Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    Én azt nem tudom felfogni, amikor egyesek tapsolnak minden ilyen technikai bullshitnek, rábíznák a puha kis testüket pár programozó által tákolt szarra 90 kilométeres sebességnél, meg a googléra hogy hova engedélyezi majd az eljutást a beavatkozásmentes önvezető autóval. Közben kötelező kamerákat meg egyebeket követelni minden autóba, hogy mindenkit azonnal bármiért felelősségre lehessen vonni. Esetleg a vécébe ne rakjunk kamerát, hogy azonnal kielemezze az okos órás app a produktumot?

    Nóóórmális?? Ti komolyan önként csinálnátok 1984-et a világból, totális kontrollt mindenkinek? Meg a nagy túróst... Remélem hogy csak egy hangos törpe kisebbség vagytok, és nem fogják a normális emberek miattatok megszívni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz #06658560 #100 üzenetére

    A repülőről nem tudok nyilatkozni (azt még nem próbáltam), de egy kötött pályás közlekedési eszköz számottevően kevesebb szabadsági fokkal rendelkezik, mint egy autó. És azokat elég jól felügyelik is, kismillió autót nem fog felügyelni másik kismillió ember. Persze a programkód és a feltörhetőség problémái sajnos biztosan megvannak, bár a metró talán nincs rákötve közvetlenül az Internetre, mint az okosautó faszbuk-képes vezérlőrendszere (remélem..).
    Tudom hogy ebben a témában kisebbség vagyok, de az egyik autómban tranzisztor sincs, a másikban meg az irányjelző villogtatója az egyetlen elektronika :))

    @Tigerclaw:
    Én se hiszem, hogy maguk a Google fejlesztők akarnának bárkinek is rosszat. A fejlesztők meg a techbuz... akarom mondani technikakedvelők inkább örülnek, hogy komolyabb és komolyabb dolgokat meg tudnak valósítani, jobb lesz az emberek élete stb. Csak ott van a másik oldal is, amit te is kifejtettél. Nem az újdonságok ellen akarok harcolni, viszont szerintem tudatosítani kell az emberekben a dolgok árnyoldalát is, hogy el tudják dönteni megéri-e nekik az a plusz cserébe a veszélyekért, privátszféra-csökkenésért...

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz dabadab #93 üzenetére

    Ne haragudj, de ez teljesen irreleváns válasz volt, mert a "Ricsike" ugyanúgy letarolta volna az önvezető autót is. Ha meg szerinted legyen kötelező az önvezető majd, akkor pontosan rólad szólt a kommentem, a birkáról aki önként megy a szabad legelőkről a karámba (meg a vágóhídra). :(

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz 0xmilan #94 üzenetére

    Hát azért nyugtával dicsérjük a napot (jobban fog vezetni), meg az is kérdés hogy mikor jön ez el :) A szélsőséges időjárási viszonyok és forgalmi helyzetek amik igencsak kérdőjelesek számomra, hogy a válasz ne az legyen hogy "STOP amíg elhárul a veszély"...

    Ez nagyobb veszélyt jelent szerintem, mint hogy az önvezető autó balesetet okozhat.
    Meg a veszélyen kívül érdekes kérdés, hogy az alföldi tanyavilágban vagy egyéb feltérképezetlen helyeken hogy lehet majd megadni a célt, és milyen úton megy oda ha nincs "hivatalos" út... Lehet majd irányítani közvetlenül utasításokkal, hogy jobbra, balra, egyenesen? :D No meg a parasztbácsi se lesz hirtelen IT zseni...
    Szóval remélhetőleg az ilyen feloldhatatlan problémáknak köszönhetően a kötelező önvezetés ugyanúgy soha nem fog megvalósulni, ahogy a lovat, a szekeret, a biciklit se tiltották be azért mert lett autó és motor.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz #06658560 #108 üzenetére

    Az ilyen különböző tesztek eredményeivel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Most direkt megnéztem amiket linkeltél. Oké, hó, rendben van. De tökéletes látási viszonyok. Nem hóvihar, nem sűrű köd, nem felhőszakadásszerű eső. Ki mer majd olyan programot írni, hogy ha egy szenzor se lát semmit, akkor is menjen tovább az autó? Most is van sok béna sofőr, vagy esetleg jó is aki éppen rosszul dönt, de ha esélyem se lesz beavatkozni akkor ha azt mondja az autó hogy HALT, akkor halt...
    Nincs az a szenzorhálózat és algoritmus, ami minden helyzetet le tud kezelni. Lehet hogy a gép sok esetben jobb tud lenni mint az ember, de csak egy tökéletes mesterséges intelligencia lehetne ugyanolyan jó, az meg (remélem) úgyse lesz, nem is hiányzik egy ekkora filozófiai teher a világnak...

    A Google Maps-nak mi köze ehhez? Érzékelni kell hol tud elmenni, na ja. És ha egy fa dőlt az útra, és úgy érzékeli, hogy nem fér el mellette sehol, akkor ott állunk napestig? Vagy lehet neki mondani, hogy akkor nem baj ha kicsit leér a padlólemez, de akkor is kerüljük ki a tökön-babon keresztül? :) Nem hiszem.

    Nagyon remélem, hogy az agyalágyultak nem fogják kiharcolni a személyes szabadság totális korlátozását egy ilyen önvezetés kötelezővé tételével. Lovaskocsival most is bárhol el lehet menni, ahol tábla nem tiltja, nyilván nem az autópályára gondolok...
    Hozok rá egy analógiát (amiről majd biztos megkapom hogy nem jó): a Linux folyamatosan fejlődik, egyre jobb és jobb lesz. Tiltsuk már be a többi operációs rendszert pár éven belül, hiszen ez sokkal jobb, tökéletesebben védett a vírusokkal szemben, stabilabb. Természetesen egy szarrá korlátozott változatról van szó, mert milyen jó lenne, ha az embereknek soha többet nem kéne azzal szívniuk, hogy a saját hülyeségük miatt elromlik a gép. Linus úgyis jobban tudja hogy kell csinálni, kisebb a hibalehetőség, egy gombnyomásra 0 másodperc alatt betölt a faszbuk. Ugyanilyen idiotizmus lenne az önvezetés kötelezővé tétele.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz dabadab #110 üzenetére

    Ha nem tűnt volna fel, akkor én elsősorban a kötelezővé tétel ellen beszélek. Ha minden sofőrnél jobb lenne, akkor se lenne jogos kötelezővé tenni, ha csak a legbénábbaknál jobb, akkor meg egy vicc az egész felvetés.

    Tegyük már meg egymásnak azt a szívességet, hogy nem értjük szándékosan félre amit a másik mond.

    A tudomány és technológia mindenhatóságába vetett hit is egy vallás, mint a kereszténység vagy a buddhizmus. Vallási fanatikusokkal meg nem érdemes vitatkozni, még ha jómunkásemberek is egyébként.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák