Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bocsika #83 üzenetére

    Nem hiszem, hogy baj lenne, hogy az emberek többsége akkor vesz új gépet, amikor a régi megdegel, vagy kritikusan alkalmatlan már.
    Be kell látni, hogy régi gépre sokszor tök felesleges új, modern OS-t tenni. A folyamatos OS-verziókövetés igazából csak X számú szakmabelinek és pár IT enhusiast-nek a sajátja, no meg a warezosoknak, akiknek tökmindegy, a nulladik napon úgyis ingyen jön le.
    A világ többi részének (home userek, cégek egyaránt) ez egy beruházás, amit csak akkor lépnek meg, amikor már muszáj, és ez szerintem tök érthető, sőt logikus :K

    A boltos téma meg egyszerűen tragédia, viszont sajnos nem egyedi. Az utóbbi időben elég sok olyan emberrel találkoztam, akinél kiderült, hogy az évek óta nagyon megbízhatónak hitt és hozzáértő boltos úgy b_szta át eddig, mint sz_rt a palánkon, és minderről csak azért nem tudott, mert senki nem értett hozzá a környezetében annyira, hogy ezt közölje velük. Hozzátenném, mindentől függetlenül az ilyen boltosokat kőkeményen végigkarmoltatnám a macskakövekkel. Főleg a "háromezeré' rakok rá Windózt is" patkányokat.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bocsika #83 üzenetére

    Egy mezei átlagfelhasználónak egy p4/celeron gépen van. 1 giga rammal. Netezik, msnezik, avi vagy dvd filmet néz és mp3-at hallgat, talán még használja a wordöt is. Az ilyen még a vírusírtót sem teszi fel. Minek fejlesztene. Ha meg feleteszi erre a gépre a win7-et akkor meg látja hogy összetrágyázza magát a gép és követeli vissza az xp-t. Mert azzal elvan mint a befőtt.

    Nekem a régi gépem egy sempron 2800+ 1G rammal, valami agp-s 128Mb-os alap vgaval. Ezen a nem tul modern gépen az xp az SP3-al már igen nyögvenyelősen ment, kalandvágyból feltettem (egy kb 10 éves 20Gb-os tetűlassu vinyóra) a w7 enterprájz és lőn csoda, a gép begyorsult, fél éve van fent, minden frissités telepitve, virusirtó is fut és azóta is zökkenőmentesen megy.

Új hozzászólás Aktív témák