Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    válasz QwErTy42 #39 üzenetére

    A többi fórumozó nem arra céloz, hogy fillérekért adják a csúcsot a gyártók, hanem olyan egyszerű dolgokat kérnek, amik a tervezésen múlnak, nem az alapanyagon. Ezek olyan dolgok, hogy egy sima ram-cseréhez ne kelljen már az egész tetves gépet atomokra bontani. És nem, ez nem pénzkérdés, ezt nem vagyok hajlandó elfogadni.
    Az apró szemétségektől főleg kiborulok. Párom lenovo g500-asaban akartam a vinyót ssd-re cserélni, meg plusz ramot tenni bele, de nem, mert a rohadékok pont egy olyan csavarra tettek garancia matricát, ami nélkül nem lehet eltávolítani a hátlapot. Hát ez nettó baromság. Nem hiszem, hogyha én elviszem a telemaxhoz (az egyetlen hivatalos márkaszerviz, ami garivesztés nélkül cserélhet valamit lenovonál) akkor ők majd sápot fizetnek a lenovonak minden csavarozás után.
    Az előző Asusomban a procit tisztítani meg pasztázni egy szenvedés volt, és ott is az volt a gond, hogy egész egyszerűen idióta módon volt megtervezve a gép. Nevetséges, és nem pénz kérdés. (soha többet consumert)
    Ugyanakkor nem tudom, ha nem pénzkérdés, és gondolom van már pár ötlet, hogy hogyan lehet ezeket normálisan elrendezni, miért nem csinálják. Csak a háttérhatalom gyíkembereire tudok gondolni, mert ebből haszna szerintem senkinek sincs.
    10-15 éves laptopot meg naná nem gyártanának, telítődne a piac kb 5 év alatt, utána 10-15 év bevételkiesés következne. Tervezett elavulás (amire szükség van)
    SZERINTEM

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák