron JMF618: erre épülnek pl. az új Kingmax SSD-k). Szóval ha egy hoztzáértő XP-s SSD-t akar, akkor ilyennel áthidalhatja a problémát.

    De persze az "átlagfelhasználó" fogalmában és szerepében már egyetértettünk, tehát a fő trend tényleg az "SSD? -> Win7" marad.

  • VIC20

    őstag

    válasz BonFire #233 üzenetére

    "Tudom, hogy milyen érzés belemerülni egy játékba, böngészésbe, fórumozásba, csetelésbe, akármibe, hogy úgy elszáll az idő, hogy észre sem vesszük."

    Látom, lövésed nincs arról, milyen családban élni (úgy értem, "saját" családban, ahol te vagy a családfő), hogyan alakulnak ott az "szabadidőidő-viszonyok". Majd pár, jópár, tíz, stb. év múlva térjünk vissza a témára.

  • VIC20

    őstag

    válasz sfdrakex #234 üzenetére

    Na, pörgesd még egy kicsit az agyad, és újra eljutunk a kőbaltáig... :)

  • VIC20

    őstag

    válasz moonman #236 üzenetére

    Hát, szerintem meg "gáznak" tartani a tízéves oprendszert, alávetni magunkat a marketinggépezetnek, na az a "gáz".

  • VIC20

    őstag

    válasz moonman #243 üzenetére

    a pénztárcám egyébként nem fogja bánni, mert a céges mennyiségi licencet használom, éves díj fejében mindig a legfrissebbet használhatjuk.

    Ja, kérem, akkor azokból a magasságokból könnyű az észt osztani. Ha zsebbe kéne nyúlni, lehet, hogy nem is lenne az XP olyan "gáz"...

    ha hihetünk a pletykáknak, a Windows 8 pont a gyengébb rendszerekre lesz optimalizálva (ha már mobil ARM chipeken is elfut), úgyhogy pont lesz okod váltani.

    Hát, erre kíváncsi leszek! Sok évtizedes MS hagyományokat rúgna fel. Mit szólnak majd a hardver-gyártók, akik mindig számítanak arra, hogy jót kaszálnak majd egy-egy új Windows-verziónál?

  • VIC20

    őstag

    válasz moonman #248 üzenetére

    :R

    (A sok évtizedes hagyományt úgy értettem, hogy mindig egyre hardveréhesebb lett az új rendszer. (Kivéve a Win 7-es, de ott volt némi blamázs az előddel. Amúgy is nagy vonalakban a Vista optimalizálva.)

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz BonFire #252 üzenetére

    Igazán megtakaríthattad volna ezt az agymenést. Tök fölösleges volt: ennyi árnyékra vetődést egy hsz-ban... (Magyarán: egyet sem állítottam azok közül, amiket sorra és hevesen cáfolsz. Vicces.)

    A reakciód hevességéből arra következtetek, hogy nagyon érzékeny pontodat sikerült - akaratlanul - megtalálnom. Isten ments, hogy tovább hergeljelek! :) Szóval elnézést, ha megsértettelek volna azzal, hogy megelőlegeztem: x év múlva majd Te is a csendes, családos többséghez fogsz tartozni; talán megbocsátható, ha az ember a normalitást feltételezi.

    Én mindenkinek a fóbiáját tiszteletben tartom (köztük a "családfóbiát" is), de a viszonosságot azért ebben is elvárom: vagyis nem kéne egy csomó embert egyszerűen lustának bélyegezni, csak mert nincs idejük éjszakákat átjátszani vagy éppen havonta-kéthavonta-x havonta rendszert telepítgetni, migrálni. (Pláne ha nem is ugyanabban a cipőben jár az ítélkező - hisz akkor mondhatná: "Lám, ha én meg tudom oldani, akkor ti is meg tudnátok, lusta disznók." -, hanem bevallottan nincs ebben a szituációban.)

    A "flémhez": mi viszi jobban félre a beszélgetést? Egy háromsoros, nem sértő megjegyzés vagy egy erre adott - teljesen fölösleges -, nyolcszor olyan hosszú kirohanás?

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz BonFire #252 üzenetére

    :))
    Elnézést, de a kisördög csak nem engedi, hogy ezt kihagyjam:

    Hozzájárultam én már az emberiség közös szellemi kincséhez annyival, amennyit sokak soha nem érnek el, egész életükben sem.

    Kérhetnék egy listát, hogy hogyan keressem a műveket a könyvtárban, vagy múzeumokban, képtárakban, esetleg hanglemezboltokban?

    Ha az alkotó szerénysége nem engedi a nyilvánosságot, akár privátban is.

    Ígérem, Mester, nem fogom elárulni. Csak annyit fogok beírni, hogy mea culpa, és hogy :R :R :R .

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz WonderCSabo #265 üzenetére

    Ez mind igaz, csak ez a mondatodat:

    A Win7 az eddigi leggyorsabban fogyó Windows, tehát a legsikeresebb.

    árnyalnám annyival (és ezt már említette valaki korábban), hogy úgy lenne teljesen igazságos az összehasonlítás, ha figyelembe vennénk a piac nagyságának változását is 2001-hez képest (az XP megjelenési éve). Tehát a nyers darabszám is sokatmondó adat, de a teljes képhez azért csak hozzátartozik az is, hogy "x eladott darab per y-milliós PC piac", nem?

    (A legnagyobb Windows-"hisztériára" én a Win '95-tel kapcsolatban emlékszem.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák