Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Televan74 #4 üzenetére

    Ez egy jó kérdés, hogy jó-e sebességben, szerinten nem az eddigi tapasztalatok alapján. Gépi tanulás alkalmazásánál csináltak mérést, hogy PCIe 2 és PCIe 3 esetében milyen gyors, (egy kártyára nézve), meglepően alacsony 5-7%-os különbség volt csak. Sőt itt van mérési eredmény x16, x8 és x4-re is.

    ImageNet mini-batch of 32 images and a ResNet-152 - ez valós teszt, én is foglalkoztam vele, és mások is használják, tényleg GPU intentzív 100%-on pörgette...

    "16 PCIe lanes CPU->GPU transfer: About 2 ms (1.1 ms theoretical)
    8 PCIe lanes CPU->GPU transfer: About 5 ms (2.3 ms)
    4 PCIe lanes CPU->GPU transfer: About 9 ms (4.5 ms)

    Thus going from 4 to 16 PCIe lanes will give you a performance increase of roughly 3.2%" - ez elég alacsony szám százalékban nézve.

    De Multi-GPU környezetben jól jönne a 2x16-os PCie vonal. (Bányász, Gépi tanulás, tudományos szimuláció)

    PCIe 2.0 és 3.0 között is elhanyagolható volt a különbség.

    Bár lehet az AMD tud valamit és talán a 16GB-os Navi architektúrák profitálnak belőle, de én ehhez a PCIe elméleti részéhez nem értek.

    De azt simán eltudom képzelni, hogy az egyik GTX/RTX kártya csinálja 100%-on a szimulációt A Ryzen CPU csak 2-4 magot használ fel erre a célra, a másik GTX/RTX kártyán meg a CS:GO-t nyomom közben amíg várok és ez "felel a kép megjelenítésért, monitorra kötve" és a maradék 4-6 Ryzen mag ezt a progit szolgálja ki. Ez csak személyes vélemény.

    Cifu: A dia leak-ek érdekesek, de a francia nyelvű kanadai fórumok leak-jei (mivel AMD HQ közelében vannak, nem is csoda) eddig az első két Ryzen-nél beváltak. Persze a performance leak-ek szerintem csak marketing, de a Hardware leírások kétszer bejöttek, ha harmadjára is, akkor nincs szükség már a prohardverre többé AMD hírek kapcsán :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák